Posibila problema la cabluri, in timp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by andrei View Post
    Cred ca esti singurul cu problema asta. In 4 ani n-am auzit pe nimeni, si crede-ma ca aflu multe, mai ales la capitolul probleme tehnice. La tine posibil sa fi luat foc de la un capat si sa fi ars tot firul. Care a fost verdictul celor din service? Ce defectiune au trecut in carentul de garantii si care a fost motivul?
    Exact! Datorita frecarii s-au rupt firele si a facut scurt. Acesta a fost si verdictul celor din service(dupa ce au renuntat la ideea ca de vina este instalatia GPL)

    Comment


    • #47
      Inseamna ca izolatia aia ar fi trebuit sa fie mai groasa, si eventual din material care sa nu arda.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #48
        Am atasat, cum am promis, 2 poze facute de cei de la service.
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Nu e cine stie ce arsura, ma asteptam la mai mult.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #50
            Tot cablajul masinii a fost ars; eu am postat doar cele 2 poze(portiunea de cablu de unde a plecat scurtcircuitul si tija metalica din bancheta care a produs acest lucru) care le-am primit de la service si, in plus, cand ti se opreste masina si exista pericolul de incendiu nu mi se pare a fi un lucru marunt.

            Comment


            • #51
              M-am uitat si eu la respectivele cabluri, si par in regula asa cum le-a pus fabrica nici urma de frecare sau turtire, etc. Le-am lasat asa fara nicio izolatie in plus cum au stat asa pana acum vor sta si in continuare cu mentiunea ca atuci cand o sa mai ridic bancheta o sa trag cu ochiul si la ele. Cred ca ce a patit emhoria e doar o intamplare nefericita si nu una generala.

              Comment


              • #52
                Eu cred ca oamenii care i-au pus GPL pe masina au umblat la cabluri si le-au pus in alt mod, incat s-au frecat de bancheta.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #53
                  nu aveau ce sa caute la acele cabluri cei de la GPL; dupa cum am mai spus am mai aflat de alte persoane care au observat din timp aceasta problema(si nu aveau GPL) si si-au luat masuri de siguranta; daca doresti sa fii "toma necredinciosul" iti urez numai bine si bafta multa sa nu ai probleme, eu unul am dat acest anunt pentru a va avertiza nu pentru a crea polemici

                  nu mai da "quote" la ultimul post
                  Last edited by Seba; 5 August 2008, 10:15.

                  Comment


                  • #54
                    ...E bine de verificat din cand in cand...Mai ales cand se scoate bancheta spate...Si cum zicea RazvanB cam exagerat titlul topicului...Da pentru siguranta ta nu e un pericol?Numai pentru a "Noastra"?
                    Mai ai Logan?...

                    Comment


                    • #55
                      Ce ziceti de loganul care a luat foc? Din cate am inteles a plecat de la cablaj spate;
                      am inteles ca este un articol in CAN CAN; ar trebui sa va puna pe ganduri...

                      Comment


                      • #56
                        Au mai luat foc si alte masini...
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • #57
                          Eu pina acum nu am gasit nici un Logan care sa aiba probleme cu partea electrica (ma refer la cabluri)decit daca sa umblat cu improvizatii

                          Si dupa ce am vazut si pozele acele cabluri merg la pompa de benzina
                          Last edited by darksid3; 26 September 2008, 22:57.

                          Comment


                          • #58
                            Io nu am nimik dar o sa ma uit si io la ele din cand in cand.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • #59
                              Bai daca e sa mori,mori si pe WC,sau in Ferrari.Nu mi-a luat foc pana acum,nu ia acum.Daca ia asta e.Dar schimba titlul ala,ca zici ca sare in aer masina.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                E jale cu titlul asta!!!
                                Si la toate masinile e testat cablajul inainte de a fi oferite spre public nu? Si cred ca este un incident rar
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google