Pentru Toti Posesorii De Logan Care Au Zgomotul Intre 2000-2500 De Turatii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru Toti Posesorii De Logan Care Au Zgomotul Intre 2000-2500 De Turatii

    salut.am fost de curand la garantie cu sunetul ala intre 2000-2500 de turatii.am fost in brasov,la asv auto(mare greseala).i-am arata la ala,binenteles,rspunsul sau a fost "asa fac toate",si mi-a zis ca mergem in show room si imi arata la oricare masina ca tot la fel face,si am fost si logic ca nu facea,dar a fost la una pe gaz.dupa ce a auzit zgomotul ala,s-a uitat la distributie,si curgea ulei.a zis sa-mi fac o probramare sa-mi schimbe ce e de schimbat.am facut programarea(vineri) pentru miercuri la 8.00.merg miercuri la 8 si imi zice ca am venit degeaba ca nu au piese,lucru care se stia de cand am facut programarea,dar boul care a facut-o nu mi-a zis,desi stia.si cand ma duc miercuri,ma intreaba seful de service ca cine m-a chemat pe mine ca nu au piese.am fost si i l-am aratat pe respectivu,care a avut curajul sa ma minta in fata ca el a zis sa merg marti sa intreb daca au venit piesele(vrajeala)ca nici nu mi-a zis ca nu au piese.in fine,de nervi,am fost si am facut programare la alt service(sicaro)-care sef de service de la sicaro mi-a zis ca cu o zi inainte(adica marti)le daduse el 4 seturi de piese pentru distributie la asv.au schimbat ce au avut de schimbat,si cand am luat-o,nu se mai auzea zgomotul,si l-am intrebat pe mecanic,si a zis ca cureaua de distributie era prea stransa,de aia se auzea.deci...care mai aveti problema asta...mergeti la service si spuneti ca asta e problema.(precizez ca tipul de la asv auto,care e un prost si habar nu are,la o replica de a mea(nu mai stiu care)mi-a zis,dar de unde stii de la forumisti???).se vedea pe fata lui ca se oftica)
    Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

  • #2
    de cand aveai problema asta?de cat timp ai masina?
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      pai am masina de cateva luni.din mai,cam pe la sfarsit
      Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

      Comment


      • #4
        eu o am de 3 ani si nu am auzit niciun zgomot....sper sa nici nu-l aud :d oricum bine ca s-a rezolvat!
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #5
          CE FEL DE ZGOMOT ? Gen o vibratie ? sau cum
          1.6 MPi Icy White

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google