Omologare Remorca Moto ,construita Artizanal?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Omologare Remorca Moto ,construita Artizanal?

    in cadrul acestui forum nu am gasit nici o discutie legata de acest lucru.
    am construit o remorca artizanal si vreau sa o omologhez ,sa pot sa-mi transport motorul de aici dincolo si invers,am rascolit internetul ptr. actele necesare intocmirii dosarului ptr. omologare ,ce am gasit este foarte vag...
    am inteles ca trebuie sa dau de un inginer proiectant in domeniu ,sa-mi faca un fel de documentatie tehnica privind remorca in sine dupa care intru cu programare la RAR.
    OK teoretic ,foarte simplu ,acum va intreb pe d-voastra ceva mai consistent ,stiti ceva mai multe amanunte despre odiseea inmatricularii artizanale?
    daca aveti cunostiinte ,vreau doar lucruri concrete nu trimiteri la alte site-uri ......... un numar de telefon unde sa pot cere detalii .....
    un nume ,ceva sa ma poata lamuri .
    astept informatii din intreaga tara dar m-ar ajuta in special cineva din jud. SIBIU.
    am sa atasez cate-va imagini cu remorca in sine ,eventual o parere despre ea. toate bune.
    Attached Files
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

  • #2
    Reprezentanta RAR de la tine din judet te poate ajuta. Un coleg de facultate mai construia din astea, si da iti trebuie memoriu tehnic pebntru omologare (un lic proiect, calcule de rezistenta cum ca nu se rupe in 2 la trecerea peste un speed bump).
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Presupun ca acelasi lucru este valabil si in cazul unui peridoc, nu?

      Am construit unul, cu un prieten, pentru a putea sa luam barca in Delta, dar din lipsa timpului, nu am facut demersuri in ceea ce priveste inmatricularea sau omologarea.

      Intrebare: nu se poate inmatricula la Primarie (in genul atelajelor)?
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #4
        Tata are un peridoc de vreo 5 metri care poate fi si platforma, ma rog cert e ca are o serie batuta ( de RAR sau cine o bate).
        Trebuie sa faci si treaba asta.
        Se inmatriculeaza si primeste numar de inmatriculare si se face si asigurare RCA.

        Comment


        • #5
          numarul galben emis de primari este valabil doar in jurul cotetului,pe un drum national ,nu ai ce cauta.
          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google