Transfagarasan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa e, l-au lasat stricat intentionat, sa poata admira lumea peisajele . Daca era bun, sigur se plictisea sotia in dreapta si nu mai facea nici o poza . Oricum, in comparatie cu alte drumuri "nationale" si "europene" de la noi din tara se poate spune ca e o sosea buna.
    GL-22-TOF

    Comment


    • Mereti de la Gaesti la Targoviste si apoi luati-o spre Transfagarasan...o sa vi se para Autobahn pe TF
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • am mers eu pe acolo... am zis ca rup masina... cred ca erau unele gropi de juma de metru... sper sa nu incurc borcanele...
        sigpic

        Comment


        • @darksid3 Asa e . Am fost si eu pe Transfagarasan sambata, o sa revin cu imagini mai tarziu .Cateva masini din LC Bucuresti m-au depasit pe drumul spre TR, erau tare grabiti.

          Comment


          • salutare. vreau sa fac si eu un drum pe transfagarasan pe ruta bucuresti pitesti curtea de arges vidraru si sa ma intorc pe sibiu pe partea cealalta. problema e ca eu am fost doar pana la Capra cel mai mult. de acolo nu mai stiu cum e drumul si ruta. poate ma ajuta si pe mine cineva cu ceva informatii?????? o sa consult o harta dar alta e sa-ti spuna cineva cum e drumul si pe unde se poate lua ca sa ajung la sibiu sau prin parti si sa ma intorc innapoi pe cealalta ruta.

            Comment


            • Salutare colegii mei plimbareti.
              Vreau sa trag si eu o fuga pe transfagarasan pe la inceput de septembrie, cred. Traseul va fi cu plecare din Cta si final in Sibiu sau Bv. Va rog sa imi faceti o ruta, pe unde e drumul mai OK si pe unde am ce vedea.
              Merci mult
              sigpic

              Comment


              • sal.week-end-ul care vine merg si eu pe TF.as vrea sa zica unul care stie(ca vad ca pana acum nimeni ceva concret),cum e mai frumos peisajul sa mergi???dinspre curtea de arges spre sibiu,sau dinspre sibiu spre curtea de arges???mi-a zis cineva ca ar fi mai frumos dinspre curtea de arges spre sibiu.dar...mai bine mai multe pareri.si inca ceva,se poate dormi sus pe TF cu cortul???e destul de cald?sau undeva pe traseu,la lac,la baraj,oriunde,de preferat undeva spre curtea de arges.astept pareri,mersi
                Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                Comment


                • dat o fuga pana la balea lac din Bucuresti-pitesti(A1)-Curtea de Arges-Vidraru-Balea Lac-Balea Cascada-Sibiu-Ramnicu Valcea(adica pe valea Oltului) Pitesti_Bucuresti. Ce vreau sa va spun vremea super merita vazut Absolut fiecare particica. Masina s-a comportat super nici o problema. Si acum marea surpriza!!!!!!!!!!!!!!!!!! S-au asfaltat foarte multe portiuni dintre Vidraru si Balea Lac. Stiti cum e drumul?????? ca in palma. cei drept toate astea incep cam cu 35km inainte de balea. da e tare. mai mare dragu sa mergi pe acolo.

                  Comment


                  • luni 3 august am dat o tura Bucuresti-Pitesti-Curtea de Arges-Vidraru-Balea Lac coborare pe partea cealalta spre Brasov si apoi dn1 pana in Bucuresti.

                    Drumul bun, gropile plombuite. Gasit portiune de drum sus, spre Balea Lac unde era proaspat pus covor nou de asfalt pe cateva sute de metri.

                    Se poate dormi cu cortul(intreba cineva mai sus) daca ai sac de dormit si o patura calduroasa. Eu pe urcare am prins o ploicica, iar sus la Balea era innorat si nu erau mai mult de 8-10 grade pe la orele 15.00 . Noroc ca eram echipat corespunzator in pantaloni scurti si maneca scurta! Facut 2-3 poze si am luat-o la vale pe partea cealalta...
                    Desi era luni, drumul era destul de circulat, in ambele sensuri, iar sus puhoi de lume(probabil concedii?!?). Nu ma asteptam...o gramada de corturi si gratare fumegande!
                    Mi-e si frica sa ma gandesc cum e in weekend.

                    Comment


                    • Ce bine ca au asfaltat si plombat drumul ca peste 2 saptamani merg si eu pe acolo sper sa fie vreme frumoasa ca daca este innorat nu se vede nimica frumos!

                      Comment


                      • este super drumul. mai nasol dupa vidraru vreo 5 km dupa nai nici o treba. am fost eu in mai si am zis ca nu mai merg pe un drum ca ala dar dupa cele citite pe forum am mers si m-am convins. mergi linistit drumul e bun.

                        Comment


                        • Cand se inchide Transfagarasanul?
                          sigpic

                          Comment


                          • In septembrie!

                            Comment


                            • depinde de cat de repede ninge ,...............
                              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                              Comment


                              • Septembrie, septembrie... dar cam cand? Eu vreau/sper sa ajung cam pe 3 4.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google