DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Totusi asemanarea interiorului Logan-ului cu cel al Duster-ului este izbitoare,ca sa nu zic ca sunt aproape identice.Nu zic sa foloseasca materiale mai bune dar macar sa le aranjeze sub alta forma pentru ca Duster-ul se vrea un model nou nu un facelift al Logan-ului.
    Sub volan sunt ceva comenzi volum mp3 care la majoritatea masinilor sunt PE volan nu SUB volan ,amplasate cam "peste mana".
    Parerea mea finala din imagini...Duster este un Logan ceva mai umflat (dovada sunt cele 100 kg declarate in plus fata de Logan) la care ESP-ul n-ar trebui sa fie "un moft"(optiune) deoarece i se spune SUV adica din start un vehicul mai instabil.
    La 11 000 de euro parerea mea este ca ar trebui sa vina macar cu un cd player standard...
    Cu toate astea se va vinde....
    Attached Files

    Comment


    • ii spui tu SUV, el e crossover toata ziua.

      si megane 2 are comenzile dupa volan, defapt satelitul folosit e acelasi. si nu-s amplasate cam peste mana, sunt amplasate unde de exemplu sunt amplasate si paddle shifters-urile la tiptronic. alea tot asa "peste mana" ti se par asezate? daca ai tine mainile pe volan cum e corect, ai putea sa folosesti comenzile linistit. daca conduci cu mana stanga la ora 12 ca politistii si aplecat cu corpul intre scaune, atunci te inteleg.

      eu stiam ca nu se mai pune de ceva vreme casetofon. vine cu cd player.

      Comment


      • I-mi place masina asta mai ales la pretul pe care il are, daca nu ar fi criza...
        Originally posted by alexapo_BT View Post
        DA! Nu ne-a fost invatatura de minte cu primu trebuie sa il impuscam si pe al doilea.... ca nu se putea sa nu il voteze lumea, dar 99% dintre romani (care asculta manele) l-au votat!
        Bai , eu nu ascult manele... Pupa tu cazmaua altora mai buni!

        Comment


        • arata chiar fain tare Dusterul asta, toata presa internationala il asteapta cu mare entuziasm: http://www.iasi4u.ro/preturile-dacia...10-in-romania/

          Preturile Dacia Duster pentru Romania:
          - Duster 1.6 16V 105 CP 4×2 10500 EUR (43530.90 RON)
          - Duster 1.6 16V 105 CP 4×4 12300 EUR (50993.34 RON)
          - Ambiance 1.6 16V 105 CP 4×2 11000 EUR (45603.80 RON)
          - Ambiance 1.5 dCi 85 CP 4×2 12150 EUR (50371.47 RON)
          - Ambiance 1.6 16V 105 CP 4×4 12800 EUR (53066.24 RON)
          - Ambiance 1.5 dCi 110 CP 4×2 12900 EUR (53480.82 RON)
          - Ambiance 1.5 dCi 110 CP 4×4 14700 EUR (60943.26 RON)
          - Laureate 1.6 16V 105 CP 4×2 11900 EUR (49335.02 RON)
          - Laureate 1.5 dCi 85 CP 4×2 13050 EUR (54102.69 RON)
          - Laureate 1.6 16V 105 CP 4×4 13700 EUR (56797.46 RON)
          - Laureate 1.5 dCi 110 CP 4×2 13800 EUR (57212.04 RON)
          - Laureate 1.5 dCi 110 CP 4×4 15600 EUR (64674.48 RON)

          plus ca dupa configuratorul de pe situl dacia cea mai ieftina versiune cu tractiu 4x4 pleaca de la 12,500 euro: http://z8.ro/preturile-daciei-duster-in-romania
          Last edited by EPoX; 4 March 2010, 01:33. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • oare cati isi vor schimba acum ceasurile cu unele de Duster?

            Comment


            • Eu vreau emblema de Dacia pe volan.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Imi place masina in linii mari, desi nu e decat un amestec de modele, dar cel mai interesant lucru de pe ea - cutia in 6 trepte de pe unele variante de motorizari. De la inceput am zis ca nici loganului nu i-ar strica o trepta in plus, fiindca ar avea loc. De-am avea si drumuri...
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • Resofteala la 1,5 110 CP pe cand? Oare motorul asta se poate transplanta pe Logan?

                  Off-topic: de Logan 2 mai s-a auzit ceva?
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • @ivan marian eu am spus-o in spirit de gluma. Stim cu totii f bine ca posesorii de X5 nu fac cu ele offroad. Eu m-am "intrecut" cu el prin delta si el se minuna de curajul meu si capacitatile loganului. Daca nu ai toate tiglele pe casa intri si cu X5-ul pe acolo dar risti sa te coste repartii de mai bine iti iei alta noua.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                      Resofteala la 1,5 110 CP pe cand? Oare motorul asta se poate transplanta pe Logan?
                      Resoftare la 1.5 dci de 110cp se face de multi ani si ajungi undeva la 125cp, iar de intrat pe logan iti dai seama ca intra perfect odata ce e aceeasi capacitate cilindrica...aceeasi marime ca si cel de 85cp.

                      Comment


                      • @Cristi_LCD: Logan 2 in 2012 s-a anuntat.

                        Comment


                        • Cristi_LCD , ce transplant? Nu era vorba sa puna motorul de 1.5 110 pe toata gama dacia (mcv , logan , sandelu etc... ) ? Iar de resoftat ar fi minunat (de la 110 cp la 130 doar din soft si daca s'ar trezi unu sa umble la tot(injectoare , turbina , intercooler)=laser frate ) . Mie unul mi se pare o alegere foarte buna un duster 4x4 cu esp , geamuri electrice spate , pack look , si volan imbracat in piele + mp3(costa cam 16.700 de euro ) , la banii astia nu stiu ce poti gasi (decat sh) , tucson , sportage etc.. sunt de la 20.000 in sus (fac referire la 4x4 si sunt benzina , nu diesel , dieselurile sunt 22-23.000 in sus ) .

                          Comment


                          • Prea bine.Motorizarile sunt cam nepotrivite...Benzina ar consuma cam mult daca esti pe teren accidentat,dieselul poate e mai ok.
                            X5,X6, Touareg,Q7 nu intra pe unde intra Duster-ul.Alea sunt SUV-uri,nu masini 4x4.Au garda la sol inalta si....atat.
                            Ar fi prea bun Duster-ul sa ma duc cu el la peste pe Dunare .
                            sigpic

                            Comment


                            • @Nimeni: E prima oara cand aud de intentia de a pune motorul de 110 CP pe toata gama Logan. Vorbesc de Logan 1.

                              @Supercar: suportii motor si cutia de viteze nu cred ca-s la fel la Duster de-aia am intrebat. (Cutia sigur nu este)

                              @bro: multumesc
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Oricum 18000 de euro e cam scump,in rest jos palaria pentru masina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google