DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu te-am inteles si nu am zis ca nu te cred ca iti da 6000 de euro pe masina,,dar sa pierd 6000 mii de euro intr-un an jumate si sa zica astia ca imi da 5000 deja e bataie de joc ca eu cu tot ce am pe ea am dat 11000.
    Asa ca sa mai astepte mult si bine din partea mea unul ca nu le-o dau lor,,iar volan si schimbator imbracate in piele avem si noi si mp 3.
    Iar daca am luat logan full as vrea si un duster tot full si daca astia imi da 5000 eu mai trebuie sa pun inca vreo 11000,,,deci e mult de tot si nu mai este vorba de 40%.

    De frumos ,,de este frumos dusterul si as vrea si eu unul si abia astept sa il testez la Tulcea,,dar nu le dau la astia masina aproape gratis de dragul dusterului.E prea buna si asta o stii si tu Jr!

    Comment


    • Eu m-aș cam băga dacă mă țin curelele, fiindcă am deja aproape 32000 km și fac pariu că se apropie bielete de direcție, plăcuțe de frână și cine știe ce vor mai descoperi la revizia de 40000...
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • Ahaaa eu am abia 15000 de km...
        Oricum cu prima ocazie daca am bani as lua un Duster si as pastra si Partenerul,,,si sa vezi cearta cu nevasta apoi cand o lua si ea carnetul,,care sa ia Loganul si care Dusterul

        Comment


        • Maine(joi)la ora 14 merg la test drive cu duster 4x4.abia astept,dupa aceea postez parerile mele despre el.

          Comment


          • ati facut cerere de testdrive la reprezentanta? cum ati procedat? a durat mult pana v-a chemat la testdrive?

            sunt curios cu ce cauciucuri vine echipat Dusterul 4x4. ar trebui sa fie gume de mud, altfel "performantele offroad" vor avea de suferit si masina isi va lua multa carne in gura degeaba.
            Last edited by bro; 14 April 2010, 11:46.

            Comment


            • Erau ceva continental din ce am vazut eu.
              Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

              Comment


              • da, din poze asa pare, desi in realitate duster n=am vazut inca.

                cauciucurile par sa fie Conti4x4Contact. sa ma corecteze cine stie altceva.

                dar cred ca aceste cauciucuri vor fi montate doar pe varianta 4x4. sunt curios ce vor monta pe 4x2.
                Last edited by bro; 14 April 2010, 22:22.

                Comment


                • Dusteru vine cu Continental ContiCrossContact LX si astea sunt montate si pe 4x2. Sa va uitati cand va duce sa vedeti Dusteru cat are usita de la busonul de la rezervor Ce este interesant e ca se poate schimba pivotu separat fara brat ca nu mai e presat ca la logan ci prins in suruburi ca la dacie. si nu in ultmiul rand are telescop la capota
                  Last edited by Renault; 14 April 2010, 23:41.

                  Comment


                  • normal ca are telescop la capota, e portbagaj tip usa ca la hatchback-uri. si sandero are telescop, nu? problema se pune la sedan-uri. pana nici avensis-ul nou nu are telescop. are in schimb o bara elastica torsionata ce tine loc de arcuri.

                    Comment


                    • Cred ca se refera la capota motor....
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • atunci intradevar e o premiera. de altfel, dusterul asta e plin de premiere, pasii inainte pe care-i face dacia ca si constructor auto, nu?

                        Comment


                        • Da Bro la capota ma refeream doar am si scris mai sus. Si da e premiera

                          Comment


                          • eu am vazut de mai multe ori in realitatea...dar pe platforma...ieri am intrat la dacoserv si aveau 3 masini acolo.....din ce am observat,unul avea michelin si un altul continental...ce modele nu stiu,ca nu ma interesat....intr-adevar,capacul de la carburant este ciudat de mare,nu stiu daca ati si deschis acel capac,iar manerele de la usi sunt de la sandero,chederele de la geamuri identice cu cele de logan....una peste alta mie imi place!este o masina foarte ok!

                            Comment


                            • Inseamna ca telescoapele de la capota se pot adapta usor la Logan .
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • @PCH Dusterul vine cu Continental ContiCrossContact LX si cu Michelin
                                @Cristi_LCD Da e se poate adapta e prins pe oala amortizorului stanga

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google