Noua Lege Pentru Parcarea Din Fata Blocului!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua Lege Pentru Parcarea Din Fata Blocului!

    Conform unei hotarari de consiliu votate in martie 2008, incepand de anul acesta nu vor mai avea dreptul sa inchirieze un loc de parcare de resedinta soferii care vin acasa cu masinile firmei, cu autoturisme luate in leasing sau care nu au inscrisa in certificatul de inmatriculare adresa pe care e situata parcarea.
    Si in plus, nu se poate aloca mai mult de un loc de parcare pentru fiecare apartament.

    Sursa:http://www.auto.ro/auto-economie/mas...ampaign=zilnic

    Noroc ca stau la curte si am 3 garaje...

  • #2
    deci daca esti chirias nu mai poti avea un loc de parcare?
    Better late than never, but never better late

    Comment


    • #3
      E un fenomen specific romanesc.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #4
        @lawmaster nu vor mai avea dreptul sa inchirieze un loc de parcare de resedinta soferii .... care nu au inscrisa in certificatul de inmatriculare adresa pe care e situata parcarea.

        Comment


        • #5
          O propunere aberanta in conditiile in care cel putin 50 % din masini sunt in leasing, pe firma sau adresele din talon nu corespund cu cele din buletin...prin prisma meseriei am mereu de-a face cu oligofrenii din Guvern, Primarie si alte organisme oficiale asa ca nu ma mir. Nu exagerez cu nimc : niste oligofreni. Cei cu capul pe umeri nu ajung acolo sus...oricum deja Hotararea e pe cale a fi respinsa
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            ziceau la stiri acum ca azi si-au dat seama ca s-au gafat si vor remedia hotararea luata saptamana viitoare
            Loganul Meu !

            Comment


            • #7
              Locul ala unde stai tu cu chirie are un proprietar, astfel incat el poate inchiria un loc de parcare. Normal ca daca el nu sta acolo poti parca tu fara nici un fel de problema. Asa ca stai linstit.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #8
                Mi se pare normal pune semne de parcare interzisa peste tot dam legi tampite avem pretentii sa fim civilizati da nu stim cum sa facem cat mai putine locuri de parcare.

                Sa va dau un exemplu.

                Eu stau la obor. S-au gandit ei asa ca decat sa parcam perpendicular pe bordura si sa intre 30 de masini mai bine fac alveole cu cate 2 locuri de parcare si sa intre 15 masini.

                Bineinteles ca se trezesc zilnic numai "piloti de raliu" care parcheaza pe doua locuri.

                Alta gaselnita a fost micsorarea trotoarului. Nu-i nimic dar pe linia copacilor in loc sa lase putin pamant in jurul lor cum facusera la inceputs-au gandit ei sa sparga si sa puna pamant dintr-un capat in altul al trotoarului si sa puna iarba verde.

                Normal ca am parcat peste pt ca nu ai unde acolo si acum iarba nu e deloc in schimb am primit gratis si fara tragere la sorti mult noroi.

                Nici la tara pe cele mai urate ulite nu este atat noroi c la mine pe trotoarul din fata blocului.

                Sa traiasca Primaria sectorului 2 si cea a Capitalei.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #9
                  De aia am fugit eu din Bucuresti si m-am mutat la tara ! Fara gluma ,eu cand merg la capitala ma apuca groaza cand, caut sa parchez masina.Astia in loc sa desfaca problema mai rau vor sa o incurce.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #10
                    oricum, nici cei care au noroc de un loc de parcare platit nu sunt siguri de el.Am venit la 21.00 de la munca, aveam locul ocupat.Am sunat la polotia comunitara si mi-au spus ca o sa vina dimineata sa rezolve problema, ca nu au oameni sa vina la ora aia. Cand au venit dimineata, ala nu mai era. Asa ca...si cu banii luati, si fara loc de parcare

                    Comment


                    • #11
                      Trebuia sa il blochezi sa nu mai poata pleca.

                      Comment


                      • #12
                        @mihai.gigi pe cale de consecita nici chiriasii nu pot inchiria.
                        Vitriol are dreptate, dar daca prinzi unul mai tampit parcheaza el cand apuca si iti va spune ca atunci cand va veni masina cu nr respectiv el parcheaza acolo...
                        si ai ce sa-i faci?
                        Better late than never, but never better late

                        Comment


                        • #13
                          Nu ai ce sa ii faci decat daca poti sa il blochezi cu masina ta asta in cazul in care poti si nu incurci circulatia.

                          Sa te apuci sa ii tai cauciucurile sau sa ii zgarii masina e cam riscant
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • #14
                            stiam... asta era ideea ca nu ai ce sa-i faci... si stiti si voi foarte bine ca de nesimtiti nu cred ca duce lipsa romania...
                            Better late than never, but never better late

                            Comment


                            • #15
                              Nu ca nu duce lipsa da dai de ei la fiecare pas.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google