Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • toti ati fost incepatori daca ai masina tare nu inseamna automat ca esti si bun sofer mergeti in vest (germ. austr. elvetia.e.t.c. nu o sa auziti clacsoane nu va faruieste nimeni deh civilizatie ...in alta ordine de idei numai frustratii se cred grozavi la volan si au senzatia ca si conduc perfect ... dar cum nimeni nu e perfect... mai pedalati mai baieti ..soseaua nu este arena de fitze

    Comment


    • Odata ce 25% din totalul auto din tara sunt inmatriculate in Bucuresti este firesc ca aici sa se concentreze maxim din ce este bun si din ce este mai prost. Condusul in Bucuresti este un chin si asta din cauza aglomeratie care automat provoaca o stare de nervozitate dar, sunt si multi idioti care vor sa arate cat de buni soferi sunt, nu stau la rand cu ceilalti se baga paralel cu tine in intersectie si iti este imposibil sa te asiguri, in situatii din astea regret ca nu mai am vechea dacie sa le f.. cate una peste botul masinii. Nu sunt soferi mai buni sau mai prosti in Bucuresti fata de cei din alte localitati numai ca cei care circula prin Bucuresti este normal sa se descurce ceva mai bine odata ce cunosc configuratia strazilor si semnele de circulatie a acestor strazi plus ca s-au obisnuit cu traficul de c...t de zi cu zi. Daca peste noapte se intampla sa schimbi prioritatile sau sa apara niste treceri de pietoni garantez 100% ca acolo va fi un carnaj.

      Comment


      • @kenjiro_sanga
        vezi, nu vreau sa fiu rau, dar nu cred ca ai citit cu prea mare atentie ce am scris eu in postul anterior.. "am un respect deosebit pentru toti oamenii cu bun simt"..
        el a punctat exact ceea ce vreau eu sa scot in evidenta aici si daca tu zici "ei vezi, asa se vede diferenta" ma faci sa cred ca pierd timpul degeaba pe aici.. care diferenta? despre ce vorbesti? te rog explica, chiar sunt curios.
        Last edited by stefan.dse; 3 November 2009, 21:40.
        sigpic

        Comment


        • Suntem cu toti aceiasi apa si un pamant. Ia plimbati-va un pic prin Europa de vest sa vedeti ce inseamna intr-adevar respect in trafic indiferent ce numar ai avea la masina.
          Cum pana mea sa nu fim nesimtiti si neatenti in trafic atata vreme cand stim ca nimeni nu ne face nimic? Daca ne opreste politia stim ca avem sanse sa scapam cu poza lu' Caragiale. Si mai mult de atat, frate... cine ne invata pe noi sa sofam? Instructori care ne tin o ora si 40 de min in trafic aglomerat si sa mergem maxim cu 40 km/h? Ce fel de soferi devin aia?
          Stiti ce reprezinta masina din poza de mai jos? Este o masina de scoala din Germania, un Leon FR de 200 cp. De ce Leon FR? Pentru ca in scoala de soferi inveti sa mergi cu 200 km/h pe autobahn. Dupa 6 luni de scoala acolo (ca atat dureaza), chiar poti sa zici ca esti sofer. La noi... cine vrea sa invete sa conduca dupa ce a obtinut permisul de conducere, bine.... cine nu...
          Attached Files
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Da. Si eu sunt suparat pe boii aia de instructori care isi iau salariu pe degeaba...da si mai prost e politaiu care le da permisul. Si cel mai prost e politaiu ala care nu il ia dupa ce la primit si face magarii.

            Au fost cazuri in care unu a gresit urat de tot....si era garcea pe acolo..iam dat claxon si iam zis : BAA nu vezi ce a facut bou ala...si el sa intors cu spatele si isi vedea de 'treaba'
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • eu nu cred ca a merge cu 200/h inseamna ca esti sofer.. de-astia avem si noi destui care se cred zmei pe sosele si nu au nevoie de prea multa minte :P

              indemanarea in trafic, parcarea masinii cum trebuie, instinctul de a prevedea ce au de gand ceilalti participanti din trafic, respectul pentru ceilalti participanti din trafic si respectarea codului rutier - astea toate la un loc zic eu ca face un sofer sa fie cu adevarat sofer.

