Shimbare bord cu volan pe dreapta in bord cu volan pe stanga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Shimbare bord cu volan pe dreapta in bord cu volan pe stanga

    Am un ford din anglia si a-s vrea sa stiu unde pot shimba bordul si ce mai trebuie ca sa fie cu volan pe stanga,preturi,omologare

  • #2
    Te duci la dezmembrari si cauti o masina identica,cumperi bordul,pedalierul,coloana de directie.Ai grija ca trebuiesc schimbate si farurile.Nu trebuie omologare,dar nu cred ca se merita efortul,este scump.Se poate inmatricula si cu volanul pe dreapta,ai nevoie de un dispozitiv special ,cu niste oglinzi,care costa vreo 400 de euro,ca sa o poti omologa.Daca vrei ma interesez si iti spun exact ce trebuie sa faci.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #3
      Ms,se merita fordul e din 2003,la ce pret le iei de acolo si la cat se vand aici e o afacere buna

      De ce trebuie schimbate farurile?bat englezeste?
      Last edited by KELBURTOS; 22 January 2009, 23:13. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Daca la cele cu volan pe stanga,farurile bat mai mult spre dreapta,la cele cu volan pe dreapta cand circuli pe dreapta,cum se circula la noi,farurile bat direct in ochii celor care vin din sens opus.Cred ca ai inteles ce vreau sa spun ?Treci pe la mai multe parcuri de dezmembrari si fa un calcul,eu zic ca te ajunge mai mult decat ai cumpara una cu volan pe stanga,au mai incercat si altii.Nu uita de manopera,si sa ai un electrician bun,ca la partea de mecanica nu este greu.Cred ca trebuie si instalatia electrica schimbata.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #5
          e prea scump un amic a vrut sa ia una din irlanda ( a fosst la bursa in dublin) la 1000-1500 euro ( nu stiu ce masina era) numa schimbatu il costa vro 2-3000 dupa spusele lui ( piese, manopera, )
          ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
          YO2MKL
          sigpic

          Comment


          • #6
            Daca ar fi dupa mine nici nu as da voie sa se intre in tara cu astfel de masini! Pe langa toate cazaturile de si le aduc toti si au impresii de BMW cu masini de acum 12 ani, in ultima vreme tot vad masini cu volan pe dreapta conduse aiurea, cu soferi care pe langa ca nu stiu cum au luat carnetul mai conduc si masini cu volan pe dreapta! Am facut o mica paranteza insa revenind la subiect...merita alergatura sa cauti masina sa iei piese, sa constati ca tre sa faci zeci de improvizatii sa muti comenzile si sa zdrangane si sa scartzaie dupa aia?
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • #7
              Se poate inchide.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google