buletin picat intre geam si bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am fost la servici dacia si mi-a spsu ca trebuie demontat bordul, operatiune care costa minim 250 lei. Am zis sa mai astept, totusi sunt cam multi bai, in joc. Aseara cu lanterna m-ma uitat putin "deasupra pedalelor"- langa maneta caer deschipe capota, si am vazut ca este un fel de covoras care nu este prin asa de bine, ma intreabam daca il dau jos oare nu pot ajunge la el.

    O persoana si-a scapat acolo niste lumanari, in cazul in care se topesc poate afecta ceva?

    Are careva vreo poza sau niste idei cum este in spatele bordului ca sa stiu si eu ce afecteaza?

    Comment


    • #32
      Nu afecteaza nimic, iti garantez eu.
      Si pe langa pedalier nu se poate scoate, nu te chinui degeaba, poate mai strici si altceva.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Du-te si fati alt buletin si gata.Da-l pierdut pe ala.
        CT-97-VIPsigpic

        Comment


        • #34
          alexandru....parerea mea ete ca cea mai simpla si mai ieftina solutie este sa dai parbrizul jos si sa-l montezi iarasi.iti spun aceste lucruri din propria experienta.am lucrat montator parbrize vreo 7 ani, si in decursul acestor ani iti spun sincer ca am gasit la o gramada de masini,in acel loc intre parbriz si caroserie o sumedenie de lucruri, incepand de la monezi, pixuri, permise auto ,lumanari, prezervative(nefolosite) etc...eu sunt mai mult ca sigur ca buletinul tau sa oprit intre parbriz si caroserie si nu a picat dupa bord. ai putea incerca si varianta cu un linear cu o banda dublu adeziva pe el.oricum daca vei da parbrizul jos sa apelezi la niste montatori de parbrize cu experienta, si vei vedea ca totul este ok.sper sa-ti fiu de ajutor salut

          Comment


          • #35
            daca ai casco si din intamplare o gaurica in parbriz....

            Comment


            • #36
              Originally posted by sandudeva View Post
              alexandru....parerea mea ete ca cea mai simpla si mai ieftina solutie este sa dai parbrizul jos si sa-l montezi iarasi.iti spun aceste lucruri din propria experienta.am lucrat montator parbrize vreo 7 ani, si in decursul acestor ani iti spun sincer ca am gasit la o gramada de masini,in acel loc intre parbriz si caroserie o sumedenie de lucruri, incepand de la monezi, pixuri, permise auto ,lumanari, prezervative(nefolosite) etc...eu sunt mai mult ca sigur ca buletinul tau sa oprit intre parbriz si caroserie si nu a picat dupa bord. ai putea incerca si varianta cu un linear cu o banda dublu adeziva pe el.oricum daca vei da parbrizul jos sa apelezi la niste montatori de parbrize cu experienta, si vei vedea ca totul este ok.sper sa-ti fiu de ajutor salut
              multumesc pentru raspuns... hai sa-ti spun cevabuletimul asta dupa ce a picat i se vedea putin coltul, am avut la mine o lumanare si iam lipi niste lipici ca sa-l pot trage, dar tiannt cont ca spatiul acela este foarte ingust, capul nu incape ca sa vezi, am scapat si lumanrea dupa buletin si s-au dus, nu se mai vine nici unul nici altul. Hai ca buletyinul ca buletinul, dar mie frica de lumanre sa nu se topeasca. Iar lumanrea cred ca s-a dus bine, ca nu se mai vede, dar sa stii ca nu cred ca a cazut in fanta aia, si cred eu, "sub pedalier" ca s-a auzit un zgomot ca si cum ai arunca un obiect pe un pasltic.

              Comment


              • #37
                Acu' poti sa dai si cu tamaie daca ai inceput cu lumanari...
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #38
                  eu zic sa slabesti bordul din suruburi sa-l misti si poate pica si buletinul, lumanarea.

                  vezi si tu din prieteni tai care cunoaste un mecanic/electrician care se pricepe .
                  sigpic #

                  Comment


                  • #39
                    A rezolvat cineva cumva o situatie similara cu a lui allexandru?

                    Mie mi-a intrat astazi un stick usb...
                    Am incercat sa bag o crenguta sa vad daca pot sa-l localizez, dar lungimea crengutei nu a fost suficienta... o poza/schema cu "gaura neagra" ar fi de folos, are cineva asa ceva?

                    Multumesc

                    Comment


                    • #40
                      Cred ca se explica de ce au inceput sa puna burete intre parbriz si bord.
                      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                      Comment


                      • #41
                        Plansa de bord are 7 suruburi. Mai ai vreo 4 adiacente. In 10 min dai plansa jos. Este foarte simplu.

                        Comment


                        • #42
                          Fara a da jos si volanul?

                          Nu mai pot edita mesajul anterior...

                          Am scapat usor, am bagat o sarma (de cupru, izolata - folosita la retele electrice) si am reusit sa misc stick-ul care in final a cazut langa pedala de acceleratie. Pusesem si niste banda dublu adeziva, dar fara eficienta... s-a umplut rapid de praf...
                          Last edited by tclau; 19 February 2012, 13:20. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google