Masini Abandonate De Proprietari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Încă o dovadă a nesimţirii umane.

    Ocupand inutil locul de parcare cu astfel de masinia care a fost abandonata si transformata in bena de gunoi pentru altii.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Originally posted by blackufo View Post
      Nu stiu voua dar mie mi se rupe inima cand vad imagini de la rematurile astea unde le fac varza ,pacat de toate masinile ajunse pe ultimul drum si nu vreau sa fiu rau , dar rusine propietarilor care le-au lasat sa ajunga in halulul ala pe strazi ,ioi vai.
      Stii, cand o masina ajunge la un grad de uzura, realizezi ca haleste muuulti banuti. Si, orice i-ai face, tot papa!
      In plus, se invecheste moral si tehnologic.
      Nu mai ai nici o tragere de inima pentru ea (chiar daca te incearca melancolismul).
      Cred ca in Anglia, proprietarii de masini platesc sa isi faca praf masinile prin diverse metode: trecut tanc peste ea, aruncata cu catapulta

      Foarte rau este ca ele sunt lasate pe strazi, in conditiile in care "ne falim cu locurile de parcare excedentare".

      Vechea masina, un break, l-am lasat la tara (desi puteam sa il tin la bloc, sa "imi ocup locul de parcare").
      Unchiul meu si-a dus masina la tara, asteapta sa ii faca slujba de vesnica pomenire...

      Deci, in primul rand tine de niste norme minime civice ("ce or fi alea"? )

      P.S. Da, postul caruia i-am dat reply este vechi
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #18
        O mare magarie din partea Primariei BUCURESTI - nu as sti unde sa ma adresez ca sa fac o plangere (din cauza nenorocitilor) A fost o actiune ampla desfasurata in sect 6 prin zona Grozavesti pana la APACA (bdul Vasile Milea) au ridicat cam 40-50 de masini (aveau 18 camioane - mai mult sau mai putin atatea am vazut eu) apoi au intrat si in Campus Regie tot asa.
        DACIILE VECHI erau ocolite de agentii de politie care se ocupau de operatiune si de camioanele lor (nici`o Dacie care arata mai urata nu a fost ridicata)
        In rest am vazut si 740D ridicat si E320Cdi - normal ca aia sunt obligati sa plateasca

        P.S. In Campus regie s-a rezolvat altfel - un fiul "cuiva" a facut plangere la 'taticu` si mamica' care erau pe undeva "sus" si dupa ce au fost ridicate cam 20 de masini operatiunea a incetat - si au fost montate semne cu PARCAREA PERMISA LA BORDURA si Stationarea Interzisa langa splai .
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • #19
          Alta masina abandonata de proprietar, si o imagine realizata in aceasta saptamana la centrul REMAT.
          Attached Files

          Comment


          • #20
            NU MAI SUPORT toate jafurile cumparate de afara cu 300 - 500 euro ,cu numere de bulgari sau de anglia, busite in Romania si abandonate chiar in dreptul locului in care s-a intamplat accidentul . Stau asa de luni intregi fara ca nimeni sa nu faca nimic. Voi va dati seama ca nici RCA alea nu au ??
            ex. in Bucuresti - una este pe bd-ul Dimitrie Pompei (dupa statia metrou Pipera). Alta este chiar sub schelele de pe Barbu Vacarescu ..si sunt f multe vazute de mine dar astea le vad zilnic ptr ca circul pe acolo..
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • #21
              Si uite asa Romania e plina de masini cumparate de afara la un pret de ... si abandonate.
              Attached Files

              Comment


              • #22
                La câtă nesimţire zace în unii care îşi lasă maşinile unde vor ...
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Alo, primăria?

                  Autovehiculele abandonate şi fără stăpân au un aspect inestetic şi mai ales ocupă alte locuri de parcare.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Ady 62 te rog cauta-l pe propietarul , break-ului albastru , parca-i opel si lasa-i nr. meu de telefon ,0726218407,poate il pot salva , daca il da,........toate bune
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                    Comment


                    • #25
                      hmm..opelul ala arata bine.

                      Comment


                      • #26
                        chiar k opelul arata bine ,poate e defecta si costa mult reparatia de sta in halul ala de au crescut buruienile.Altii mai nesimtiti ,sa nu mai zic de masinile din brasov,s-a pricopsit si strada mea cu o dacie vai de capu ei sta de minim 6 ani akolo ,ii mai schimba locu odata la vreo 2 ani k sa nu tipe altii.Si sa nu mai zic ,e o dacie bubuita pe drumu spre pitesti(la intrare spre centura) ,acolo sta de nush cate luni ,cum am drum pe acolo la bucuresti tot timpul imi sare in ochi .Pacat de propietarii care le lasa sa ajunga in halul in care sunt azitazi

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google