Taxe Primire Laptop Din State

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taxe Primire Laptop Din State

    As avea si eu o intrebare sau o nelamurire poate stie cineva a mai primit si ma poate ajuta, vreau sa aduc un laptop din state stie cineva care ii cea mai ieftina modalitate de primire si respectiv cat ma costa aproximativ.. sa nu ma trezesc ca pe cand ajunge trece de 300-400 $ ca dupa aceea nu mi se mai merita sa cumpar de acolo, mai bine cumpar direct de aici.... Multumesc anticipat tuturor care ma pot ajuta.
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

  • #2
    un prieten care are drum pina acolo ca altfel te cam usuca la taxe
    baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

    Comment


    • #3
      Calculator tip laptop, procesor 2-3 GHz, memorie 512 MB, HDD 60-80 GB, are valoarea in vama 1570 euro. Nu are taxe vamale, dar platesti 19 % TVA.( cca.300 lei). Bafta!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #4
        Trebuie sa iti faci o relatie la Posta. Daca te pun aia sa platesti ceva baga si tu 100RON langa colet (pt vames).
        Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

        Comment


        • #5
          eu mi-am adus din state de 2 ori laptop, prima data pe otopeni am palmat 20 usd la vames, ca avea ochiu format si a vaz in bagajul de mana.
          a doua oara cand am aterizat pe cj, nu am dat nimic si nu m-a verificat nimeni la bagaj.

          daca nu ai cine sa il aduca, da si tu ceva la vamesul de la oficiul postal la care vine coletul.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google