DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    De completat este ca in Romania nu exista o Scoala de design Auto. Exista design industrial, ambiental, grafica.....dar nu auto.
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • #17
      Nici intr-o mie de ani nu o sa arate asa SUV-ul de la Dacia. Speram sa semene mai mult cu vechiul RX4 de la Renault, sa fie mai lumeasca nu exercitiul asta de stil.

      Comment


      • #18
        oglinzile sunt puse aiurea

        Comment


        • #19
          Motorul e jenant pentru masina asta, 1,6 TCe era mai potrivit, poate chiar si un 1,8TCe.

          Comment


          • #20
            nu cred ca sunt sanse sa vedem prea curand asa ceva iesind pe portile fabricii de la Mioveni dar este bine de stiut ca designerii romani pot macar contribui la asemenea concepte. mie personal imi place
            sigpic

            Comment


            • #21
              Ca si concept e criminal, dar deh...pe hartie se pot desena multe masini frumoase
              A da, si numele...Duster...parca e predestinat (dust-''praf'' in engleza, nu? si duster - aspirator de stres prafu, carpa de sters prafu, ce drac au avut in minte astia cand au botezat-o?? )

              Comment


              • #22
                Sper ca nu ideea ca se va alege praful de conceptul asta
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  Nota 10 Darksid3, ai pus punctul pe i.
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • #24
                    Cum spuneam si pe topciul cu noul SUV, este doar un concept si pana in vor implimenta in productia de serie vor mai modifica o sumedenie de lucruri la el.
                    Asa la prima vedere proiectul arata bine, imi da sperante insa sper sa nu faca astia niste improvizatii de o sa ne doara mintea.

                    Comment


                    • #25
                      bine ca n-or botezat-o "fakof"...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #26
                        stepe si logan mcv au asemanari .sa speram ca si duster va avea aceasi asemanare.mie unul imi place.cand a aparut mcv am comandat fara sa stau pe ganduri si nu m-am inselat sant foarte multumit de el. sper sa apara dusterul sau cum sa numi .PS. RAMAN TOT LOGANIST
                        Last edited by ice; 3 March 2009, 20:32.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Azi,in direct,lansare Dacia Duster...http://www.***********/
                          Last edited by D-FENS; 23 March 2009, 13:12.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #28
                            Cateva poze facute de mine. Masina e spectaculoasa, insa se puteau concentra mai mult la anumite lucruri sa le finiseze mai bine chiar daca e un concept doar pentru prezentare!
                            Attached Files
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • #29
                              Am inteles ca din 2010 sau 2012 se vor folosi foarte multe elemente din Duster pt o masina de serie....sa vezi atunci nemtii ce dispera de tot...asta daca se vor materializa ideile
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #30
                                Eu sustin ca viitorul SUV nu va avea legatura cu Duster, decat in proportie de aproximativ 30%.
                                Masina unde a fost dusa dupa ce a fost prezentata la WTCB?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google