Viitoarea Dacia Coupe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    offtopic: de-abia acum ti-ai dat seama?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #47
      Se poate logan 1.4 MPi de 97 CP

      pentru cine vrea sa isi faca masina de 100CP mai bine se lipseste (logan 1.4 MPi).
      consum de 11-13 l la 100 km in oras, si in afara 8-9l.
      Apropo de chip: la cine vil pune spunetii sa il seteze ca sa accelerati treptat(adica daca utilizati toti CP odata riscati sa spargeti motoru: mie mi sa spus k max 85 CP poate sa suporte la acceleratie brusca).
      Mai bagati un filtru sport(dar nu din ala de 3-4 sute de mii) pentru ca amestecul de benzina-aer sa fie cat mai bun.

      Comment


      • #48
        Ai tu de 97cp?Ai bagat-o pe dino?
        Daca Da,atunci nu se merita la ce consum are.
        Mai bine o vinzi si-ti iei un 16v.
        Salut.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #49
          dacia sport )))
          Last edited by Alex21; 6 March 2009, 17:27.

          Comment


          • #50
            Originally posted by tunning_logan View Post
            pentru cine vrea sa isi faca masina de 100CP mai bine se lipseste (logan 1.4 MPi).
            consum de 11-13 l la 100 km in oras, si in afara 8-9l.
            Apropo de chip: la cine vil pune spunetii sa il seteze ca sa accelerati treptat(adica daca utilizati toti CP odata riscati sa spargeti motoru: mie mi sa spus k max 85 CP poate sa suporte la acceleratie brusca).
            Mai bagati un filtru sport(dar nu din ala de 3-4 sute de mii) pentru ca amestecul de benzina-aer sa fie cat mai bun.
            Originally posted by AG 23 YNG View Post
            Ai tu de 97cp?Ai bagat-o pe dino?
            Daca Da,atunci nu se merita la ce consum are.
            Mai bine o vinzi si-ti iei un 16v.
            Salut.
            sal augustin
            mam dus cu masina la un prieten care se ocupa de tunning si lam intrebat daca poate sami faca ceva la ea.mia zis k montarea cipului la masina nu este cea mai buna solutie deoarece motorul nu o sa mai fie fiabil si ca trebuie intretinut foarte bine(adica ulei la 5-6000 km in special de 20wd, etc.), dar nici cum au facut altii de au schimbat chiuloasa tot nu e bine.NU vreau sa o vand deoarece e mai frumos sa intreci pe cineva cu motor mai mic decat cu unul mai mare(0-100 km aproximativ 11 sec. turata la 2700-3000 rpm--imagineazati cum e sa o turezi la blana).Apropo, odata cu montarea chipului
            nu o sa ti se mai taie alimentarea, adica se mentine turata aproape de 7000 rpm si DA AM FACUT SI TESTUL altfel nu aveam de unde sa stiu cati cp are APROPO DACA MA VEZI PE STRADA B-62-DVD

            Comment


            • #51
              mai vreau modificari

              sall
              care poate sami spuna si mie ce modificari au mai facut pe la logan (inafara de chip, filtru sport, suspensii)
              mar interesa ceva la motor(valve, supape, aspiratie,etc.) si vreau sa stiu si eu de unde pot face rost de mecanica de la logan( in special caseta de directie, lonjeroane, capete de bara, cam toata partea fata)
              PLS astept raspuns

              Comment


              • #52
                de ce trebuie sa semene cu 350z in fata si x5 in spate...urata e

                Comment


                • #53
                  personal imi place replica dupa nujtiu ce masina e.....ca imi pare cunoscuta.....un pic din 350z,un pic din toate e furat)).........ca la noi totu tre sa fie furat dupa ceva,e o masina draguta dar dacia nu va scoate o astfel de masina,cel putin nu va arata asa de bine ca in pozele alea.

                  e doar parerea mea.
                  Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                  -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                  Silent Coat.

                  Comment


                  • #54
                    da zici ca e megane 3 in fata si x6 in spate, mai vedem ce o sa mai scoata ! ! ! !
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google