Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are dinamo in vitrina ce tinea ANDONE in mana, prin anii 80 dupa un meci cu STEAUA.

    Comment


    • Pai da, tinea pentru vOI ceauseilor! Apropo, Dinamo are vitrina ei (si e destul de plina)...spre deosebire de altii care sunt nomazi!

      Comment


      • Toata vitrina lui dinamo nu are valoare... cat are o cupa a STELEI.

        Comment


        • )....oare cat o sa mai traiti din cupa aia de pe timpul epocii de piatra (cu jucatori obligati de ceausescu si regimul comunist sa joace pentru aceasta echipa)! Voi sunteti inca in Micul Paris.....reveniti cu picioarele pe pamant, cupa aia nu valoreaza nimic, nu ati jucat cu 2 echipe adevarate in anul ala! Sunt prea multi ani de atunci, era o alta competitie care in zilele noastre nu mai exista. E atat de importanta cupa aia ca nu a auzit nimeni ca ati castigat-o...vezi AEK Larnaka, in afara de voi....inca o data, se fac 6-7 ani de la ultimul titlu, exagerat de mult pentru o (pseudo) echipa cu pretentiile stelei
          Last edited by PCH; 30 December 2011, 00:53.

          Comment


          • Originally posted by PCH View Post
            inca o data, se fac 6-7 ani de la ultimul titlu, exagerat de mult pentru o (pseudo) echipa cu pretentiile stelei

            PCH...revizuieste inca odata palmaresul STELEI si inca odata pe cel al lui dinamo:


            STEAUA.................................................. DINAMO

            1....1 trofeu LIGA CAMPIONILOR 1985-1986...............>>>>>......Zero barat
            2....1 trofeu SUPERCUPA EUROPEI 1986-1987..............>>>>>.....ZERO "intretaiat"
            3....23 trofee CAMPIONAT ultimul castigat in 2006........>>>>>....18 trofee in campionat ultimul in 2007
            4....21 trofee CUPA ROMANIEI ( ULTIMUL SE STIE )...>>>>>...12 trofee in cupa ultimul castigat in 2005
            5....5 trofee SUPERCUPA ROMANIEI.......................>>>>>..............ZERO mega barat

            Deci ce mai zici de pseudo echipa STEAUA si apoi de BARATII TAI EGALI CU ZERO INFINIT care au castigat ultimul trofeu in 2007 (fata de STEAUA in 2006) si ultima cupa a romaniei in 2005 fata de STEAUA anul asta 2011 golllll NILA in min 90+2

            Ia si ceva oficial ca sa nu zici ca inventez..... http://www.steauafc.com/ro/trofee/



            Q.E.D..ca restul e Can Can
            Last edited by Ivan Marian; 30 December 2011, 01:59.

            Comment


            • Dua parerea mea de nonfotbalist (de privitor de la mare departare), pot spune ca in ziua de azi steaua era cu totul alta echipa daca nu era jiji. Din cauza unor oameni ca el, eu am renuntat definitiv sa ma fiu spectator la teatrul de pe stadioanele patriei.

              Eu nu va inteleg de ce va tot stresati atat, cand se vede clar ca ei isi fac cum vor ei cartile (chiar desfinteaza si echipe). Eu zic ca mai bine vedeti un fotbal de calitate de prin alte campionate. Numai bine tuturor.

              Comment


              • PCH: cum zicea Il Muce, ca ultimul meci conteaza? Ia vizioneaza in rezumat Dinamo-Steaua 1-3, (Rusescu 2, Nila).
                Pana la urmatorul meci, joc de glezne, baieti, ce era de zis s-a spus pe teren.

                Cand am castigat cupa aia, n-am jucat cu nici o echipa adevarat, toate campioanele eliminate de Steaua cred ca si ele castigasera titlurile in campionatele lor cu ajutorul lui Ceausescu, sa aiba Steaua drum usor spre finala. Iar finala, drace, pana si Barca, care era pe taram propriu, s-a dat deoparte, ca sa fie Ceausescu multumit.

                Ce ziceam? Aaaaaaaaaaaaa, 1-3 in groapa. Nilaaaaaaaaaaa!

                Ce mai scoteai in evidenta in primavara de cand nu v-am mai batut, acum o sa-ti amintesc in fiecare zi. Ca sa te apuci tu de istorie, scotand in evidenta meciurile directe de cand inca eram amandoi in proiect, secolul trecut.
                Last edited by mr.K; 30 December 2011, 11:05.

                Comment


                • Originally posted by PCH View Post
                  Stiu....visati la unul gen Torje....pacat ca asta e Olticit TRS pe langa Gabi!
                  oltcit trs ....ehee ce vremuri....ce stiti voi
                  Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                  prost.

