Boicot Statii Peco

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Semnat si eu.Am trimis mass si pe mess trimiteti toti care aveti id ca sa vada cat mai multa lume.

    Comment


    • #17
      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

      Comment


      • #18
        Se motiveaza faptul ca doar prin luna decembrie ar trebui sa apara combustibilul rezultat din petrolul importat acum cu 50% mai ieftin, deci eventuale scaderi de preturi la pompa, dar eu cred ca nu vom vedea reduceri importante de pret, fiindca nu exista niciun interes din partea producatorilor si al guvernului!
        Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

        Comment


        • #19
          Originally posted by toba View Post
          Pe 27,28 29 nu mai alimentam.
          Dar pe 30 facem plinul. Cu rezerva.

          Eu am deja 40 litri imotorina n rezervor,numai alimentez luna asta,abia pe 10 noiembrie in colo )

          Comment


          • #20
            Noi boicotam, dar cu ce circulam? Bine a zis colegu de mai sus, facem plinul pe 26 si ce rezolvam? Ar mai fii o varianta pentru cei care au dci, sa ia aceste trei zile motorina la galeata, si sa ne plimbe cu masinile lor si pe noi astea care avem benzinare si nu avem de unde lua la galeata...
            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

            Comment


            • #21
              Originally posted by skd_ozenel View Post
              In ultima vreme pretul barilului de petrol s-a redus la jumatate, astfel ca de la 140 dolari a scazut la 70 si totusi, benzina si motorina au scazut cu doar 1000 de lei. E bataie de joc pt ca guvernul tine taxele si accizele la fel de mari, iar statiile Peco nu vor sa renunte la preturile practicate, avand un profit urias. Daca ei isi bat joc de noi, haideti sa-i boicotam. S-A DECIS CA IN ZILELE DE 27,28 29 OCTOMBRIE TOTI SOFERII CARE VAD ACEASTA MIZERIE SA FACA FRONT COMUN SI NIMENI,PENTRU NIMIC IN LUME, SA NU ALIMENTEZE MASINA SI SA NU CUMPERE NIMIC DIN STATIILE DE CARBURANTI. SPERAM CA PRIN ACEST MOD DE PROTEST SA-I PROVOCAM SI SA VEDEM O REACTIE POZITIVA A ACESTUI GUVERN CARE CONTINUA SA ISI BATA JOC DE NOI!

              in multinationala unde pierd timpul eficient o mare parte a celor ce detin masini deja s-au pus de acord. Aproximativ 300 numai aici.
              avand in vedere ca fenomenul se va extinde, sa speram ca macar in bucuresti se va simti ceva
              Lucrezi cumva la HP? Te intreb, pt ca tocmai am primit un mail, legat de asta, de la un amic din HP

              sigpic

              Comment


              • #22
                Eu am primut mesajul asta de la 3 pers diferite dintre care doua sunt de sex feminin...Culmea
                Morala e ca nu prea avem ce face, degeaba ne razvratim noi daca diseara ma duc pe Stefan cel Mare si e blocaj rutier...Intelegeti?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  Eu am primit mesajele de la membrii forumului .
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #24
                    Numai in mass-uri de pe mess....Iar ca o parere...Daca ar fi fost vorba doar de o zi, poate ca ar fi avut un efect. Inca o data POATE. Dar asa, 3 zile? Tin minte ca la ultimul protest de genul asta, pana nu a intervenit presedintele nu s-a miscat nimic.....Oricum eu am sa ma alatut celor ce NU o sa alimenteze in perioada aia.
                    I don't drive fast...I fly low !!!

                    Comment


                    • #25
                      Neaparat trebuie facut ceva domnilor, ca nu se mai poate si nu numai cu carburantul ci cu tot ceea ce inseamna "clasa politica". Trebuie sa ne unim.
                      Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                      Comment


                      • #26
                        Semnat si eu. Cu toate ca nu prea cred ca o se uite careva la noi. Dar o farama de speranta tot mai am.

                        Am mai convins un coleg!
                        Last edited by Hellbera; 23 October 2008, 16:34.

                        Comment


                        • #27
                          Ia uitati ce am gasit in urma cu 5 min: http://www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/...ri_165000.html
                          I don't drive fast...I fly low !!!

                          Comment


                          • #28
                            Nu, nu lucrez la HP.
                            lucrez in alta enormitate de conglomerat...Unde exista o flota enorma de Renault-uri si LGN.
                            ideea e ca din cate stiu numai in Bucuresti sunt lejer 3-400 de masini in flota...

                            am semnat si am dat mass pe mess...Poate se leaga ceva. Si chiar daca e nevoie de interventia intaiului marinar al tarii sper sa se faca o treaba.
                            si daca vreti sa se intample ceva, mai mult ca sigur va fi nevoie de mai mult de o petitie...O idee buna ar fi un meeting cu forumul in p-ta victoriei...) sau daca are cineva adresa lui tariceanu, privata...O coloana de 2-300 de masini claxonand scurt cand trec prin fata casei...Sa nu aiba garda motiv sa se lege de noi...

                            Comment


                            • #29
                              Haideti sa fim seriosi.....Petrolul scade la jumate si ei scad pretul cu nici macar 1 mie de lei vechi?) Asta chiar e bataie de joc fata de noi mai bine nu mai scadeau deloc decat asa.

                              Comment


                              • #30
                                Partea nasoala e ca nu se mediatizeaza acest protest.Am vazut doar 30 de semnaturi pe aceea petitie online.Ar trebui promovata mai intens vad ca cu massurile nu prea facem treaba.Parerea mea e ca ar trebui sa luam legatura cu o televiziune(pro tv parerea mea) care sa promoveze aceasta petitie.Si altceva ce am mai trebui facut si care este simplu...Duminica Logan Clubul din fiecare oras la o ora anume sa se stranga si sa facem un fel de mic protest adica pe sa strabata fiecare cea mai importanta strada din oras mergand in coloana cu cel mult 20 de km/h.Ce ziceti de ideile mele? cam nebune nu?)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google