DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca este definitia masinii potrivite pt. RO.o astept cu drag

    Originally posted by marx View Post
    cand zic de motoare uzate psihic ma refer la tehnologie nu la cai. dar poate asta visati voi cai multi si masini facute la semafoare. m am saturat de pushtisme din astea frate sunt satul pana peste cap. 1.6 16v 110 cai si 1.5 dci 105 sunt motoare uzate moral. nu ma intereseaza caii ci ma intereseaza tehnologia care se traduce in consum si emisii poluante. asta este fenomenologia spiritului de loganist pe care voi ati demonstrat o ca o aveti.

    eu vorbesc de tehnologie si voi va ganditi automat la masini facute la semafor, la cai multi si la idealul sepre care aspira orice posesor de logan care se respecta q7. si cu cat patos o spuneti. ma faceti sa rad.
    Avantajul urias la aceste motoare depasite moral,nu pshic cum zici tu,este fiabilitatea,pe parcursul anilor fiind inbunatatite evident.

    iar Renault are resursele si ambitia sa construiasca propriile motoare,nu sa cumpere de la altii
    Last edited by ROY; 19 February 2010, 13:08. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Un SUV cu ~13000 euro mie mi-ar place. Nu arata nici rau si e facut in europa nu in china. Voi vedea care e urmatoarea masina peste cativa ani cand termin cu ratele la actuala dar din cate vad viitorul e al masinilor hibrid sau electrice.

      Comment


      • adineauri ma uitam la realitatea tv la revista presei. cica Duster va fi vandut 4x4 in UE iar la noi in tara va fi disponibila doar varianta 4x2.

        adica la noi nu vom putea cumpara duster 4x4 ci doar tractiune fata sau spate.

        este cea mai mare jegosenie penala pe care am auzit o in ultima vreme. daca este asa in viata vietilor mele nu mai iau nici apa plata de la Dacia. imi vand loganu si imi iau abonamente la ratb si cfr de toti banii decat sa le mai dau un ban la profitorii si penalii de la dacia.

        si io voiam sa imi iau duster. shoot me please

        Comment


        • e si realitatea ce sa mai zica. se va vinde si la noi 4x4. zic asta din surse destul de sigure.

          sigpic

          Comment


          • normal ca se va vinde, dar nu din prima
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • eu ii cred pe cei de la dacia in stare de asa ceva. o sa vedem la momentul respectiv. oricum e jegosenie ce au facut cu loganul . ati vazut si voi cum sunt loganele in alte tari. si la noi e patria lui.

              Comment


              • da dud, la noi nu e versiunea din strainatate, acolo e alta putere de cumparare, acolo e deja ceva logic sa ai geamuri electrice fata/spate, AC, scaun reglabil, martori peste martori in bord si etc, CB si alte multe, care la noi daca le bagau si sarea pretu sa fi fost ca in afara, nu l-ar fi cumparat asa de multi ( loganul ) si s-ar fi gasit muuult mai multi care sa critice cum ca e pretul prea mare numai pentru niste chestii minore in plus
                get it?
                asa, la noi l-au facut mai mult sau mai putin "chel" tocmai pentru a putea fi cumparat.
                oricum, la noi era si logic ca vom si gasi metode mult mai ieftine decat daca veneau din fabrica, sa modificam CB, sa-l activam, sa activam martori drin bord si etc
                crezi ca cei de la dacia nu stiau asta? io cred ca da, si de aia le-au facut asa, sa se vanda in primul rand, si apoi sa scoata alte modele mai scumpe cu alte dotari
                asa ca si cu Duster va fi la fel, intai sa-l vanda, si apoi vor corecta defecte, daca mai apar, si cred ca vor aparea , va aparea doar o versiune "cheala", cu tractiune doar pe fata si apoi dupa ce se va vinde si in strainatate, vor baga si la noi 4x4, si alte dotari si alte preturi si alte motorizari
                cat a durat la logan pana a aparut motorul diesel?
                Last edited by bolo; 25 February 2010, 12:05.
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • se va vinde din prima. vor fi organizate drive testuri in mediu off road\

                  bolo ce zici tu a fost valabil doar cand a aparut loganul prima oara dupaia la mcv , van , sandero phase 2 totu a venit de la inceput. si asa va fi si acum cu dusterul
                  Last edited by SoNyKeL; 25 February 2010, 12:13.

