Vanzare masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanzare masina

    Dupa cum poate stiti mi-am cumparat Logan...din pacate nu am avut bafta de a beneficia de programul "rabla" asa ca sunt nevoit sa vand vechea Dacie 1300...s-ar parea ca am gasit si cumparatorul...daca acesta imi pune conditia sa o foloseasca pana la sfarsitul anului fara sa facem actele dar sa imi dea banii ...ce spunti sa accept?Ce pot risca?Multumesc.
    sigpic

  • #2
    pai daca iti da banii nu ai ce sa pierzi..riscant este in cazul in care omu nu o trece pe numele lui ca vei plati in continuare impozit la masina...si atunci poti sa mergi sa o radiezi...si cam atat
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Eu zic sa nu i-o dai, ori iti da banii, ori nu o mai ia. Plus ca trebuie radiata cand i-o dai lui si s-o inmatriculeze el iarasi dup-aia ca sa nu iti vina tie toate amenzile acasa.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        omul a zis fara sa faca actele dar sa ii dea banii ...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          @valeriuciprian: Parerea mea este ca daca vrei sa faci targul, macar intreaba-l de ce vrea fara acte si in functie de asta decide-te
          sigpic

          Comment


          • #6
            @valeriuciprian: Vezi dup-aia sa nu iti vina zeci de amenzi pe acasa...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              El nu vrea sa facem actele pentru a nu fi nevoit sa mai dea o data banii pe asigurare ,rovigneta si altele...deci cum am mai spus imi da banii pe masina dar actele le facem in iarna...mai astept pareri...Va multumesc.

              Am uitat...in cazul in care este de acord sa facem actele cand devine cel caruia vreau sa ii vand masina proprietar?

              La rar se mai merge pentru acest tip de operatiune?Daca da , cine eu sau noul proprietar?Stie cineva acm cat costa toata tarasenia cu vanzarea cumpararea?Scuze pentru postarea repetata... Multumesc.
              Last edited by Cristi_Xp; 22 June 2007, 18:32.
              sigpic

              Comment


              • #8
                si eu sunt in aceasi situatie facem actele la iarna ca sa nu mai dea omul banii pe toate alea inca odata
                o sa vedem atunci ce costa si cit
                nu stiu sigur dar am inteles ca daca ITP-ul e valabil la rar se face doar omologare pt. noul proprietar

                Comment


                • #9
                  Am mai studiat putin problema...am sa insist sa facem acum actele...rovigneta va ramane aceeasi iar la asigurare am sa merg sa imi dea restul de bani inapoi si ii dau omului daca vrea si sa puna el restul pentru asigurare.
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google