Ce Ati Alege Intre MioA702 Si HTC Diamond

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Ati Alege Intre MioA702 Si HTC Diamond

    As avea si eu o rugaminte la cei ce se pricep mai bine,ce ar alege intre un Mio A702 si un HTC Diamond ? Pareri pro si contra.Va multumesc !
    LOGAN--> <--TOYOTA

  • #2
    As merge pe mio.Am mio moov330 si sunt foarte multumit.

    Comment


    • #3
      Sincer......Nici una nici alta , ia mai bine un sony( eu am si am mers mult cu el afara si ii ireprosabil) sau tomtom
      dai un ban da stai in fata
      ma refeream pt navigatie
      Last edited by LUCian; 21 September 2008, 16:52.
      Mereu superiori unui sat cu caini si oi

      Comment


      • #4
        Pai sincer nici nu as da atatia bani sa-l folosesc doar pentru navigatie,dar as vrea si GSM si GPS intr-o cutie.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #5
          Eu am un Mio A701 ( de vanzare ) si a fost foarte bun ( si inca este ) am si iGO la el .

          Comment


          • #6
            Eu am Mio A702 si e foarte bun ca GPS,chiar si ca telefon,muzica la pda se aude super bine,exact ca la pc acasa.
            Ce sa zic,nu am testat HTC-ul Diamond dar mi se pare un pic mai bun ca Mio.
            Pareri despre A702 in jos in pagina asta http://www.cel.ro/pda-gps/pda-mio-a702-gps-l/
            Niste pareri ai celor care utilizeaza HTC-ul vezi in jos in pagina asta http://www.cel.ro/pda-gps/pda-gps-htc-touch-diamond-l/
            Last edited by SUPERCAR; 21 September 2008, 17:21.

            Comment


            • #7
              Dintre cele 2 as alege htc pentru ca are procesorul considerabil mai mare mio-200MHz, htc-528MHz. Daca vrei sa rulezi iGO 8 pe 200MHz mi se pare un pic incet. Dar daca ar fi sa-mi iau un pda acum, mi-as luat un Eten M800, in momentul asta cred ca are cel mai bun raport calitate-pret.
              Loganul Meu !

              Comment


              • #8
                Mai putini MHz la procesor nu inseamna ca merge mai prost.
                Procesorul de pe Mio A702 TI OMAP 850 are un core de AP (application proc) ARM9 @ 200 MHz si un DSP (TMS320C54x). Stackul de comunicatii de obicei merge pe DSP, care este un hardware specializat (nu stiu la ce freq merge, poate tot la 200)
                Orice emulare de stack de comm pe AP merge cel putin de 2 ori mai prost decat pe DSP. Asa ca nu va uitati prea mult la MHz

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google