Spuma activa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by culaurentiu View Post
    De vazut am vazut ca au, dar in Bucuresti de unde as putea achizitiona? Un magazin ceva.
    Am gasit eu in real marca Karcher . Este un bidon galben de 5 litri si costa 35 ron. .Eu am un aparat de spalat cu presiune Bosch luat din selgros. Are un cap separat cu un bidon mic pt spuma activa dar nu imprastie ca lumea.

    A vazut cineva pe undeva un recipient sau vreun aparat special pt imprastierea spumei?

    Comment


    • #32
      Ciudat, mie mi se imprastie bine cu bidonul de la aparatul Bosch.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        La primavar am de gand sa i-au un aparat de spalat cu presiune dar nu stiu de unde sa i-au spuma activa?

        Comment


        • #34
          Am fost azi in bricostore si am luat un bidon d vreo 2l cred , care face vacuum, un fel de pulverizator, pret 42 ron. Inca nu am apucat sa dau cu spuma activa, sper sa isi faca treaba. O singura nedumerire am: pe bidonul de 5l cu spuma luat din real scrie ca pt aparatele cu presiune spuma se da NEDILUATA. Totusi am citit pe net ca recomandarea tuturor este sa o diluezi cu apa. Voi ce parere aveti?

          Comment


          • #35
            Am avut un litru cumparat de la Sonax. Bun!
            Acum am facut rost de 2 litri de la o spalatorie, printr-un intermediar.
            Mi-a zis sa il transfer repede din bidonul de plastic in recipient de sticla. Doza pe care o foloseste el este de 1/20. Are consistenta si culoarea vechiului sirop concentrat de visine, dupa timpul lui Ceasca. Gustul nu il stiu, nici mirosul Sticla e deja patata
            Cand se opreste vremea asta nasoala, ii dau de lucru detergentului
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #36
              Mi-am spalat masina. Procedura:
              Clatire initiala, fara a insista. Am pregatit intr-un bidon de 5 L o solutie compusa din acea spuma activa, 250 ml si restul apa (pana la 5 L).
              Am dat acea solutie cu lancea, la presiune redusa. Ma uitam mirat cum curgea mizeria, la cateva secunde dupa aplicare.
              Am lasat acea pelicula (nu era spuma precum vezi la spalatorii) cca 4 minute.
              Am spalat abundent cu apa. Rezultatul? M-a uimit! Apa de la tara o am calcaroasa. Am incercat odata o spalare "seaca", doar cu apa. A trebuit sa iau fiecare cm la carpa... Si urme alburii si pete de la nespalare...Oricat am incercat cu lancea...nu se duceau.
              Ei...acum...am lasat-o sa se usuce, eram ferm convins ca voi vedea cel putin acele pete alburii datorate calcarului.
              Nu imi venea sa cred ce vedeam. Era impecabila... Nu urme de mizerie, nu urme calcaroase. A fost cea mai interesanta spalare de pana acum si am mai incercat detergenti.
              Sunt convins ca a avut si ceva degresant si o pelicula micronica de ceara, altfel nu imi pot explica acele efecte. Pelicula de ceara a lasat apa sa curga, nu sa adere pe vopsea...
              Si nici macar nu stiu numele produsului, doar ca e tentant de gustat
              Dar voi afla si numele sau. Interesant, nu? la o masina doar 250 ml si rezultate f bune!
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #37
                lance spuma activa

                hello,


                poti incerca produsele de pe : http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com

                numai bine,

                S


                Originally posted by culaurentiu View Post
                Este cineva care foloseste spuma activa? Cu ce aplica spuma pe masina? si de unde a luat spuma activa

                Comment


                • #38
                  hello,


                  poti incerca produsele de pe : http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com

                  numai bine,

                  S

                  Comment


                  • #39
                    lance spumare profesionala

                    Buna ,


                    Va recomand :http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com/


                    S



                    Originally posted by Christnacht View Post
                    Ms mult pt sfat.De acum incolo mi-o spal singur nu-mi mai trebuie spalatorii in viata mea.Am auzit ca la petromv poti sa ti-o speli singur contra unei sume de 8 lei.Ai si ceara lichida la dispozitie la banii astia.Eu unu zic ca e super bine.Uitasem ceva.Cand frec putin chederul ies niste scame asa din el . Cu timpul daca nu mai spal cu spuma isi vor reveni ?

                    Comment


                    • #40
                      lance spumare profesionala

                      Buna ,


                      Va recomand :http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com/


                      S

                      Originally posted by gogoasha69 View Post
                      ziceti-mi si mie un site cu instrumente pentru spalat masina?? aparatura??

                      Comment


                      • #41
                        lance spumare

                        ptr aplicat spuma activa :



                        Originally posted by culaurentiu View Post
                        De curand am achizitionat un aparat de spalat sub presiune Kracher K2.01 plus. Am incercat sa spal masina folosint ca detergent niste samon auto normal, dar rezultatul egal cu 0, desi presiunea era destul de mare, abia s-a luat noroiul de pe masina.
                        De unde pot achizitiona niste spuma activa, si cu ce as putea sa o aplic? De preferat locatii din Bucuresti.

                        Comment


                        • #42
                          Hello,


                          Eu am luat de aici http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com/, lance spuma cu adaptor ptr Bosch. Parca au si ptr Karcher.

                          Functioneaza super si am rezultatul identic cu cel de la spalatorie.........e drept cu muncesc eu, insa e fun, mai economisesc niste bani si masina iese impecabil.


                          Numai bine!

                          Comment


                          • #43
                            lance spumare aici http://accesoriispalatoriiauto.blogspot.com/

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google