Ghiceste masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E un fiat 750 Abarth

    Comment


    • Maserati Zagato
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Sa puna cineva o poza, iar a ghicit D-Fens!
        Mai corect Maserati A6GZ Coupe 2000

        Comment


        • ...1954
          detail,nu pui o poza?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • Sunt in mobil fara baza de date, mi-e lene sa scobesc si mai am si treaba...

            Comment


            • Detail, nu joci corect prietene! Parca trebuia sa aprob si eu daca e sau nu. Probabil te simti ofuscat cu Mercury-ul ala dinainte. Nu e Maserati, dar in fine, tu esti ala care le stie pe toate dupa cate vad eu.

              E Fiat Berlineta 8v Zagato 1954.

              Hai puneti poze...




              Important Moderator or Administrator NoteDaca va mai atacati unu pe altu , inchid topicu si ramanem toti fara jucarie... asa ca aveti grija si fiti prieteni
              Last edited by SoNyKeL; 2 June 2009, 11:42.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Ce seamana...
                Attached Files
                Last edited by D-FENS; 2 June 2009, 11:47.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Scuze ma grabeam si nu am vazut ca Maserati nu are umflaturi pe pavilon, D-Fens si cu mine impreuna am avut dreptate, eu am zis Fiat 750 Abarth (tot Zagato) dupa pavilion, el a zis Maserati dupa cum arata, oricum toate sunt din gradina lui Zagato. Si oricum era frumoasa gradina lui, si asa a ramas!

                  Cu riscul unui doublepost, vreau sa spun ca pe site-ul oficial Zagato nu figureaza berlinetta 8V decat ca model nou 1951, asa ca am mai scobit si am aflat de pe site-ul de pe care provine si poza lui Vitriol:
                  "The most important supplier of alternative bodywork for the 8V was Carozzeria Zagato. Zagato bought 32 complete 8V chassis from Fiat; four of those already had some portions of the original bodywork installed. These were modified with an aluminum roof and revised windows which were appended to the face-lifted lower steel bodywork. The cars which received this treatment became known as "Elaborata Zagato", and the car shown here is one of them."
                  Apare dilema: a pus carosria modificata de la maserati cu 2 cocoase pe pavilion in anul 1954 sau voia doar sa faca misto de noi?
                  Va mai dau doua link-uri cu modele 1952 si 1953 sa vedeti ca asta a schimbat modelele in ficare an
                  http://www.ritzsite.net/Fiat_8V/02_Fiat8V.htm
                  Last edited by detail; 2 June 2009, 14:45. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • cam liniste. pun o poza cu o masina surprinsa azi in oras. prima data in parcare la selgros, dar plecase pana sa apuc eu sa ii fac poza. insa am vazut-o mai tarziu in oras, asa ca am profitat de ocazie. pe ea scrie Teste Drive, chiar daca are numere de Lituania.
                    Attached Files
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • Honda Element, Peugeot 206, Dacia Solentza, Dacia Logan si cred ca VW Transporter.
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • Arata cam ca si cum s-ar fi troznit un Iveco cu una din familia Jeep (astea mai tinere cu design de caramida, gen Dodge Nitro)...
                        Sau Lada cu o frantuzoaica de la ei din fabrica...Are gauri de proiectoare din familia Aliantei...
                        Last edited by detail; 3 June 2009, 22:36.

                        Comment


                        • Un fel de papuc... dar negru.
                          Attached Files
                          sigpic

                          207 noir obsidien

                          Comment


                          • Originally posted by sorinj View Post
                            Honda Element, Peugeot 206, Dacia Solentza, Dacia Logan si cred ca VW Transporter.
                            hai ca sti la ce masina ma refeream in poza.

                            da, e honda element. am ramas blocat cand am vazut dita'mai caramida in parcare la selgros
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • Holden Pick-up sau stepside, ambele denumiri sunt ok sau un Pontiac G8 GXP, numele sub care e fabricat in US.
                              sigpic

                              Comment


                              • Esti foarte aproape de adevar, este Holden dar alt model. Stepside din cate am vazut e un concept care seamana dar nu e la fel. Daca mai sapi putin il gasesti. Oricum e Holden, asta e important.
                                sigpic

                                207 noir obsidien

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google