DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • saptamana viitoare, cica

    Comment


    • Sper sa bage macar o varianta full si nu una cheala in showroom ca sa vedem tot la ea!

      Comment


      • mai tot timpul in showroom is versiuni bogate in dotari. poate nu full, dar pe aproape. e si normal, trebuie sa-ti ia ochii nu sa te dezamageasca.

        Comment


        • ABS chiar o fi 8.0, si nu 8.1?

          Comment


          • La ABS mi se pare cam ciudata treaba. La versiunile noi de Logan adica ph2 se afla sistemul ABS 8.1 ( avand mai multe avantaje fata de ABS 8.0) + AFU ( asistenta la franare ) nu inteleg de ce la Duster nu s-a montat tot acest sistem 8.1. In loc sa avanseze la unele chestii dau inapoi. Felicitari in schimb pt sistemul ESP, intreadevar e un pas inainte, un mare pas. Numai bine
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • Originally posted by bro View Post
              mai tot timpul in showroom is versiuni bogate in dotari. poate nu full, dar pe aproape. e si normal, trebuie sa-ti ia ochii nu sa te dezamageasca.
              sunt si de-alea chele, destule ... chiar ma uitam cu surprindere la un logan phase II, prima versiune de echipare si am constat ca nu mai are consola de la frana de mana, sau "tunelul" cum i se mai spune. avea doar partea din fata si atat, prelungirea de bord cum i se spune pe-aici pe forum, cu un capac acolo unde ar fi trebuit sa se imbine cu sectiunea lipsa. scuze de offtopic...

              Comment


              • @Chrisnacht :Are si duster-ul asistenta la franare numai ca nu scrie AFU.Si banuiesc ca ABS este tot tip 8.1.
                Attached Files

                Comment


                • Si diferenta teoretica si practica dintre abs 8.0 si abs 8.1 care este totusi?
                  Am vazut si eu ca are abs bosh 8.0 Dusterul fata de 8.1 care il am si eu la partener.

                  Comment


                  • oare cu un remap se poate ajunge la 130 CP cu 1.5 dCi?
                    Oricum frumos, iar pt 15.315 de euro full(Pack Look si Piele, geamuri electrice spate) cu 1.6 16v 4x4... ce masina ati mai vazut asa ieftina si 4x4 (poate Tata Nano 4x4 )? Stim cu totii ca Loganul intra cam peste tot (in general Dacia intra peste tot), atunci cu Duster cred ca se poate face off-road.

                    FELICITARI DACIA!

                    Pâs : Si eu as fi dorit un 2.0 de pe Clio RS (200 CP)! Dar tare cred ca o sa mai scoata baietii destepti de la Dacia si alte motorizari (amintiti-va ca loganul a aparut doar cu 1.4 si 1.6 MPI)
                    Last edited by C&S; 2 March 2010, 22:57.
                    My Ride - Prestige 1.6 16v

                    Comment


                    • Dusteru va ajunge in show roomuri in data de 15 aprilie cand incepe Operatiunea POrtie deschise in perioada 15-18 aprilie . in perioada 9 martie 9 aprilie sunt formarile la fabrica pentru retea !
                      Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                      Comment


                      • DUSTER: DIRECŢIA ŞI SISTEMUL DE FRÂNARE

                        Motorizare Benzină Diesel
                        Motorizare 1.6 16V 105 1.5 dCi 85 1.5 dCi 110
                        4x2 4x4 4x2 4x2 4x4
                        Benzina Benzina Diesel Diesel Diesel
                        Direcţie
                        Directie manuala/asistata (tip) Asistata (hidraulica)
                        Diametru de bracaj intre trotuare (m) 10,44 / 10,76
                        Numarul de rotatii de volan 3,2
                        Punţi
                        Tip punte fata Tip Mac-Pherson cu brat inferior rectangular si bara stabilizatoare
                        Tip punte spate Punte cu profil deformabil si epura programata, cu arcuri elicoidale Multibrat tip Mac-Pherson Punte cu profil deformabil si epura programata, cu arcuri elicoidale Multibrat tip Mac-Pherson
                        Roţi şi pneuri
                        Jante de referinţă(") 6,5 J 16
                        Pneuri de referinţă faţă/spate 215/65 R 16
                        Sistem de frânare
                        Tip sistem de frânare X
                        ABS Bosch 8.0 serie
                        AFU serie
                        Repartitor electronic de franare serie
                        ESP - - - Optional (versiunea Laureate)
                        "Asistenta la franare: simpla (S) dubla (D) - Ø ("")" S - 10"
                        Fata: discuri ventilate (DV) Ø (mm) / grosime (mm) DV 269 / 22 DV 280 / 24 (ABS) DV 280 / 24

                        Tot de pe site-ul Dacia . Amandoi cam avem dreptate ))
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • 8.1 cica e mai mic si mai usor. In mod sigur e mai putin zgomotos si nu iti da suturi in pedala. In rest, nu stiu. (asta cu zgomotul, la Logan cel putin, dupa ceva vreme, ca la primele frane cu ABS am zis ca s-a rupt ceva pe acolo, mai mult ca sigur. Dupa aia s-a linistit)

                          Comment


                          • trebuie sa aiba si ei ce imbunatati/schimba cand or lansa facelift-ul.

                            Comment


                            • Bine zis

                              Comment


                              • Si acum o intrebare de 10 puncte : ARE filtru de particule la aeroterma ? Se presupune ca ar merge pe drumuri accidentate ,unde praful e mai mare decat pe drumurile noastre asfaltate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google