Montare Stroboscoape In Faruri/proiectoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Stroboscoape In Faruri/proiectoare

    De curand am comandat de pe net un set de stroboscoape... ele arata ca in poza atasata insa am retineri asupra modului de montaj... ele sunt facute pentru a intra in locasul becului de pozitie insa ma indoiesc ca ar avea vreun efect la logan. Ma gandesc sa le pun in faruri sau in proiectoare. Singura problema este ca trebuie sa gauresc farul ca sa pot baga tubul stroboscopic. El este prevazut cu o garnitura si cu putin silicon cred ca reusesc sa etansez farul cum trebuie... ceva sfaturi? A mai facut cineva?
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    un sfat de la mine!pt un efect mai puternic ,sa dai jos cauciucul alb de pe stoboscop.cat despre montaj.....eu am avut asa ceva dar le-am bagat pe gaura unde e becul in far(atarnad putin).
    si inca ceva!! mare grija la omuletii cu chipiu!!!

    Comment


    • #3
      Sper ca sti ca sunt ilegale
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        Si la ce sunt bune astea ?
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #5
          asta ma intrebam si eu! la ce sunt bune? ce stiu sa faca?
          Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by dan.gutu View Post
            Si la ce sunt bune astea ?
            Eu le vad bune doar pentru "impresii" (ca utilitate...ioc)
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #7
              dar lumineaza ceva mai bine ca cele stock sau nu? ca nu vreau sa ma gandesc cum arata in far.

              eu stiam ca daca dezlipesti plasticul farului (daca reusesti sa-l dai jos intreg), dupa ce il pui la loc o sa iti faca condens(se abureste).
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                pai sunt pentru show ...cand ai masina mai stilzata asta e un mic accespriu... pe un logan "nemodificat" nu prea se prind.... parerea mea... si ca sfat astea ar merge puse in farurile angel in locul becului de pozitie si le aprinzi doar atunci cand e show
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • #9
                  Farurile sunt proiectate sa focalizeze si dirijeze lumina pe o anumita directie, in momentul in care intervii asupra oglinzii cu o deformare gaurire (lipseste practic o parte din ea) si mai adaugi in el si un obiect cu care farul nu era proiectat, probabil ca o sa te alegi (pe langa un sistem de iluminat, inutil, in afara regulamentului de circulatie pe drumurile publice) cu o lumina mai slaba a farurilor care nefiind bine focalizata o sa deranjeze pe ceilalti (nu mai zic cat de deranjante vor fi de stroboscoapele). Probabil ca in far se pot pune in cazul celor care au prevazuta lumina de pozitie in acelasi corp luminile de intalnire/drum, dar eu nu sunt de acord nici cu asta. Totusi daca vrei poti incerca in proiectoare.
                  Pentru alindrgn: Loganul nu este prevazut stock cu stroboscoape, acestea fiind niste flash-uri, blituri de genul celor de la aparatele foto dar cu incarcare/descarcare foarte rapida si ele nu inlocuiesc luminile de drum/ intalnire (scuze daca nu asta voiai sa spui), ci se monteaza suplimentar si doar cu rol "decorativ"

                  Comment


                  • #10
                    aha...deci n-are nici un farmec. mai bine pui blitzuri in bara si gata. decat stroboscoape
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      mai bine nu pui...sau daca pui sa nu le folosesti in trafic..pt ca deranjezi ceilalti participanti
                      0.9 tce SL plus

                      Comment


                      • #12
                        da. mai bine le folosesti in garaj. nu stiu de ce le-ai luat, sincer mai bune blitzurile, si mai ieftine..nu ca n-ar fi si ele ilegale...dar daca tot vroiai ceva aparte

                        ma rog..gusturile sunt gusturi
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          Este un user care si-a pus si arata destul de fain.
                          Dar nu mai stiu cine :-??
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • #14
                            voi credeti ca va lumineaza drumul mai bine? cum? in rafale? ia sa tineti o lampa de blit aprinsa pt mai mult de cateva minute, nu cumva se arde? o descarcare dureaza 1milisecunda... o sa va lumineze ca la discoteca atunci cand aprindeti proiectoarele, dar asta nu inseamna ca va ajuta sa vedeti mai bine. dar ca impresii, figuri, da, se poarta
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              e fain ma...ca vezi in slow motion ... mai ales la 150 la ora
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google