Transfagarasan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sinx ms mult!

    Comment


    • Drumul dinstre Arges pe langa lacul de acumulare e o bataie de joc.

      Comment


      • Cam asa e.. dar merita, doar nu treci in fiecare zi p-acolo. Am vazut drumuri mai rele ca ala.
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • nu e bataie de joc e la fel din punct de vedere calitativ cu 90% din drumurile mioritice! Sunt mici gaurele, nicidecum cratere in care sa-ti rupi masina. Unde mai pui ca e indicat sa mergi cu viteza redusa ca sa poti admira un peisaj, una, alta!
          sigpic

          Comment


          • Este deschis transfagarasanu dar pe partea dinspre C de Arges pana aproape de capra iti rupi masina .... am fost cu fratimeo, varamio si un coleg cu bicicletele si era groaznic drumu petec peste petec ... si pe drumul forestier nu se merita sa dai (am dat noi la intoarcere si era super urat ... au intrat unii cu un BMW seria 3 sa ajunga pana la Cumpana dar ne`au zis ca au atins cu ea ) ...

            P.S incercati sa va duceti de la C de Arges la Balea cu bicicleta ca nu o sa regretati (asta a fost traseu nostru facut in 2 zile C de Arge- Cabana Cota 1200 dormit au preturi f bune 100 roni camera pe noapte cu 2 paturi duble si unu simplu vreti nr de telefon PM si oamenii erau super OK , apoi urcat Balea si Coborat in C de Arges unde am ramas la varamio ... ),
            P.S2 nu ma vredeti ca am urcat? dati PM si o sa pun si o sa va trimit cateva poze de pe drum
            Last edited by NPoWer; 5 July 2009, 10:12.

            Comment


            • a zis cineva ca nu te crede?
              sigpic

              Comment


              • Off topic: nu a zis dar cred ca o sa fie multi care nu ma cred ...

                On topic: Am uitat sa spun ca pe partea cu Cumpana am inceput sa toarne nisip pe drum sa il faca , dar nu cred ca o sa reziste multdupa ce o sa il faca .... iar o sa traga busteni o sa treaca rabele incarcate cu busteni etc

                Comment


                • In sfarsit a editat cineva numele topicului! Era scris "Transfagarsan" si la search nu-l gasea nimeni.
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • @Fane-CL - "Arunca" si tu aici cateva poze facute de noi pe 13 iunie, inainte de Intalnirea Regionala Arges.
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • Da.... Frumos dom'le
                      Attached Files
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • Unul dintre cele mai frumoase peisaje montane din romania luna viitoare ajung si eu prin zona o sa vin si cu poze!

                        Comment


                        • Originally posted by Thejock3r View Post
                          la fel e si acum....dar ptr peisaje..meriti sa-ti rupi putin masina...
                          Nu stiu, mie-mi place peisajul combinat cu serpentine, poate de la C. de AG. o sa merg incet, dar recuperez de la Balea spre Sibiu (in caz ca tata o ia pe Valea Oltului). Facem un fel de test ca la Top Gear. Oricum am fost impresionat cand am mers pentru prima data pe Transfagarasan, peisaj divin, racoare cat cuprinde sus la Balea mai ales vara, a fost splendoare, pacat ca soferul era lenes rau.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • N-am reusit sa merg decat pana la Balea Lac dinspre Bucuresti. Drumul e superb si succesiunea de curbe mi-a umplut mainile si picioarele de mancarimi... A trebuit sa le "scarpin" si a meritat fiecare strop de benzina, fiecare scartait de cauciuc, fiecare strop de transpiratie, fiecare fior pe sira spinarii, fiecare greieras din usa, fiecare placuta de frana uzata si fiecare disc incins in exces! Dar ce zic eu, Transfagarasanul e la fel de impresionant si cand mergi ca nebunu' si cand mergi relaxat si te bucuri de peisaj, e ceva pentru fiecare tip de sofer acolo!
                            Drumul asta daca n-ar avea atatea gropi ar fi atractie turistica internationala pentru orice om vag pasionat de condus!
                            sigpic
                            ^Logan turbat (WIP)^

                            Comment


                            • La fel de spectaculos este si drumul Sacele - Valenii de munte. Este absolut minunat si drumul este in stare perfecta. Din cate stiu eu acolo se organizeaza si etape de raliu. Cand vezi un drum asa bun si serpentinele alea parca ti se ingreuneaza piciorul pe acceleratie.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google