Nu Mai Avem Dreptul La Intimitate? Semnati Petitia Va Rog...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Mai Avem Dreptul La Intimitate? Semnati Petitia Va Rog...


  • #2
    zicea la radio la ora 18 ca 'chipurile' nu se stocheaza decat anumite date despre convorbiri, adica data, ora, cine este destinatarul apelului/smsului si cel care efectueaza apelul. cica continutul nu s-ar inregistra. abureli, ca pun pariu ca unu de la sri cand nu are ce face se amuza ascultand telefoanele la intamplare.

    semnat
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      hai jos cu ea
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        semnat gata
        sigpic

        Comment


        • #5
          si eu am semnat

          Comment


          • #6
            chiar nu vad unde e problema... mi se pare normal sa existe o baza de date chiar si temporara in care sa apara datele astea... nu stiu de ce se agita toata lumea

            Comment


            • #7
              ...semnat...dar nu cred ca e de ajuns.De ca nu iese lumea-n strada ca la taxa auto?
              Oricum se ascultau si pana acum,nu-i ceva nou in Romania.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                hai sa fim seriosi...treaba asta exista de mult timp, acum doar o oficializeaza
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Eu nu prea as crede ca ma asculta pe mine sau pe altcineva(asa din pura intamplare) eu zic ca asculta pe cei care sa zic acuma sunt urmariti sau mai stiu eu ce,si vrea sa le auda convorbirile care le-a avut inainte sau eu stiu sa vada pe unde sa-r putea ascunde,adica pe interlopi,si in plus poate si pe politicieni ca vad ca ei se agita mai tare sa nu-i asculte ce prostii vorbesc,cum era si la Realitatea ca se agitau mari nostri conducatori ca ia ascultat basescu cu sri, convorbirile telefonice a le lui iliescu si geoana!
                  Si oricum daca ii sa fim ascultati acuma vad ca sa facut public, ca de ascultat tot ne poate asculta asa ca.....ne agitam degeaba :-j
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Exista cuvinte cheie prestabilite si in momentul in care sistemul le "aude" se declanseaza memorarea. Acum o sa devina oficial asa ca nu mai e nevoie sa se ascunda din punctul asta de vedere...ma refer doar la partea de suprafata
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Inainte ne ascultau ilegal,acum ne asculta legal,cine nu se simte cu musca pe caciula nu are de ce sa-si faca probleme,nu-ti suna nevasta sa-i spuna ca ai ce ai vb cu amanta

                      Comment


                      • #12
                        Semnat. Jos cu aceasta lege tampita.
                        sigpic
                        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                        Comment


                        • #13
                          Si eu am semnat.Jos cu legea asta tampita de comunisti.Macar puteau sa asculte in liniste nu sa se mai dea in stamba....

                          Comment


                          • #14
                            chiar credeti ca pima acuma nu vau ascultat/inregistrat/arhivat
                            toata treaba e o mare prostie
                            aste cu bancurile despre ascultat telefoane.interceptat mail e pentru copii de gradinita , chiar nu va dati seama de cita putere de calcul este necesara numai pentru urmarirea unui singur telefon [gsm cmda]
                            cit despre utilitatea unui asfel de serviciu e discutabil , eu am 4 adrese de mail pe care le folosesc uzual , inca fro 4 pentru diverse, 3 nr de telefon mobil, unul de fix , unul de fax , 3 ip de net pii la cit ar trebui sa plateasca ca sa ma urmareasca pe mine [nu ca ar avea de ce] mai bine le trimit eu cite un raport zilnic ei imi dau mie bani si traiec ca jiji becali
                            acia vazura citva baieti cu gulere albe ca e rost de lovele si se gindira sa nu scape pontul sal ia altcineva, contra astora ar trebui sa votam
                            baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                            Comment


                            • #15
                              bah...voi ati citit toata legea si normele de aplicare inainte sa va aruncati la petitii si alte treburi dinastea?
                              banuiesc ca nu.
                              si daca ar fi sa asculte...va e rusine caaude cineva la cate fetite ati fost aseara sau ca ati baut pana v-ati pus in cap?
                              oricum nu au voie sa va informeze nevestele despre ce au auzit.....dar stati linititi nu asculta nimeni nimic.se face doar o arhivare a numerelor apelate, a orei, la fel ca in cazul in care solicitati de la furnizorul de telefonie factura detaliata.
                              adica asta se facea si pana acum pentru cei cu abonamente.noutatea e ca sse face si pentru cartele si pentru mesajele din mediul electronic.
                              Fuarte Nervos !!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google