Boicot Statii Peco

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ma alatur voua! Am alimentat azi si cred ca ma tine vreo saptamana...De scazut a scazut nitel pretul, dar n-o sa ajunga niciodata la jumatate, cum a scazut pretul petrolului.
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #32
      Semnat si eu.

      Comment


      • #33
        cu o floare nu se face primavara ... Din pacate
        Degeaba gandesti daca esti prost!

        Comment


        • #34
          Originally posted by gusi View Post
          Ma alatur voua! Am alimentat azi si cred ca ma tine vreo saptamana...De scazut a scazut nitel pretul, dar n-o sa ajunga niciodata la jumatate, cum a scazut pretul petrolului.
          Ce ai rezolvat, ca ai alimentat tot la ei... Cred ca ar trebui sa facem altfel de protest,poate sa mergem in fata sediilor, acolo unde is sefii si sa claxonam intruna vreo 2 ore pe zi, ca acolo e buba, ei fac preturile...
          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

          Comment


          • #35
            Acum la OTV !!!!!!!!!!
            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

            Comment


            • #36
              Va spun eu... cainii latra, caravana trece... Sau lasa cainii sa te latre ca se satura si pleaca... noi facem spume ca Perlanul si pe ei ii doare-n.... Spate
              Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

              Comment


              • #37
                Si totusi, ar fi chiar asa greu sa alimentati de duminica seara pentru 3 zile? Ma intreb si eu asa...
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #38
                  S-a scris in "Ziarul de Iasi" ca benzina Premium fara plumb 95 va avea de vineri pretul de 3,53lei/l iar sambata 25.10 la Petrom-ul de la iesirea din Constanta spre Valu aceasta benzina avea preul de 3.60lei/l.Acesti 7 bani nu sunt mult pentru mine dar pentru ei inseamna foarte mult la cata benzina se vinde intr-o zi.

                  Comment


                  • #39
                    La un ret oficial de 3.53 benzina ar trebui sa fie cel mult 3.70 si cel putin 3.35 (asta nu prea o sa vezi la noi in tara ca pretul la pompa sa fie mai mic decat pretul oficial) dar in alte tari civilizate precum belgia majoritatea practica pretul la pompa sub pretul oficial cu vreo 0.10 euro.
                    Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                    Comment


                    • #40
                      Se zice ca Petrom-ul extrage din subsolul patriei noastre titei la un pret de 15$ barilul .Asa ca ei nu au nici o treaba nici cu 147$ si nici ca a scazut acum la 65$ pe baril,ei tot la pretul de 147$ ni-l vand noua.
                      Deci profit 1000%.
                      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                      Comment


                      • #41
                        Semnat si eu eu mai am ~40 L pana pe 5 noiembrie nu cred ca mai alimentez
                        drive with speed than you die fast

                        Comment


                        • #42
                          Hmmm...

                          Originally posted by ROAD EMPIRE View Post
                          Se zice ca Petrom-ul extrage din subsolul patriei noastre titei la un pret de 15$ barilul .Asa ca ei nu au nici o treaba nici cu 147$ si nici ca a scazut acum la 65$ pe baril,ei tot la pretul de 147$ ni-l vand noua.
                          Deci profit 1000%.
                          Sa nu punem Kerosen pe foc...
                          Daca ar fi ca Petrom+OMV sa isi vanda carburantii doar din titei romanesc...Hehehe...Ce de zacaminte am avea noi; dar nu e asa.

                          In alta ordine de idei...Vroiam sa cumpar si eu ceva tone de motorina (am ceva hectare buuune de arat dar am zis sa le dau cu un boicot, zilele astea, dar urmatoarele fac achizitia...)
                          Mdea...Asa cum au punctat altii mai sus, ii doare pe petrolisti fix in pix de acest asa zis protest.
                          Si, sa nu uit! O adevarata problema ar fi daca actuala cotatie a petrolului pe piata internationala ar fi acesta, cateva luni si ei ar ramane tot la aceste preturi.
                          Atunci nu as fi doar iritat ci de-a dreptul furios.

                          P.S. Vroiam sa cumpar 50 de litri in ziua de avans (28) dar mi-am zis sa nu fac nota discordanta si am luat azi doar 12 litri, (pe Bune!)
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • #43
                            Si aici http://www.libertatea.ro/stire/nu-cu...na-218559.html
                            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                            Comment


                            • #44
                              Merg Si Eu.
                              Rusine Celor Ce Nu Participa.
                              Inseamna Ca Nu Tin La Buzunarul Lor.
                              Sau Poate Le Pica Benzina/motorina Pe Moca.

                              Fratilor Hai Sa Ne Impunem Si Punctul Nostru De Vedere Doar Ne Jecmanesc Pe Fata.

                              Asta E Bataie De Joc.

                              Oare Citi Dintre Noi Sunt Responsabili?

                              Deschideti Fratilor Ochii........si Inchideti Buzunarele Pt. Citeva Zile Sa Vedem Ce Vor Face Benzinari?
                              Last edited by darksid3; 29 October 2008, 08:48. Reason: post consecutiv
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #45
                                Se pare ca lucruriile incep sa se miste.
                                Azi un coleg de la lucru mi-a zis ca la Petrom benzina de 95 e undeva la 3,4 Roni.
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google