Ghiceste masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • m am uitat ca tampitu incercand sa-mi dau seama cine are sigle de genu ala...da n-am auzit in viata mea de masina asta...dfens, unde e numele de taxi? scuze de offtopic, da sunt curios
    sigpic

    Comment


    • un singur model de taxi de renume este din ny si anume checker cab.
      acesta a fost infiinta in 1917 parca sub numele de checker motors company si parca din ani '30 a ajuns sa faca taxiuri.
      au rulat in ny aceste taxiuri checker pana in ani '80 cand au fost inlocuite de ford si shevrolet

      Comment


      • 1968 Checker-Ghia Centurion

        checker i se mai zice taxiului, din cauza patretelelor alb negru de taxi/sah
        si ghia e fff celebru carosier, mai ales cu ford lucra mult ( lucra gen inca lucreaza, numa ca e zis pe ardeleneste )
        Life is short...play more!
        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

        Comment


        • asa...mi se parea mie cunoscut ghia..inca lucreaza cu ford...da la modelele de caroserii mai mari din cate stiu...mersi de info baieti ;)
          sigpic

          Comment


          • Asteptam verdictul lui D-FENS

            Comment



            • Imi cer scuze.
              Nu pot accesa forumul mereu,am problema asta de cateva zile.Am incercat aseara sa intru dar nu m-a lasat

              DaniD,asta-i masina!Bravo!
              Asteptam poza.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Multumesc!
                Am sa pun poza, dar numai dupa ora 18 cand voi ajunge acasa de la servici.

                Comment


                • Uite ca am gasit posibilitatea sa postez masina de la servici
                  Este predecesorul unui model foarte renumit. Este din anul 1954 si este european.

                  P.S. Rog un moderator sa stearga celalalt post sau sa inbine cele doua posturi, fiindca am explorer si nu imi apare butonul de edit. multumesc
                  Attached Files

                  Comment


                  • Nimeni? Va mai ajut...este un producator cu renume din germania.

                    Comment


                    • eu vad o urma de mercedes in el.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Masina este mai accesibila pentru popor
                        Cu un model mai nou a concurat si a castigat un pilot francez la Dakar cativa ani in urma

                        Comment


                        • Volkswagen din jocul tau de cuvinte, dar asta nu inseamna ca am recunoscut masina. Volks - popor, wagen - masina
                          sigpic

                          Comment


                          • Asa este
                            Va mai ajut...initialele pilotului francez sunt J L S iar a masini condus de el (evident si a acestuia) B

                            Comment


                            • poai...masina poporului, vw, cu b sa inceapa, si tinand cont ca in curtea respectiva mai este un beetle, si la cum arata interiorul in fata...e vw beetle
                              unu modificat vad foarte mult
                              masina nu bag ca nu stiu ce sa bag, asa ca sa bage altcineva va rog, sorry
                              Life is short...play more!
                              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                              Comment


                              • vw iltis ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google