                  sigpic

                  Comment


                  • debea astept sa se organizeze un drive test

                    Comment


                    • Drive test-urile astea "organizate", cu protocol, spaga si figuri pentru ziaristi, nu prea ma incalzesc. Interesant si firesc ar fi sa poata oricine, asa cum face drive-test cu loganul prin gropile de pe strada, sa poata face drive-test cu 4x4 prin gropile de pe camp

                      Comment


                      • scorilo se va face drive test off road ptr omu de rand. iti garantez.

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by bolo View Post
                          da dud, la noi nu e versiunea din strainatate, acolo e alta putere de cumparare, acolo e deja ceva logic sa ai geamuri electrice fata/spate, AC, scaun reglabil, martori peste martori in bord si etc, CB si alte multe, care la noi daca le bagau si sarea pretu sa fi fost ca in afara, nu l-ar fi cumparat asa de multi ( loganul ) si s-ar fi gasit muuult mai multi care sa critice cum ca e pretul prea mare numai pentru niste chestii minore in plus
                          get it?
                          asa, la noi l-au facut mai mult sau mai putin "chel" tocmai pentru a putea fi cumparat.
                          oricum, la noi era si logic ca vom si gasi metode mult mai ieftine decat daca veneau din fabrica, sa modificam CB, sa-l activam, sa activam martori drin bord si etc
                          crezi ca cei de la dacia nu stiau asta? io cred ca da, si de aia le-au facut asa, sa se vanda in primul rand, si apoi sa scoata alte modele mai scumpe cu alte dotari
                          asa ca si cu Duster va fi la fel, intai sa-l vanda, si apoi vor corecta defecte, daca mai apar, si cred ca vor aparea , va aparea doar o versiune "cheala", cu tractiune doar pe fata si apoi dupa ce se va vinde si in strainatate, vor baga si la noi 4x4, si alte dotari si alte preturi si alte motorizari
                          cat a durat la logan pana a aparut motorul diesel?
                          perfect de acord dar lasa lumea sa aleaga. asta e economia de piata. nu imi arati un ***** ieftin si te astepti ca prostii sa il cumpere. arata mi un rahat ieftin si unul scump dar mai dotat. si lasa lumea sa aleaga. oricum loganurile full se fac numai pe comanda. asa ca nu era mare smecherie. dar le a fost frica sa scoata un logan de 12 13 mii euro cum zici tu ca sarea lumea pe ei. astia suntem ca popor nu ne duce capu' prea mult

                          Comment


                          • duster

                            mai aveti rabdare o luna , probabil in jur de 10-15 aprilie va aparea in Dusterul in reprezentante

                            Comment


                            • test cu 1.5 DCI

                              Originally posted by primate1flori View Post
                              mai aveti rabdare o luna , probabil in jur de 10-15 aprilie va aparea in Dusterul in reprezentante
                              cine stie cum se va comporta cu DCI-ul de 105 CP.
                              La 4x4 va fi oare suficient? (nu stiu cat cantareste in varianta DCI 105 CP 4x4)

                              Comment


                              • conform carfolio.com, Qashqai 1.5 105CP are 1407kg. asta in varianta 2x4.
                                2006 Nissan Qashqai 1.5 Diesel - full technical specs sheet, including performance data, economy and emissions, dimensions, weight and engine particulars.


                                logan 1.5 85cp are raportul putere/greutate de 0,072, iar Qashqai 1.5 105cp are 0,060. Logan-ul 1.5 70cp are 0,059. concluzia babeasca: va trage undeva cam ca 1.5 70cp. asta fara sa luam in calcul cutia de viteze, despre care nu stiu nimic. si-ar mai fi si coeficientul aerodinamic... mama ei de F1...

                                ps: astia de la Nissan nu prea au date tehnice pe site sau is eu chior?
                                Last edited by bro; 26 February 2010, 19:52.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google