Trăiască RDS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trăiască RDS

    Am deschis acest topic datorita serviciului 'excelent' ce mi-il ofera RDS...Si sunt sigur ca nu sunt singurul in aceasta situatie. Adica...Sa se incarce foarte greu o pagina de internet, su chiar sa nu se incarce si sa dea eroare la incarcare...Si cei care au sunat la numerele de telefon de la serviciul de reclamatii cu program non stop,si au fost tratati inacceptabil de persoana care a raspuns la telefon.

    vorbesc aici in special de cei care au acces prin modem la internet...La exageratul pret de 20 dolari (pachet standard!!!), si care nu au de ales decat modem...Pt ca fibra optica nu a a juns si la ei pe bulevard.

    si inca ceva...Daca avem membrii care lucreaza la rds sunt rugati sa-si spuna opinia si sa laude rds-ul care lasa de dorit



    Last edited by Cristi_Xp; 9 September 2008, 14:38.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    RDS pe fibra,foarte multumit.

    Comment


    • #3
      Eu vorbeam de modem ...Nu de fibra...Ca modemurile sunt de toata jena...Modemurile sunt mult mai jalnice si un abonament e de 3 ori mai scump decat unul pe firba:|


      ai votat ca si cum ai avea modem... trebuia sa citesti mai atent
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Eu initial aveam netu pe modem si atunci era nasol,imi cadea netu destul de des,dar au schimbat baietii pe fibra(fara sa platesc vreun ban).

        Comment


        • #5
          Eu i-am sunat acuma la 11 noaptea si i-am intrebat si de fibra...Si au zis ca fac eforturi ...Vezi de treaba...

          daca ai avut modem inainte...Cand te-au trecut pe fibra...Abonamentul a ramas acelasi?
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Da a ramas acelasi la toate capitolele.Cat despre viteza sa nu vorbesc 2 sau 3 mb/ s.
            Uneori si cu mai mult,dar sa sti ca si acum se mai intampla sa cada,mai rar,dar se intampla.

            Comment


            • #7
              Domnilor sa va povestesc eu de faimosul RDS. Am incheiat contract pe 29.05.2008 de instalare a pachetului complet(cablu, telefon, internet). Daca cablul l-au instalat in 2 saptmani de la semnarea contractului internetul si telefonul fix nici astazi nu l-au instalat.
              Asta cu toate ca in contract scrie clar ca in termen de 30 de zile lucratoare de la semnarea contractului trebuie sa am toate serviciile functionale. Am facut vre-o cinci sesizari pana acum si de fiecare data mi-au spus ca ma trec pe lista de prioritati.
              I-mi cer scuze fata de colegii de forum ce lucreaza la RDS(stiu sigur ca sunt) dar este o firma de toata jena(ca sa nu ma exprim obscen).
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                Si eu am avut initial pachetul de 9 $ cu modem si viteza si serviciile erau cat de cat acceptabile, ma pica netul ce-i drept dar nu au fost situatii extreme sa fiu nemultumit. De cativa ani ne-au trecut pe fiberlink , alta viata , metropolitana la aceiasi bani 25ron/luna si viteza 512 K/s pe net si 3-5 mb/s metro. Netul merge impecabil , f multumit !
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Fibra fratilor am avut si eu modem si imi blestemam zilele, i-am sunat in fiecare zi si au venit pana la urma
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • #10
                    La mine merge ca dracu tot timpul, deci nu sunt multumit deloc de ei. Tare ma bate gandul sa imi iau un modem de la Vodafone.
                    Cristi_lcd, ai dreptate, RDS e de toata jena.
                    sigpic
                    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                    Comment


                    • #11
                      Acest topic se refera doar la modemuri...Nu la fiberlink...Se stie ca modemul opreste din viteza internetului...Si e dezavantajul cu IP fix..Iar factura, de 20$ pe luna constituie abonamentul de baza...Unde pui ca la bloc cel mai scump pachet e de 19$? Si ai net struna...Aseara cand i-am sunat am intrebat-o pe tanti de la telefon cand ajunge cu fibra si pe strada la noi...Si mi-a raspuns ca se fac eforturi


                      vad ca CRISTI_XP a votat la ambele...si am scris in primul post sa se modifice optiunea la vot...dar degeaba...lasa de dorit si treaba de aici
                      Last edited by B 83 RMJ; 9 September 2008, 10:30.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Eu am avut modem 3 luni ... Si mergea impecabil mai putin pe vreme nasoala ... Furtuni etc ...

                        eu am acum fibra de cativa ani si merge impecabil indiferent de vreme ... Furtuni etc ...
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • #13
                          Daca aveati de la click net sau upc
                          sau mai rau de la "retelele de cartier" eu am avut pe vremuri de la o retea de cartier si era crima cind pica netu nu dadeai de vreunu seara pt probleme
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Lasa ca nici la RDS daca suni nu vine nimeni seara ... Eu unu i-am amenintat ca daca luni nu vine cineva sa repare netu ( picase miercuri si de miercuri tot sunam ) le golim frumos carcasele de switchuri ( deh si pe mine ma dus mintea ... Apelu se inregistra, dar am sunat dupa o cartela pre-pay si nu am dat nume )

                            Comment


                            • #15
                              ...Fiberlink...Ce sa zic? Traiasca RDS...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google