Placute Inmatriculare Cu Contur Rosu

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Placute Inmatriculare Cu Contur Rosu

    Nu stiu daca a mai remarcat cineva faptul ca unii (forte putini la numar) au placute de inmatriculare cu litere al caror contur este rosu. Probabil ca este ceva de genu placutelor care aveau literele distantate si pe care acum le au prea multi. Stie cineva ce reprezinta chestia asta pentru ca am intalnit pe cineva care care avea asa ceva si mi-a promis ca imi poate rezolva si mie cu toate ca nu stie ce reprezinta sau de ce sunt asa pt ca si lui i le-a adus cineva care i-a inmatriculat masina.
    tema, ideea si morala este banii
    banii este fericire restu' tot e amagire

  • #2
    Nu reprezinta nimic...Sunt un fel de placute de inmatriculare personalizate!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Atunci de ce sunt diferite de celelalte fiind eliberate tot de politie si sunt asa putine?
      tema, ideea si morala este banii
      banii este fericire restu' tot e amagire

      Comment


      • #4
        Mai sunt si placute cu font de numere din germania,din cate stiu chiar sunt facute in germania.Deci nu sunt legale in Ro,singurele care sunt legale in Ro sunt alea eliberate de politie,facute in ateliere specializate la noi,si cu hologramele de RO pe ele...
        Deci se poate ramane fara talon .Numerele distantate se fac in atelierele omologate...si sunt legale.
        Last edited by Cristi_Xp; 11 August 2008, 18:44.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Legale sunt si astea despre care vorbesc eu. Au aceleasi caracteristici ca placutele normale numai ca au conturul literelor rosu. Mi-a spus ca sunt eliberate de biroul inmatriculari deci nu sunt facute in alta parte.
          tema, ideea si morala este banii
          banii este fericire restu' tot e amagire

          Comment


          • #6
            Au holograma cu RO ???Ma indoiesc sa fie altii mai cu mot si sa elibereze astfel de placute.Poti pune o poza?
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              M-am uitat atent si au aceleasi caracteristici (forma, dimensiune, holograme, font ...)
              Maine aduc si poze pt ca am lasat aparatul de fotografiat la servici
              tema, ideea si morala este banii
              banii este fericire restu' tot e amagire

              Comment


              • #8
                Si eu am vazut, numai cei cu masini mai scumpe am vazut ca au, literele au contur rosu. Vreau sa imi fac si eu stie cineva unde se poate face ?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Aia "are" si ADRIAN ,la numerele de inmatriculare...si tot nu le zice nimeni nimic,"ca ei e mici si nu stie..."
                  Last edited by Cristi_Xp; 11 August 2008, 19:09.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Am vazut si eu pot sa aduc si poze iar eu cred ca esteceva de genul cum sunt cele care au w in numar genu B xx WSW
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Eu am b-87-wfo si au fost luate la rand nici macar preferentiale
                      tema, ideea si morala este banii
                      banii este fericire restu' tot e amagire

                      Comment


                      • #12
                        Ngrazvan dar erau acum ceva timp la moda ca toti "smecheri" sa aiba numere cu w cica erau de la guvern se mai purta si cu k albe cica masini de politie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          Au holograma cu RO ???Ma indoiesc sa fie altii mai cu mot si sa elibereze astfel de placute.Poti pune o poza?
                          Exista si sunt perfect legale, sunt facute la fel ca orice alt numar, doar ca sunt date 2 straturi de vopsea, primul are culoare rosie (ca la numere provizorii) si sunt vopsite mai "adanc", iar al 2-lea strat este dat normal, negru, ca la orce alt numar... Astfel rezulta acel contur... Perfect legal, la fel ca si cu numerele distantiate... Doar ca din cate auzisem eu parca nu se mai puteau face.

                          Comment


                          • #14
                            Sunt perfect legale, numai ca si aici se practica "pe sub mana", ca pe vremuri.

                            Comment


                            • #15
                              Ok. Dar la ce te ajuta? Ai cumva tratament preferential sau doar ai placute diferite de ceilalti. Care este motivul pentru care sa merite schimbul asta?
                              tema, ideea si morala este banii
                              banii este fericire restu' tot e amagire

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google