                  Comment


                  • Torjinho joaca sau va juca numai la echipe invinse de Steaua (ca pe Udine n-o trec, doar acolo NU JOACA efectiv). Dupa Dinamo (unde a plans cu muci, rau de tot), acum cred ca ajunge la TSKA Sofia, alt Arsenal al Bulgariei.

                    Pacat ca n-a ajuns din toamna direct acolo, ca mai plangea inca odata dupa ce ii elimina Steaua.

                    Comment


                    • Originally posted by Champion View Post
                      Nu mai comentati aiurea ca el tot pe a lui o tine cu europa cu prostii d' astea
                      )))) prosti din astea..cu 5-0 fara 5-0 uite ca noi mai jucam 2 meciuri in europa....
                      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                      prost.

                      Comment


                      • V-a dat torje in goluri in 3 meciuri cat nu a dat toata echipa voastra in 10 ani Gol cu capul dintr-un careu cu 11 stelisti... zici ca era Tore Andre Flo nu unul de 1.60 ....
                        Last edited by yrman; 30 December 2011, 11:33.
                        sigpic

                        Comment


                        • V-a dat torje in goluri in 3 meciuri cat nu a dat toata echipa voastra in 10 ani
                          De-aia plangea?
                          Stati sa vedeti cate va da Chipciu. Iar merge Dinamo la calugaru' ala la spovedanie, ala pe invers. Cred ca si Savulescu merge des pe acolo.

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Vei avea o mare dezamagire din vara cel putin un an....cand vei auzi pe toate posturile tv, CAMPIOANA ROMANIEI, Dinamo Bucuresti......
                            eu prefer dinamo decat unguri.....
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • eu prefer dinamo decat unguri.....
                              Mai ai timp sa te razgandesti. Eu prefer Dinamo. La retrogradare.
                              Cred ca niciun dinamovist n-ar prefera Steaua in locul CFR-ului.
                              Pentru mine, presupunand priun absurd la puterea a 10-a ca Dinamo ar ajunge intr-o finala de cupa europeana(peste vreo 50 de milenii), sper sa o ia cu 7-0.
                              Daca joaca cu Steau in finala aia, si mai frumos, de vis.
                              Last edited by mr.K; 30 December 2011, 11:38.

                              Comment


                              • Originally posted by PCH View Post
                                Boro Boro Boro...
                                semifinale.....ce stiti voi cuvinte din astea))))

                                Originally posted by Eu4yas View Post
                                Invit toti baietii de pe acest thread sa vizionam meciul Steaua - Twente pt ca mi-am luat TV full HD , diagonala 102 )))))))))).

                                Aduceti voi berea si lasati-l pe pecehas sa se uite la tubul catodic!
                                vezi ca minte multa nu avem, si venim)))

                                Originally posted by PCH View Post
                                Stiu foarte bine ce nu a functionat in ambele manse...le vom fixa pana in vara si din toamna lui 2012 speriem Europa! IAR!
                                ))))))))))))))))))))))))))))))))))) nuuu deci nuuuuu))))))

                                Originally posted by Ivan Marian View Post
                                PCH...revizuieste inca odata palmaresul STELEI si inca odata pe cel al lui dinamo:


                                STEAUA.................................................. DINAMO

                                1....1 trofeu LIGA CAMPIONILOR 1985-1986...............>>>>>......Zero barat
                                2....1 trofeu SUPERCUPA EUROPEI 1986-1987..............>>>>>.....ZERO "intretaiat"
                                3....23 trofee CAMPIONAT ultimul castigat in 2006........>>>>>....18 trofee in campionat ultimul in 2007
                                4....21 trofee CUPA ROMANIEI ( ULTIMUL SE STIE )...>>>>>...12 trofee in cupa ultimul castigat in 2005
                                5....5 trofee SUPERCUPA ROMANIEI.......................>>>>>..............ZERO mega barat

                                Deci ce mai zici de pseudo echipa STEAUA si apoi de BARATII TAI EGALI CU ZERO INFINIT care au castigat ultimul trofeu in 2007 (fata de STEAUA in 2006) si ultima cupa a romaniei in 2005 fata de STEAUA anul asta 2011 golllll NILA in min 90+2

                                Ia si ceva oficial ca sa nu zici ca inventez..... http://www.steauafc.com/ro/trofee/



                                Q.E.D..ca restul e Can Can
                                asta e cadoul de sarbatori...

                                Originally posted by mr.K View Post

                                Ce ziceam? Aaaaaaaaaaaaa, 1-3 in groapa. Nilaaaaaaaaaaa!
                                )))))))) asta trebuie repetata din cand in cand))
                                Last edited by DISSSEL; 30 December 2011, 11:55. Reason: Automerged Doublepost
                                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                                prost.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google