IPhone- Pareri Pro Sau Contra?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IPhone- Pareri Pro Sau Contra?

    Poate ca multi altii vreau si eu sa imi cumpar un iPhone dar m-au cam dezamagit cei de la Orange privind preturile ptr abonametul necesar unui astfel de telefon? sunt printre noi detinatori de astfel de telefoane? se merita sa investesti in asa ceva? mai multe detalii despre tel si abonamente gasiti la orange.Ro! (nu le fac publicitate celor de la orange!!!!)
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

  • #2
    Nu merita luat la abonament. Eu unul m-am jucat 10 minute cu unul si nu mi s-a parut cine stie ce chestie, doar faza cu ecranul tactil din care faci cam tot e draguta si wifi-ul care merge bine .
    Fuarte Nervos !!!

    Comment


    • #3
      La receptie GSM/3G/3G+ e cam slabut si cum orange nu exceleaza deloc la semnal ... Consuma pe 3G bateria repede; asta o stiu de la un prieten din USA care l-a testat si retestat pana a renuntat la el ...

      eu m-am jucat cu el in IT la un magazin Apple si nu m-a impresionat prea tare.

      plusuri: display-ul mare, memoria flash si sistemul de operare care nu prea are buguri;

      minusuri: esti legat de orange (cel putin la noi); daca-l iei la liber din alta parte si nu te duci la orange sa-ti faci abonament o sa ai o serie de functii dezactivate (ptr ele iti trebuie un cod de decodare pe care dai bani seriosi la Apple).

      In DE, VDF a dat in judecata T-Mobile ptr iPhone si au castigat, i-au obligat sa-l puna in vanzare, necodat si toate functiile activate, dar costa vreo 1000Eu ... :-)

      la noi il vad acum la abonament orange si mi se pare exorbitant pretul ... Abonament de 39Eu (intr-adevar ai minute nationale 300 dar daca ma uit la cosmote 17Eu cu 200min nationale ... Cam tras de par) si mai costa 400Eu (ab. Pe un an) modelul cu memorie 8GB.

      S.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • #4
        Am avut eu iPhone ... E un telefon foarte tare ... Mi-a placut super mult ... Dar ... In Bucuresti pierdeam mai tot timpul semnalul ... Receptiona foarte chiar extrem de prost semnalul ( vodafone ) ... Mai erau situatii in care aveam deschis telefonul cu semnal si cel care ma suna ii zicea ca il am inchis ...

        Eu unul nu as cumpara un iPhone ...

        Comment


        • #5
          Sincer sa fiu, o sa cumpar iPhone cand o sa aiba in meniu: ciorba de burta, pizza, cartofi prajiti, lasagna, spaghete milaneze. Pana atunci nu prea am ce sa fac cu el. Pentru mine telefonul e ala pe care ma suna lumea, de pe care pot sa dau eu telefoane, si daca ma tine bateria mult atunci e perfect.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Optional sa primeasca sms-uri ( sa stiu cand se emite factura si ce apeluri ratate am avut )

            Comment


            • #7
              Am uitat inca 3 minusuri destul de importante pentru unii:

              - nu are MMS ... Trebuie sa cumperi un soft prin AppStore;
              - nu are apelare vocala ... La fel trebuie sa cumperi un soft ptr el;
              - nu pot sa utilizezi casti audio bluetooth fara un dispozitiv ce vine prins pe telefon si-l face mare si urat :-)

              Oricum cine vrea sa-l cumpere sa citeasca niste review-uri inainte; nu de alta dar poate ajunge sa regrete alegerea facuta.

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • #8
                Eu nu mi-as lua un i-phone. Consider ca sunt bani dati degaba. La pretul asta poti lua un Nokia N95 sau N82 care chiar merita
                sigpic
                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                Comment


                • #9
                  Eu consider ca un telefon scump sunt bani aruncati pe geam asa ca prefer sa ai arunc pe geam dar sa fie pe alte chestii nu pe telefon.

                  Comment


                  • #10
                    eu am Iphone si sunt foarte multumit de el se misca foarte bine , touch-u ii cel mai super dintre toate de pe piata, am instalat pe el si IGO 2009 . eu zic ca merita bani , acuma am vazut ca ii oferta la orange Iphone 3g 8GB + abonament delfin 12 cu 1100 minute in orange + 150 nationale , pretu telefonului este de 199 euro si abonamentu 12 euro pe luna , in plus ca sunt baieti care instaleaza ce vrei tu pe el , cu 50 ron ai tot ce vrei
                    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                    Comment


                    • #11
                      parerea mea ca e un kkt cu muzica si poze. da e frumos dar dupa 10-15min te plictisesti de el , eu am un e71 singuru lucru care ma face sa salivez la iphone sunt tot felu de aplicatii tampite(nam gasit nimic util doar de fun asa) care folosesc senzoru de miscare si ercanu tactil atat in rest e praf...

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        cred ca toata lumea a trecut prin febra iphoneului. era un tam-tam la aparitia lui ca toata lumea se inghesuia sa cumpere minunea. am fost si eu curios sa vad acest telefon. am ramas dezamagit cand am vazut ce stie sa faca, dar mai ales ce NU stie sa faca. nici mort nu as fi dat o caruta de bani doar pentru un telefon care este destul de limitat in comparatie ce ofera concurenta. de banii aia, cumperi un nokia (sau alt brand), cu touch screen, camera de 5 mp, gps, si alte zeci de functii pe care iphoneul nici nu a auzit. iphone e bun pt fete care nu vor decat un telefon de fite, sa dea bine in club, mai faca o poza, doua cu el si in rest sa stea cu el atarnat pe la gat sau incheietura mainii. mi se pare mai degraba un accesoriu de moda decat un accesoriu multifunctional.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          telefonu il are un amic...zice ca e dezamagit de internet...si ca nu prea are semnal la retea...acu...asta e si geek..asa ca....
                          mie oricum miar place..dar la max 500 ron...la liber
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            @tdan08: Nu stiu ce ai vazut tu, dar nu era iPhone. iPhone este cred primul telefon care nu are butoane, ci numai touch screen. Are camera, de 3M. Filmeaza VGA la 30 fps. Are autofocus si focus manual - fata de alte telefoane, cu focus fix. Are GPS, busola digitala, accelerometru, senzor de proximitate si senzor de lumina ambientala. A aparut si iGO pentru iPhone, seamana cu iGO Amigo. Calitatea sunetului e de top, pe primul loc in toate review-urile - si la telefon, si la muzica. Calitate excelenta, mult peste Nokia, care nu mai este ce a fost la inceput. DAR... e mult prea scump, plus ca te leaga de Orange.

                            Comment


                            • #15
                              am formulat eu fraza putin mai confuz. voiam sa spun ca la banii aia poti lua un nokia (sau alt brand) cu touch screen la fel ca iphone. eu am vazut iphoneul cam cand s-a lansat in romania. acum probabil a aparut si variante mai performante. nu-mi place ca unele functii sunt limitate daca il iei cu bani in mana. raman la parerea ca este prea scump fata de ce poate.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google