              @kenjiro_sanga
              imi cer scuze daca am luat-o prea in serios, nu am apucat sa vad cand ti-ai modificat postul.. respect
              Last edited by stefan.dse; 3 November 2009, 22:13.
              sigpic

              Comment


              • la noi din pacate daca faci scoala pe un matiz....si treci dupa examen pe bmw-ul lui tati ...nu ti se pare normal ca ala in 2 luni face accident....de aia face neamtu pe cupra...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • pai am vazut fac astia scoala pe jeepuri,Q7,x5 ce soferi iasa?
                  sigpic #

                  Comment


                  • D-nule DSE, lasa-o asa, doar glumeam cu tine, plus ca inteleg f bine ce zici...
                    Hai sa fim sanatosi si nu va mai ofensati atata....
                    Last edited by kenjiro_sanga; 3 November 2009, 22:19.
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • imi cer scuze daca te-am deranjat, dar credeam ca dezbatem ceva serios aici si nu mi-am dat seama cand am "sarit" in sectiunea"glume si bancuri"
                      sigpic

                      Comment


                      • Hai sa fim seriosi, ca poti sa faci scoala si pe mercedes, audi, etc!
                        Totul se reduce la experienta si deprindrea pentru sofat!
                        Daca ai multi kilometrii la activ, garantat ai ceva reflexe, daca nu....tot incepator esti!
                        Spuneti-mi voi mie, ce sofer este ala care a facut scoala pe porche sau q7, daca in 5 ani are la activ 4000 km, dintre care 50% in aglomeratia din oras si restul pe drumuri unde se intalneste cu o masina la 2 zile?????
                        Experienta se castiga prin sofat, asa ca mumus, nu cred ca instructorii sunt de vina, iar in ceea ce priveste politaii(cu toate prostiile lor ), nu cred ca pot face fata acestui val de "profesionisti " care vine tare din spate!
                        Parerea mea vis a vis de aia care fac scoala pe matiz si trec pe bmw, si fac "poc", nu-s ei de vina ci parintii care le dau pe mana masini puternice si de nestapanit de unii dintre ei!
                        Repet, e parerea mea!
                        aham......Restul e LOGAN


                        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                        Comment


                        • daca nu va pupati tot nimic... glumeam,pace
                          Last edited by adimrv; 3 November 2009, 22:33.
                          sigpic #

                          Comment


                          • @adimrv
                            hehe.. buna gluma

                            @kenjiro_sanga
                            aveti dreptate d-nule, pana la urma noi ne consumam degeaba aici ca de schimbat nu avem puterea sa schimbam nimic, dar daca ar fi mai multi care ar gandi asa si ne-ar urma exemplul cred ca s-ar schimba ceva in bine.
                            sa fim noi sanatosi si sa ne respectam unii pe altii, noi cu noi si ei cu ei daca e s-o zic asa
                            sigpic

                            Comment


                            • Acum 7 luni mergeam pe centura Galatiului (2 benzi) si vine un "sofer" de taxi cu nr de B (tot Logan) din spate si a inceput sa faca flashuri, intamplarea facut ca a franat unul in fata mea si am franat si eu! La intersectia cu drumul spre Tecuci soferul de taxi m-a blocat si a iesit din masina cu intentia sa ma bata! Am cobarat geamul si el tipa la mine ca l-am facut sa-si dea copilul cu capul de tetiera si a incercat sa deschida portiera din partea mea. Enervat ca era blocata a dat cu piciorul in bara fata a masinii mele. Nu prea sunt o fire razboinica dar faptul ca masina era relativ noua si mai am de platit la ea multi ani, m-a facut sa cobor cu gandul de a-i rupe gatul! In momentul ala s-a urcat in masina si a plecat transversand intersectia pe rosu! I-am tinut cateva luni minte numarul in speranta sa-l intalnesc in trafic! De atunci mi-am cumparat un spray paralizant si o sa-l folosesc pe oricine se mai da jos la mine, ii dau in nas si ii sparg outzele lui de smecher!

                              Comment


                              • eu am sprayul in cotiera...si bastonul de politie in usa...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google