Ce numar de telefon este acesta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce numar de telefon este acesta?

    Am o intrebare. Prietena mea a fost sunata de urmatorul numar: +40214+
    Aveti careva habar ce numar este acesta. Am cautat pe net,dar nu am gasit nimic. Multumesc!
    Last edited by Irinel TIN; 13 August 2013, 10:36.

  • #2
    Fix (Romtelecom) de Bucuresti.


    Edit: dupa 4, era doar "+", sau cifre?
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #3
      Pai si in formatul asta? Multumesc!

      doar +

      exact cum l-am scris
      Last edited by Irinel TIN; 13 August 2013, 10:30. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        "+" inseamna "00" .

        Comment


        • #5
          Stiu,dar totusi si asa este un numar ciudat( "004021400" ). Stiu ca "+4" (adica "004") este prefixul Romaniei. "021" este prefixul capitalei, dar totusi e un numar prea scurt pt un numar de fix(romtelecom).
          Last edited by Irinel TIN; 13 August 2013, 17:53.

          Comment


          • #6
            e de Bucuresti indiferent de numarul de cifre salut ! (daca ti minte inainte nu stiu daca si acum taxiurile aveau numere gen 021 9494).
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

            Comment


            • #7
              De preferat este sa nu raspunda la numere ciudate. De curand am primit sms cu oferte de cazare la mare de pe un numar tare ciudat. Se cerea sa raspund la sms cu un nr din 6 cifre.
              Se pare ca cei din pucarie au gasit solutii foarte eficiente de a face $$$.
              Treaba este ca multe firme au contracte cu firmele de telefonie mobila si am constatat asta pe propria piele. Din curiozitate m-am logat pe un site si se cerea si nr de telefon, si dupa circa 2 luni de zile am inceput sa primesc in fiecare zi de luni din saptamana cate un sms. Am primit acel sms timp de 2 ani si dupa am constatat ca eram EU taxat cu 2 euro / sms primit, si nu aveam posibilitatea sa anulez acest sms din centrala Orange la care sunt abonat. Nu mai zic cati banuti am cotizat la Orange si la fima capusa. Ca sa anulez sms-ul am fost nevoit sa dau 2 euro pe baza de sms la firma respectiva pentru anulare.
              Deci ......vigilenta inainte de toate.
              real power..... diesel power by

              Comment


              • #8
                Multumesc!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google