Valea Oltului, Impanzita De Radare Fixe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Valea Oltului, Impanzita De Radare Fixe

    "Soferii care traverseaza Valea Oltului au toate motivele sa ridice piciorul de pe acceleratie - radarele fixe sunt tot mai multe.

    Inainte ca aceste camere video si radare sa apara la Boita, patru camere radar moderne au fost montate de Inspectoratul Judetean de Politie Valcea, in colaborare cu colegii lor de la Sibiu. Doua din cele patru camere se afla chiar in apropiere de limita cu judetul Sibiu, pe raza localitatilor Robesti si Caineni, in timp ce celalate doua sunt pozitionate in apropiere de statiunile Calimanesti-Caciulata si pe raza localitatii Bujoreni. Pentru ca sunt bine ascunse si greu de sesizat de aparatele anti-radar, noile camere isi fac foarte bine treaba. Neoficial, lucratori ai IPJ Valcea spun ca noile aparate aproape ca bat orice record in depistarea soferilor care depasesc limita de viteza. Prin modul in care acestea sunt amplasate, acestea suprind si fotografiaza numai autovehiculele care circula in sens invers directiei in care acestea sunt asezate. Astfel, chiar daca sunt dotate cu aparate anti-radar, masinile nu pot scapa de camere pentru ca in momentul in care aparatul anti-radar intra in raza de actiune a camerei si declaseaza semnalele sonore pentru avertizarea soferului, autovehiculul se afla deja in raza de actiune a camerei de inregistrare iar abaterea este deja inregistrata. Desi sunt montate de cateva luni noile aparate au reusit deja sa ajunga numarul de amenzi reusit de lucratorii Politiei Rutiere intr-un an. (R. M.) "

    sursa

  • #2
    Mersi fain de informatie peste o sapt. Am drum incolo o sa notez bine unde is pandarele.
    Mai sunt si altele sau numai astea?

    Comment


    • #3
      Iata o lista actulizata
      Attached Files
      Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
      Andreea Trifu

      Comment


      • #4
        Foarte utila lista asta. Se poate verifica in permanenta update-ul la radarele fixe? Daca da, unde?

        Comment


        • #5
          Multumim pentru informatii. Cand am fost la sibiu acum vreo 3 luni nu erau acele camere pe Valea Oltului.

          Comment


          • #6
            Intr-adevar utila...Mai ales cind facem drumuri lungi si nu bagam de seama unde incep localitatile.Eu am patit-o.

            Comment


            • #7
              Iata unde se actualizeaza
              Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
              Andreea Trifu

              Comment


              • #8
                E bine de stiut. Multumesc de informatie vali007.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google