Optiune Termometru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Optiune Termometru

    Va salut. Am un termometru, cu senzor exterior, in fine, l-am montat, toate bune si frumoase, insa, ma enerveaza ca are o optiune numita ALE ON/OFF. Nu sesizez nici o diferenta daca e pe ON, sau OFF. Bine, mare importanta nu prea are, da tot ma "obsedeaza" ca nu stiu ce e aia, si ce face.....Ma gandesc ca poate mai are cineva un specimen de termometru cu optiunea asta....Termometru mi l-a adus sora-mea din Italia.....Si inca o intrebare, care este temperatura mai "reala" de exterior, cand mergi, sau cand stationezi? Astea iau in calcul si vantul?
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Originally posted by blanarucristi View Post
    Si inca o intrebare, care este temperatura mai "reala" de exterior, cand mergi, sau cand stationezi? Astea iau in calcul si vantul?
    Depinde unde ai pus senzorul.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #3
      Pai pe oglinda de la pasager, dedesubtul ei, al bratului, ca sa zic asa......
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        Acolo nu-l bate nici soarele si nici ploaia. Deci din punctul asta de vedere iti indica o temperatura reala a ambientului. Dar va fi intr-o oarecare masura de curentul de aer din timpul mersului.
        O carticica cu instructiuni nu ai ca sa afli ce e acel ALE ?
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #5
          Nope, mi l-a adus sora-mea, bagat printre hainele din bagajele ei ) asa ca nu am nici un fel de carticica, din pacate. Eh, de plouat il ploua, da ma gandesc ca nu se strica, si nici nu afecteaza asa de mult temperatura, oricum, afiseaza destul de bine, ca mai compar din cand in cand cu termometrele de pe panouri....
          Logan Ambition 1.6 8V

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google