Indicatii Drum Prin Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indicatii Drum Prin Bucuresti

    salutare,
    vreau sa stiu si eu de la un bucurestean si nu numai cum ajung si eu de la gara de nord in zona bulevardul ghencea (bd 1 mai, sa fiu mai precis). Ce trebuei sa iau (tramvai, troleu...) si cam cat timp ar face drumul(intr-o zi aglomerata)?

    Va multumesc

  • #2
    Cel mai usor si cel mai eficient dupa parerea mea este sa iei 41 de la Miciurin si te lasa fix la Stadionul Steaua.
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • #3
      din cate stiu eu e troleul 86, dar daca vrei metrou, poti incerca metrou pana la crangasi si apoi tramvaiul 41...
      blv 1 mai e fostul Compozitorilor, daca intrebi pe cineva, k? Daca spui doar 1 mai te duce pe actualul Mihalache...
      Nu e 100% sigur 86
      Better late than never, but never better late

      Comment


      • #4
        De la gara intrebi cum se ajunge la tramvaiul 41 sau Podul Grant...este la cateva sute de metri maxim un km de gara, tramvaiul 41 circula pe acest pod si de acolo intrebi sensul de mers catre Ghencea. O sa ajungi repede cu tramvaiul...mult mai repede decat cu masina
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          metrou 3 statii in directia republica pana la crangasi si iei de acolo 41 spre Ghencea, nu Piata Presei
          Better late than never, but never better late

          Comment


          • #6
            multumesc, baieti

            Comment


            • #7
              Originally posted by darksid3 View Post
              De la gara intrebi cum se ajunge la tramvaiul 41 sau Podul Grant...este la cateva sute de metri maxim un km de gara, tramvaiul 41 circula pe acest pod si de acolo intrebi sensul de mers catre Ghencea. O sa ajungi repede cu tramvaiul...mult mai repede decat cu masina
              podu grant e la cateva sute de metri de gara de nord? este la aproape 2 km daca nu chiar mai mult ( cu masina pare aproape nu te judec )
              si ce vrei sa faca? sa ia tramvaiul de pe pod?

              cel mai bine ia metroul si dupa un autobuz sau troleu, ceva ce il lasa mai aproape de unde vrea el sa ajunga exact.

              Comment


              • #8
                2-3 statii de troleibuz apoi merge 100-150 m pe jos pana la "piciorul podului" si ia tramvaiul 41 direct. Merge de-a dreptul pana in Ghencea si ajunge mai repede. In Bucuresti trebuie sa faci drumuri drepte sau ocolisuri secrete ca sa ajungi in timp decent
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  m-ati bagat de tot in ceata. Pana la urma care e cea mai buna solutie?

                  Comment


                  • #10
                    ....stii unde e miciurin ? Du-te si ia tramvaiul 41 inspre Ghencea de-acolo...daca nu stii urmeaza instructiunile lui darkside. Tramvaiul il poti lua si inainte ce urca pe podul grant si dupa.
                    Bafta multa
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      La gara intrebi ce linie de troleibuz merge spre Podul Grant, cobori la statia de la Pod, mergi putin pe jos pana la linia de tramvai 41 (te indruma oamenii ca e f usor de ajuns si mersul pe jos face piciorul frumos) si acolo intrebi care e sensul de mers catre Ghencea. Variante exista destule insa daca nu esti obisnuit cu metroul, agitatia, traficul infernal o sa ajungi la destinatie varza. Eu ti-am spus care e cea mai usoara ruta si nu schimbi decat 2 linii RATB. Bafta
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Dupa parerea mea cea mai buna varianta este sa mergi de la Gara de Nord pana la Eroilor cu troleibuzul 96 de exemplu (4 statii) si de acolo poti sa iei autobuzul 126 care te duce exact pana pe Bdul 1 Mai... La ora de varf este destul de aglomerat...

                        Comment


                        • #13
                          nu stiu ce tot insisti cu miciurin, ce sa caute acolo ? sa ocoleasca tot centrul ca sa ce, sa faca acelasi lucru pe care il sfatuiam si noi. sa ia tramvaiul. trimite-l la capatul tramvaiului la herastrau, macar nu rateaza statia
                          Last edited by darksid3; 21 January 2009, 14:36. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Trenul trece pe sub Podul Grant...se intoare 3 statii de troleibuz spre Pod, ia pe 41 de pe Turda si merge via Ghencea. Ce naiba e asa greu?Asta e ruta ce-a mai simpla si DA, ocoleste aglomeratia. Mai simplu de atat e cu elicopterul...sau poate nu sti cum pare Bucurestiul unui om care nu are de-a face in fiecare zi cu Capitala...rute sunt multe, autobuz, metrou dar omul a intrebat care e ce-a mai simpla...daca mergem pe ideea 1000 de oameni, 1000 de idei nu mai intelege omul nimic...ce treaba are Miciurinul si Herastraul???Facem misto din orice?
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              nu a facut nimeni misto de nimeni, pe mine m-a enervat cel care insista sa se duca pana la miciurin desi era clar ca toata lumea incerca sa caute ruta cea mai simpla pentru omul asta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google