Indicatii Drum Prin Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Miciurin e la o statie de Turda si de obicei se confunda Miciurin cu Turda..e doar o statie intre ele...in fine, sper ca initiatorul thread-ului a inteles ceva ca deja l-am facut varza
    Daca vrea lamuriri sa-mi dea PM
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Originally posted by bluee View Post
      Dupa parerea mea cea mai buna varianta este sa mergi de la Gara de Nord pana la Eroilor cu troleibuzul 96 de exemplu (4 statii) si de acolo poti sa iei autobuzul 126 care te duce exact pana pe Bdul 1 Mai... La ora de varf este destul de aglomerat...

      http://www.ratb.ro/download/harti/autobuze.pdf
      asta imi pare cea mai buna explicatie, de fapt eu nu vreau sa ajung in bd ghencea, vreau pe 1 mai, am zis ghencea ca pare mai cunoscuta, oricum n-m fost niciodata prin bucuresti, iar luni am o treaba si vreausa nimeresc si sa nu intarzii. Multumesc pentru raspunsuri. Cred ca o sa fac cum zice bluee

      Comment


      • #18
        Ok, faci cum crezi dar daca o sa fi nevoit s-o iei pe jos cand o sa prinzi 7-8 semafoare pe rosu la aceeasi intersectie sa nu ne injuri
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Originally posted by bluee View Post
          Dupa parerea mea cea mai buna varianta este sa mergi de la Gara de Nord pana la Eroilor cu troleibuzul 96 de exemplu (4 statii) si de acolo poti sa iei autobuzul 126 care te duce exact pana pe Bdul 1 Mai... La ora de varf este destul de aglomerat...

          http://www.ratb.ro/download/harti/autobuze.pdf
          Asta e cel mai simplu traseu, dar e foarte aglomerat, mai ales daca e seara.
          Mai bine cu 41 pana la statia de vis-a-vis de Billa si te lasa chiar pe Bd. 1 Mai. Bineinteles, de la gara pana la podul Grant cu autobuz/troilebuz.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Se vede ca nu ati mai mers de mult cu transportul in comun....
            De la gara (iesirea de la coloane) troleibuzele 71 si 93 merg direct in Drumul Taberei. Cu o statie inainte de Piata, 71 face stanga si apoi dreapta pe 1 Mai (fost Compozitorilor) dupa care, troleibuzul intra pe bucla Drumul Taberei sa iasa la capat la Valea Argesului.
            Cea mai rapida varianta cu ITB-ul este 178 de la gara pana la 41, 41 pana la Tricodava si apoi 71 sau 126 una sau doua statii in functie de adresa de pe 1 Mai la care trebuie sa ajunga.
            Last edited by dani030669; 21 January 2009, 20:41. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            Ambition 1.5 dc

            Comment


            • #21
              m-am zapacit de tot. Vad ca majoritatea e pentru 41, asa ca 41 sa fie. La 41 ajung eu cum ajung, sa vedem acum daca nimeresc statia unde sa cobor mai aproape de bd 1 mai

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google