O Intrebare De 10 Puncte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am spus de masini de 2000 de euro pentru ca am vazut prin Braila vre-o 3-4 SH-uri cu numere straine la pretul asta. Si ma gandeam ca pentru curse (legale) nu ar fi rele. Pacat ca-s insurat ca ma batea gandul la asa ceva(nu-i vorba de sotie e vorba de cheltuielile pe care le ai ca familist)
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #17
      Si eu as fi vrut daca as fi avut cum,sau printr-o cunostinta ceva,sa ma inscriu undeva,nu neaparat raliu,dar sa tina de masini si de curse.Si nu vorbesc de curse organizate si cu masini proprii,ma refer sa reprezint pe cineva,cum sunt cei din Gt-uri,dar aici este prea "sus" pentru mine,la ceva minor,dar care poate in viitor ma poate ajuta,si sa ma mai ridic un pic,la altceva mai performant.Dar nu stiu cum sa fac.Imi place foarte mult sa conduc,mai ales stilul sportiv,si as da orice sa ma bag la curse adevarate,pe trasee de FM1,gen DTM.Vise...
      sigpic

      Comment


      • #18
        Pacco, cristi_lcd: compionatele judetene sunt foarte faine ca sa faci raliu. Mergi pe probele de indemanare, nu de vtm si te dai cu masina stock. Mareom de ex a scos timp de locul 4 dar a fost penalizat total aiurea si-a iesit pe 8. Deci se poate...
        avantajul e ca te dai organizat, te inveti cu "metoda", discuti cu cei care se stiu bine, ai numai de invatat...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Da dar e faza ca nu vreau sa bag masina in asa ceva.Asta e problema.Nu am luat-o pentru raliuri.Poate daca in viitorul apropiat am bani sa cumpar o masina pentru asa ceva m-as baga.Oricum ms de raspuns.Respect.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Paco, curse de indemanare inseamna sa te dai prin parcari sau prin centru, pe drumuri inchise circulatiei, sau pe piste de karting, oricum printre jaloane, cu viteza maxima de 20km/h intre jaloane si 50-60km/h pe pista. Noi la sannicolau pe pista cand ne dam fara jaloane scoatem maxim 100-110 pe zona de franare si cam 30-40 in viraje. In oras doar tre' sa ai grija la borduri...Chiar nu vrei sa te risti la cateva manevre de slalom prin parcare in viteza?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google