Ghiceste masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ideea jocului este una strict interactiva si nu presupune niciun fel de premiu pentru cei care ghicesc mai multe masini, dar nici nu se pune problema de excludere sau blamare pentru cei care nu ghicesc. Toata treaba e ca iti testezi cunostintele in materie de masini, iar in acelasi timp afli lucruri noi.
    Cei care folosesc programe ajutatoare nu fac decat sa-si fure singuri caciula, iar acest lucru s-a dovedit de-a lungul timpului, cand cei care ghiceau masini de care multi nu au auzit, nu erau in stare sa ghiceasca un amarat de Fiat Punto.

    Asa ca... sa curga masinile.

    Cezar, uite un exemplu in cazul Hondei de mai sus: daca dai cautare honda fcx clarity, iti apare asta, iar in toate pozele de acolo, o sa identifici exact poza care s-a postat. Asa se gasesc link-urile alea.
    Acum si invers: n-ai cum sa gasesti link-ul ala, daca nu stii cum se numeste masina.
    Last edited by vitriol; 28 January 2013, 01:52.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Vitrioale esti superficial. N-ai citit niciun argument din tot ce-am adus. Dar treaba ta
      Sa fie veselie, nu?

      Comment


      • Fa-mi, te rog, o lista cu toate argumentele pe care le-ai adus.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          @rhadoo: Eu cred ca tu stii denumirea pozei iar apoi o cauti pe net, cum ai facut si in cazul wikipedia. PT a ai gasit de fiecare data ai gasit, dar absolut mereu, aceeasi imagine.
          Cum faci? Inspectezi elementul si stii denumirea?

          De ce zic ca ar fi asa, la postul lui einstein, raspunsul tau a fost asta, dupa denumirea fisierului.

          Busted

          Asa ca, ia schimbati voi denumirea cand urcati pozele, sa vedem daca se schimba situatia.
          Mai poftim inca o data:
          1. de fiecare data s-a gasit link-ul cu imaginea
          2. cand a intreabat einstein de acea masina, a pus primul link din wiki, dupa cum am si scris in postul precedent.

          Tot ma insel? Coincidenta, nu?

          Si Vitroale citeste tot ce spun, ca sa nu ma mai obligi sa scriu a 2 a oara acelasi lucru. Ms
          Last edited by Cezar; 28 January 2013, 02:25.

          Comment


          • nu se schimba pentru ca exista google image searche

            Comment


            • Numele pozei: denumirea pozei este schimbata de toti cei care joaca acest joc. Da cateva pagini in spate si te poti convinge.

              P.S. Acum chiar am impresia ca nu ai citit asta:

              "Cezar, uite un exemplu in cazul Hondei de mai sus: daca dai cautare honda fcx clarity, iti apare asta, iar in toate pozele de acolo, o sa identifici exact poza care s-a postat. Asa se gasesc link-urile alea.
              Acum si invers: n-ai cum sa gasesti link-ul ala, daca nu stii cum se numeste masina."
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • De unde stii tu asta?)) I-ai intrebat pe fiecare in parte?

                Si cum iti explici ca fiecare masina, respectivul a gasit link-ul intocmai, chiar daca nu era in prima imagine, sau in primul search.

                Tot coincidenta, nu?

                Hai care esti smecher cu programele alea, cautati aici, macar sa fie ceva util: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=206
                Last edited by Cezar; 28 January 2013, 02:32. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Cum am zis: daca te duci aici si dai click pe poza, iti apare link-ul unde era poza aia.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Cauta mult si bine ca nu le gasesti Cezar )!

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      Eu cred ca tu stii denumirea pozei iar apoi o cauti pe net, cum ai facut si in cazul wikipedia. PT a ai gasit de fiecare data aceeasi imagine.
                      Cum faci? Inspectezi elementul si stii denumirea?

                      De ce zic ca ar fi asa, la postul lui einstein, raspunsul tau a fost asta, dupa denumirea fisierului.

                      Busted

                      Asa ca, ia schimbati voi denumirea cand urcati pozele, sa vedem daca se schimba situatia.
                      Eu unul joc de fun, daca memoria imi permite sa recunosc rabla; pe net doar verific daca seamana. Sa folosesti ajutoare din astea undeva unde nu castigi nimic e ca si cum te-ai duce cu printuri la cursul de desen...
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • @Cezar, au fost/sunt useri (n-are rost sa-i pomenesc) care folosesc programe ajutatoare. Cineva zicea putin mai in spate ca i-a luat 15 secunde sa gaseasca o masina. Altcineva ghicea in 30 de minute 10 de masini rare si nu recunoastea un model banal dintr-o poza care nu putea fi gasita pe net, deoarece era facuta personal de un user, deci nu putea fi identificata cu niciun program de cautare.

                        Noi (cel putin eu, personal) nu vrem sa impresionam pe nimeni ca am fi mari cunoscatori ale masinilor, de aceea ne batem capul pana gasim ceva asemanator, cerem indicii, pana se gaseste masina. Sau nu!
                        Unele masini au ramas neghicite, pana ne-a luminat cel ce a postat poza.
                        Last edited by mr.K; 28 January 2013, 12:34.

                        Comment


                        • De Soto Woodie 1949
                          Attached Files
                          sigpic
                          Always remember, you're unique, just like everyone else.

                          Comment


                          • Originally posted by Costi-bc View Post
                            special pt radoo. chiar daca ghiceste link-ul nu gaseste denumirea masinii.
                            Greu, in perioada aia toate seamana intre ele.

                            E cumva De Soto 1949 ?

                            LE>cine putea sa mi-o ia inainte....

                            Comment


                            • Renault 15 sau 17 ? Dupa jante asa pare ..

                              Comment


                              • audi coupe sau 100
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google