Posibila problema la cabluri, in timp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    E bine ca schimbati titlurile... Incepeti cu cenzura... Aceasta "Posibila problema la cabluri, in timp" a aparut in a 10-a luna de utilizare a masinii(problema a aparut in iunie 2008, masina fiind cumparata in septembrie 2007); adevarul este ca a trecut cam mult ... E treaba voastra cum vreti sa muriti(apropo de murit pe WC sau in Ferrari), eu am vrut sa va previn.

    Comment


    • #62
      Eu iti apreciez intentia dar vezi ca te pui singur intr-o postura comica!Esti ca fabula aia cu "Femeile si drobul de sare"
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #63
        Dar tu nu ai specificat anul fabricatiei!!Si din cate am citit pe thread mai toata lumea o sa se uite la cabluri si chiar o sa le izoleze mai bine(inclusiv eu) deci nu vad nemultumirea.
        A si in legatura cu titlul poate cu un mesaj privat la administrator sau moderatori se rezolva(e doar o sugestie) la urma urmei e threadul tau
        Eu iti multumesc de avertisment!Chiar daca a fost prea dur.
        sigpic
        !

        Comment


        • #64
          NU am mai auzit de asa ceva.Oricum o sa merg sa ma uit si eu numa sa vad cum rezolv bancheta,cum o dau jos?

          Comment


          • #65
            Uita-te in manual si o sa vezi cum se scoate bancheta.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #66
              Andrei, thread-ul asta nu era mai bine sa se mute la "probleme tehnice" ?
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #67
                Eu unu nu consider ca problema semnalata sa fie o... "problema tehnica"!Orice firma, absolut orice firma de masini din lumea asta a avut de furca macar o data cu anumite parti electrice si au existat incendii reale datorate instalatiei electrice!Initiatorul thread-ului in schimb a considerat ca numai la Logan exista asa ceva si a actionat de parca in 2 luni toate Loganurile vor lua foc!....Alta lipsa de incultura in ceea ce priveste un automobil si ce inseamna functionarea lui!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #68
                  Originally posted by darksid3 View Post
                  Eu unu nu consider ca problema semnalata sa fie o... "problema tehnica"!Orice firma, absolut orice firma de masini din lumea asta a avut de furca macar o data cu anumite parti electrice si au existat incendii reale datorate instalatiei electrice!Initiatorul thread-ului in schimb a considerat ca numai la Logan exista asa ceva si a actionat de parca in 2 luni toate Loganurile vor lua foc!....Alta lipsa de incultura in ceea ce priveste un automobil si ce inseamna functionarea lui!
                  Scuze ca nu sunt atat de "cult" ca si tine; apropo de cultura, ar fi bine sa iei o carte de gramatica: "Alta lipsa de incultura". Pentru cei care nu doresc sa arda in masina, le comunic ca am luat ziarul CAN-CAN si am citit ca incendiul a plecat de la STRIVIREA CABLAJULUI.

                  Comment


                  • #69
                    Dar sa intelegi si tu odata ca nu e strivit cablajul la toate Loganurile!
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      Da e posibil asa ceva , acum m-am uitat su eu la mine dupa ce un coleg a patit-o , i s-au ars si lui cablurile.
                      Si cum spunee descrierea topicului, uzura se produce in timp , (daca nu va sta nimeni pe bancheta in spatele soferului aceasta problema nu o sa apara) in functie de cat de des este folosita bancheta si cat de grea este persoana care sta pe ea. Sunt si masini care sunt ok nu se intalneste cablul cu marginea banchetei.
                      O verificare nu strica nici eu nu am crezut dar dupa 6 ani mi s-a uzat banda izolatoare si a inceput sa se striveasca si izolatia firelor. (noroc ca nu a prea stat in spatele meu nimeni). Cred ca trebuie tras cablul putin spre interior si legat( daca se vad urme de strivire) si problema ar trebui sa fie rezolvata.
                      Last edited by cristy_m_a; 6 September 2013, 12:59.

                      Comment


                      • #71
                        poze....... se vede in spuma urma care a lasat-o cablul, precum si partea metalica a banchetei(langa Inel) care a facut strivirea
                        Attached Files

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google