Logan Bicorp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Bicorp

    NewsIn: Urmatorul model din gama Logan va fi un hatchback in cinci usi

    Al patrulea model din gama Logan care urmează a fi lansat în Brazilia în octombrie, va fi un hatchback în cinci uşi, care va fi comercializat şi pe piaţa românească din 2008, odată cu începerea producţiei în ţară, au declarat, marţi, în exclusivitate pentru Newsin, reprezentanţii grupului Renault.

    Directorul general adjunct Inginerie şi Calitate al Renault, Jean - Louis Ricaud, a confirmat pentru NewsIn că Logan-ul ce urmează a fi lansat în Brazilia va fi "un model în două volume, un pic mai scurt decât berlina". El a adăugat că şasiul şi motorizările vor fi la fel ca la berlină, iar construcţia în România a modelului va începe în 2008.

    Oficialii Renault au anunţat în martie la salonul de la Geneva că următorul model din gama Logan va fi lansat mai întâi în Brazilia, la sfârşitul acestui an şi apoi în Europa, anul viitor, însă nu au precizat tipul de caroserie.

    Gama Logan cuprinde în prezent trei modele: berlina, break-ul numit MCV şi furgonul numit Logan VAN. Grupul Renault vrea să vândă, pe plan mondial, anul acesta, 400.000 de automobile Logan, în creştere cu 60% faţă de 2006, pe fondul începerii producţiei în Iran, India şi Brazilia.

    Carlos Ghosn, CEO al Renault - Nissan, a anunţat anul trecut că gama Logan va avea şase modele în 2009, când producţia mondială Logan ar putea depăşi 700.000-800.000 de unităţi. Francezii mai trebuie să lanseze trei versiuni noi ale Logan pentru a-şi atinge obiectivul, iar Patrick Pelata, vice-preşedinte pentru produs, strategie şi planning la Renault, a spus în aprilie pentru just-auto că grupul va lansa un pick-up şi două versiuni hatchback cu lungimi diferite.
    Marti, 08 mai 2007, 14:4

    Sursa: NewsIn/TMC
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    sunt curios cat va costa

    Comment


    • #3
      Niste poze spion.Mie unul mi se pare hidos rau,parerea mea.
      Attached Files
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #4
        Nici chiar hidos dar nici aratos nu-i. Cam aduce a masina coreeana asa. A si deja cred ca stiu cum va arata pick-up-ul.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #5
          zice k e tip ala de cielo tot asa taiat la spate...arata misto pentru o dacie care nu o visat asa ceva inainte sa fie luata de renault
          sigpic
          astra h 1,7 cdTI

          Comment


          • #6
            Cand o sa intre in productie o sa arete mult mai bine. Acuma ii in teste (se testeaza comportamentu rutier cu "noua" caroserie) iar aspect conteaza mai putin
            ...de doi lei :p

            Comment


            • #7
              Aha da mai bine o acopereau sa nu o vedem cum arata ca mie unu nu-mi place chiar deloc chiar daca nu o sa fie asa.
              Renault Scenic II
              Dacia Logan 1.4 MPI

              Comment


              • #8
                eu zic ca e berlina taiata la spate pe comp si acu ne-o baga pe gat ca hatchback.pana nu apare oficial nu o sa stim sigur cum arata!!
                Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                Comment


                • #9
                  Sincer, saraca masina masina arata de parca a luat un mare sut in dos dar daca va fi la un pret mai mic fata de actuala veti vedea ca se va vinde in cantitati impresionante.
                  Daca tot au facut-o mai scurta de ce nu au incercat in 2 usi?
                  Cand am vorbit odata la vocea clientului cu o tanti mi-a zis ca "sa nu uitam ca totusi este o masina de familie...". De ce nu se gandesc ca totusi mai sunt si tineri care aleg sa isi ia un Logan in loc de un second obosit cu cateva sute de mii de Km fugarit de cine stie cati prin alte tari.
                  Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                  Comment


                  • #10
                    si mie mi se pare jalnica. si asa spatele la logan nu-i o frumusete, dar amu shi-a batut joc de el
                    cattalin81 are dreptate cu sutul in fund, exact asa arata. parca e neterminata
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #11
                      so fi inspirat din asta asta cred ca ia dat in camion un sut in fund
                      Attached Files
                      sigpic
                      astra h 1,7 cdTI

                      Comment


                      • #12
                        tare, bodyn. daca e cea din pozele lui cristnacht e jale... isi dau cu firma in cap...nare nici un pic de estetica, efectiv i-au taiat coada. nu m-ar mira din partea romanilor dar eu nu cred ca cei de la renault isi pun sigla pe asa ceva...nici macar acel mic "by renault"

                        rocri, ceva poze spion cu pick-up-ul?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Seby
                          tare, bodyn. daca e cea din pozele lui cristnacht e jale... isi dau cu firma in cap...nare nici un pic de estetica, efectiv i-au taiat coada. nu m-ar mira din partea romanilor dar eu nu cred ca cei de la renault isi pun sigla pe asa ceva...nici macar acel mic "by renault"

                          rocri, ceva poze spion cu pick-up-ul?
                          poza mea este un logan care o luat-o la fund
                          sigpic
                          astra h 1,7 cdTI

                          Comment


                          • #14
                            v-ati uitat atent la poza cu masina vazuta din spate ?

                            cel putin mie imi face impresia ca are capac de portbagaj nu usa de hatchback.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Christnacht
                              Niste poze spion.
                              Pozele alea nu prea au legatura cu ce va lansa Dacia. Trust me!
                              numar secundele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google