Vom Muri Cu Totii Miercurea Asta?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vom Muri Cu Totii Miercurea Asta?

    Doua scenarii de cosmar, doua apocalipse. Sunt ideile care au facut inconjurul lumii odata cu preconizata lansare de miercuri, 10 septembrie, a unei masinarii capabile sa aduca nu atat disparitia Terrei, cat distrugerea totala a intregului Univers, anunta ziaristii britanici de la DailyMail.


    Doua scenarii de cosmar, doua apocalipse. Sunt ideile care au facut inconjurul lumii odata cu preconizata lansare de miercuri, 10 septembrie, a unei masinarii capabile sa aduca nu atat disparitia Terrei, cat distrugerea totala a intregului Univers, anunta ziaristii britanici de la DailyMail.

    Nu este un scenariu SF ci pura realitate. Cauza unor astfel de scenarii? - o masina gigantica, ce reprezinta cel mai scump si cel mai mare experiment stiintific din istorie, “Large Hadron Collider”, o masina ce va fi pusa in functiune in cursul zilei de miercuri. Desi a fost creat pentru a raspunde celor mai arzatoare intrebari ale omenirii, aceasta ar putea, in egala masura, sa distruga intregul Cosmos. Impresionanta masinarie, care a costat peste 4 miliarde de lire sterline, are 29 de kilometri lungime si se afla la o adancime de 92 de metri. A fost construita in apropierea Genevei si este cel mai puternic aparat creat vreodata pentru a deslusi misterele atomului, a fortelor si particulelor care alcatuiesc universul, in speranta ca mecanismele interioare ale materiei si energiei vor fi revelate..
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Io nu cred asa ceva sa ne auzim cu bine joi 11 sep ;) ))
    sigpic

    Comment


    • #3
      Niste aberatii.
      S-a mai vorbit de apocalipsa de multe ori si uite ca suntem in continuare cate miliarde bune de oameni.))

      Comment


      • #4
        Pai sunt prea multi oameni pe Terra, de aia din cand in cand se mai lanseaza cate o chestie, doar-doar se mai imputineaza populatia planetei...Cum? Asta nu vom sti exact, desi razboaie, molime, foamete, virusi fara leac, cam exista...
        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

        Comment


        • #6
          Coincidenta face ca in diferite publicatii sa explice de ani buni o astfel de instalatie in Elvetia...Multi radeau atunci...Ete ca a aparut si in media oficiala!Ce ma frapeaza este negativismul cu care este povestita situatia)...Vestitul instinct de conservare!
          Offtopic: in 2012 nu este nici o Apocalipsa...E un fenomen astrologic, restul sunt speculatii!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #7
            ...Frica de necunoscut!...Au fost reactii similare atat la aparitia televiziuni cat si a internetului...Si nu numai
            Naspa daca nu e nimic in 2012...cu cadoul meu cum ramane??

            Comment


            • #8
              Apocalipsa de azi a trecut(am terminat programul la munca) .
              Astept apocalipsa de luni .
              On topic: cea mai plauzibila apocalipsa pentru mine este un razboi nuclear.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #9
                Eu astept apocalipsa de marti(e prima zi dupa concediu).
                Aia de miercuri mai vedem
                Last edited by viorelu; 5 September 2008, 18:11.

                Comment


                • #10
                  Daca apocalipsa e pe 11.09,atunci am si motive de ras,dar si de plans.
                  De ras-nu mai platesc ratele la logan,nu mai dau banii pe cocs pentru iarna,nu mai merg la munca!
                  De plans-11 e zi de bani,adica am muncit degeaba?
                  Urgente-sa ma spovedesc,sa ma intalnesc cu toti cei dragi,sa-l bat pe sefu'
                  Dar cel mai bine sa ma pregatesc pentru joi la munca,pentru ca ,,nu stie nimeni nici ziua nici ceasul,ci numai Tatal vostru din ceruri''.
                  Mai cititi si voi lucruri serioase,nu prostii din astea.

                  Comment


                  • #11
                    iar apocalipsa?
                    Deja nu mai cred nimic din toate astea...Sa fim toti sanatosi si sa trecem peste toate apocalipsele astea

                    Comment


                    • #12
                      Sa nu se joace aia cu jucaria aia prea tare ca se strica si iese Cernobil.Da asta e."Toti e datori cu o moarte".
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • #13
                        S-a mutat threadul de bancuri?
                        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                        Comment


                        • #14
                          Daca ar fi m-as bucura.....Cu toate ca sunt constient ca nu apuc asa ceva

                          Comment


                          • #15
                            Mama ce teapa i-au cei cu bancile , uite asa scapam de datorii ........,vise.... ,taica, vise...... ,oricum ,asta e........Pacat de logane si de muieri.
                            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google