DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hai ca mai greseste lumea.si eu am mai zis minuni.leagat de culoare.pai smecherii ,manelistii ,raperii int-un timp aveau masini numai albe.am vazut o gasca de oameni cu audi a 5 de alb cu q 7 alb,mertane albe..etc.credeti ca aia nu aveau bani de metalizata?
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • Eu nu consider ca am gresit. Nu am primit nici un argument contra.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Salutare ,
        Am vazut Duster-ul in portul Agigea le descarcau de pe trailere probabil pentru export .
        Este destul de dragut ca aspect exterior , in interior nu are schimabri sesizabile fata de bordul Loganului , nu mi-a placut ca lipsesc si la modelul asta discurile de frana pe spate.

        Comment


        • Gresala mea.ABS ul ma ajutat in nenumarate situatii,totusi nu am simtit prezenta lui si pe rotile spate si tind sa cred ca asta datorita acelui repatitor electonic al fortei de franare.

          Comment


          • repartitor electronic au cele fara abs. la alea cu abs, repartitorul nu exista. piesa fizica e inlocuita de o rutina software. orice abs are prin definitie "repartitor", altfel ar functiona ampixulea. e chestiune de marketing sa-ti vanda ceva ce ai defapt dar ca si cum ar fi un plus.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • GGI78 poate ai vrut sa zici ca exista euro 4 la motorizari 4X2 si euro 5 doar la 4X4!
              Unde ai vazut tu 4x4 cu norma de poluare euro 4?
              Doar la dci-ul de 110 4x2 este un motor de euro 5.
              Last edited by Ivan Marian; 9 March 2010, 13:27.

              Comment


              • 1.6_16v 4x4 ce norma de poluare are? cumva e4? sau si ala e motor e5? eu acusi incep sa nu mai inteleg nimic...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Cica ar fi euro 5. Model K4M 606. Iar la 4x2 este e4 model K4M690. Strange.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • 1.6 16 valve 4x4 este euro 5,,scrie si pe situl lor de la Dacia si mi-au zis si aia de la Adras cand am fost la ei.

                    Comment


                    • Adevarat... pana azi scria euro 4 la 1.6 16v 4x4... si mai nou si la 1.5dCi 4x2... http://www.dacia.de/dacia_duster_technische_daten.php
                      Last edited by GGI78; 9 March 2010, 14:59.

                      Comment


                      • 1.6 16V 4X4 are norma de poluare euro 5 si 6+1 trepte, iar1.5 dci 110 cp are euro 5 si 6+1 trepte de viteze indiferent de tractiune.
                        postul este din data de 2 martie. deci nu este de ieri, de azi
                        sigpic

                        Comment


                        • Pai daca te uiti la nemti...uitate la dacia.ro ca acolo scria de la inceput .

                          Comment


                          • As fi preferetat motorizarile...benzina...1.4TCE,1.6 16v,1.6 16v turbo de pe Juke iar diesel 1.5 dci cu 85 si 105 cp si 1.9 dci 130cp iar atunci aveam si niste performante laudabile pe Duster......stiu ca si preturile ar fi fost mai mari dar si potentialul Dusterului ar fi fost altul...

                            Comment


                            • 1.4TCE abia daca e pus pe renaulturi [megane3 coupe din cate stiu] si tu-l vrei pe dacia deja? 1.6 16v turbo? haha. hahahaha. cand a devenit dacia prioritatea principala ca renault sa se rostogoleasca si sa moara dar sa dea tot ce-i mai bun la logan si duster?
                              si-n plus, cam cat ar fi fost costurile? in ce clasa de pret ar fi urcat masinile astea? cu cine ar fi concurat? ar mai fi fost interesant un logan cu bord de plastic de la masinutele cu telecomanda cand pe banii aia luai o octavia? ca asa intradevar am fi vazut o groaza de oameni care s-ar fi plans pe aici ca "la banii astia mai bine-mi iau un F22 raptor sh din Nemtia". voi cine credeti ca fac preturile astea la masini? medicii cardiologi? ca vad ca sunteti ahtiati dupa stopuri cardiorespiratoare.

                              ps: nu te speria, nu ma cert cu nimeni. asa tastez eu, cu cotul.
                              Last edited by bro; 9 March 2010, 22:41.

                              Comment


                              • Plasticurile astea ma enerveaza la culme, nu le suport de nici o culoare si se pare ca si duster asta tot din plastic are interiorul.Am prin curte uitata o dacie din 98 si aia nu are plasticuri care sa troncane, bine troncane tabla si altele,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google