Un Sfat Va Rog

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu prea dispun de bani sa schimb calculatorul ...Tocmai dupa sarbatori o sa am...Dar imi iau laptop ( nu il voi folosi ptr jocuri )... Si asta pe care il am momentan il voi mai tine asa de ocazie ...


    Sarititi cu niste sugestii pentru placa video

    Comment


    • #17
      Eu am avut ati radeon 9550 cu 128mb si 128 biti 400mhz...Si am fost foarte multumit de ea.Mergea si cu jocuri ca Crisys,Stalker,etc...Dar la minim

      Comment


      • #18
        Daca n-ai treaba cu jocurile ia-ti o placa video ca sa ai imagine si atat.Poate sa fie si de 32 mb,second-hand,etc.Am avut un radeon 9200 de 64 si acum am un radeon 9250 de 128 si merg si acuma (cealalta i-am dat-o unui prieten)
        CT-97-VIPsigpic

        Comment


        • #19
          La 2,5 mil iti luai o placa pe pci expres buna. Mai bine strangi niste bani si iti iei un calc mai nou si pe urma poti face upgrade-uri. Daca esti impatimit al jocurilor, sau poate copii tai (daca ai)
          sigpic

          Comment


          • #20
            Totusi, spune-ne si ce componente mai ai in pc si ce vrei sa faci cu el (jocuri, filme, editare, proiectare).
            Zambeste, maine poate fi mai rau!

            Comment


            • #21
              Eu am 17 ani ...Ma mai joc din cand in cand...Dar mai am 8 luni si dau de permis...Acuma am deschis thread-ul acesta pe contul tatalui meu din cauza ca nu prea ma pricep la placi video

              Cory : componente procesor amx athlon 2.2 ghz .. 1.5 gb ram ddr si placa care o am momentan ati radeon 9000 de 64 mb
              Last edited by Loganu; 22 November 2008, 10:58.

              Comment


              • #22
                Uite aici, http://www.emag.ro/placi_video/placa...RQT512DDA-R-V2 , din tot ce se gaseste acum pana in 250 ron e cea mai tare, a fost best buy la vremea AGP, numai sa ti-o aduca. Daca nu, ia un ATI x1650 pro, se gasesc cam peste tot, desi eu ti-as recomanda in loc de x1650 placa lui Supercar, 6600gt, e mult mai puternica.
                Zambeste, maine poate fi mai rau!

                Comment


                • #23
                  Stiu este puternica placa lui SUPERCAR ..Dar nu se potriveste ca a lui este ddr2 .. Iar eu am nevoie de ddr .. O sa imi iau un 9550 ..

                  Multumesc mult !

                  Comment


                  • #24
                    Am avut ati 9550 si am fost foarte multumit de placa video. Parerea mea e ca ati e peste nvidia la jocuri
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Loganu, vad ca faci o mare greseala/confuzie. Memoria placii video nu trebuie sa fie la fel cu memoria ram a sistemului (tu ai ddr1 in sistem, daca nu ma insel). Nu au nicio treaba una cu alta, ia fara grija placa video cu DDR3, sunt cele mai bune, daca gasesti. Sa nu faci prostia sa iei 9550, e praf. Ia macar un x1650 pro, daca nu-ti permiti mai mult.
                      Zambeste, maine poate fi mai rau!

                      Comment


                      • #26
                        GeForce 9600GT 1GB DDR2 128-bit e buna pentru jocuri ?Vreau sa stiu ca am anumite jocuri la care in momentu cand se aglomereaza ecranu sacadeaza destul de urat.Mai toate jocurile trebuie sa le pun pe minim ca sa mearga , unele nu merg deloc , deseara cand ajung acasa am sa precizez si ce placa de baza am , pentru ca nu stiu daca e compatibila asta cu ce am eu in pc.
                        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                        Comment


                        • #27
                          eu am un 9400 de la iNvidiosi si mi se pare execrabila .am jucat test drive unlimited si se mai balbaie din cand in cand.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • #28
                            acuma depinde si de componentele pc-ului.... pe laptop am un ati radeon 3410 de 512..shadel pixel 3...2.2 dual core.. 4 gb ram..si gta 4 ma joc la high...iar de tdu la maxim..

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google