Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu la convocat pe Bratu ca avea viteza si a jucat bine, la luat pe M.Niculaie care a uitat fotbalu,nimic nu au jucat execrabil daruiere 0 ce vroiau sa inscrie Olanda auto golll poate asa ne calificam?!


    Comment


    • Piturca ar trebui schimbat cu un altul din strainatate zic eu care sa convoace jucatori care merita sa joace la nationala

      Comment


      • NU stiu cum de avem noroc numai de super antrenori : Piti , Hagi , Boloni , Pupaciosu de Icoane ! Nu le contesc activitatea lor ca fotbalisti, dar antrenoratul nu este egal cu jocul personal din teren ! IAR e parerea mea Rednic , Andone si Lucescu merita acel post !
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Mare dreptate ai

          Comment


          • Aici e vorba de mentalitate, de la antrenor pana la jucator!Nu e posibil ca atunci cand nu mai ai nimic de pierdut sa freci menta pe teren!Ne place sau nu suntem cu zeci de ani in urma la multe capitole!Doamne ajuta poate mai apare un jucator sau doi pe care sa se bazeze echipa nationala!NOT!!!Echipa se bazeaza pe mentalitatea de grup nu pe un individ, 2,3!Ata ete...Poate apuc si eu existenta asta sa vad echipa noastra de fotbal macar intr-o finala, desi zambesc!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Olandezi ne-au invitat sa atacam, au alunecat cand a trebuit, s-au dezechilibrat la pseudo-centrarile lui Rat, insa mai mult de atat nu puteau, ca era prea pe fata. Robben a ratat si el cat a putut, "ofticandu-se" la culme. Eu am zis ca Olanda ne lasa, dar nu credeam ca noi nu suntem in stare sa dam un sut pe poarta, mai ales dupa meciul cu italia. Asta este, e timpul sa renuntam la Contra, sa cautam alt mijlocas dreapta (Adrian Cristea sau Szekely), sa schimbam sistemul intr-unul cu doua varfuri impinse, si sa speram la mai mare.

              Comment


              • Da,olandezii au fost de treaba,mai aveau un pic si-si dadeau gol singuri.Cred ca de asta era Piturca suparat,ar trebui schimbat.Cred ca selectia jucatorilor se face tot pe ochi frumosi.
                DEMISIA!!!
                Uitati si voi motiv la Piturca:
                „Cred ca le-a daunat“
                Selectionerul Nationalei a scuzat evolutia slaba a elevilor sai, punand-o pe seama unui monitor aflat in vestiarul echipei, care le-a permis acestora sa afle rezultatul celuilalt meci din grupa. „Pacat ca am avut un monitor in cabina si baietii au aflat la pauza ca Italia conduce Franta. Cred ca asta le-a daunat, pentru ca au fost de nerecunoscut dupa pauza, iar dupa ce am primit gol s-a naruit totul“, a spus tehnicianul Romaniei.
                Romania a ratat calificarea la Europene pierzand aseara meciul decisiv din Grupa C, partida care s-a incheiat cu scorul de 0-2 in favoarea Olandei. Fotbalistii tricolori, care aveau nevoie de victorie pentru a se califica n-au reusit sa se mobilizeze, parand coplesiti de miza, chiar si in conditiile in care, Van Basten, antrenorul portocaliilor, a decis sa joace cu rezervele in meciul de aseara. Adversarii nostri au facut tot posibilul sa nu ne invinga
                Last edited by D-FENS; 18 June 2008, 05:11.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Nu sunt de acord ca Piturca trebuie schimbat , parerea mea este ca atit pot jucatorii in momentul de fata , in plus de asta nu au experienta la turneele finale.A mai contat si absenta lui Goian si Radoi si adversarul care nu este orisicine, este liderul grupei din care au facut parte campiona si vicecampiona mondiala.Sa nu uitam ca Piti ne-a dus la un turneu final dupa atita vreme.Ce ati fi vrut sa iesim campioni Europeni? Atit putem asta este.
                  Forza Steaua

                  Comment


                  • Originally posted by SUPERCAR View Post
                    Pe bune daca nu erau mai buni bratu si danciulescu...Pacat ca nu ea bagat in lot piti...Restul care au fost in teren in afara de mutu nu ii pot numi atacanti,Dica la fel si el sters...Nu sa vazut deloc in nici un meci din grupa asta

                    Danciu , Bratu , atacanti mullt mai buni decat Niculae&Niculae . + ca Bratu are viteza celor doi la un loc , cand scapa este moarte curata .

                    Dar cu cine :
                    - Chivu ( din 4 pase spre Mutu , pe toate le-a dat pe pozitie mai rau dacat trecuta = 0 . Cine il vede mare jucator este un mare fraier .
                    - Nicolita ( care e caraghios cand vrea sa dribleze , cu Italia din 18 mingi jucate a pierdut 15 )
                    - Cei doi Niculae = 0 barat
                    - Codrea parca de cateva ori a cautat moneda cu care s-a tras la sorti prin iarba
                    - Piturca : la 1-0 pt Olanda si pt Italia , scoate un atacant si baga tot un atacant ( post pe post ) . Scoteam naiba ambii inchizatori , ce mi-e 1-0 ce mi-e 3-0 si bagam in loc doi jucatori cu profil ofensiv , il mai scoteam si pe al 3 lea mijlocas si aveam 6 oameni cu profil ofensiv la nevoie . Daca Dl Piti ( lasa-ne , lasa-ne ) a jucat la egal , nu i-a spus nimeni ca dincolo conduce Italia .
                    - Dica , sters ca in campionatul trecut .
                    - Petre , are el inima mare dar ce poate face saracul pitic .

                    Singurii din lot care au jucat si sunt de nationala si merita sa joace acolo : Mutu , Lobont , Tamas . In rest toti egali cu 0 .
                    Antrenorul numarul 1 la ora actuala : ANDONE / LUCESCU al mare , pe 2 : REDNIC / LUCESCU al mic/ SABAU .

                    Hai ca m-am enervat destul . Au reusit sa ma faca aseara sa nu ma mai uit la ultimele 15 minute , sa schimb la ceilati .

                    Gaby , nu vreau sa te jignesc dar nu au experienta la turneele finale ? Nu mai cautati scuze , se joaca cumva altceva decat fotbal acolo , este mingea altfel , nu joaca 3/4 din ei in afara tarii ? Pai Olanda nu a avut debutanti in teren , aia cum au putut juca ? Hai sa fim seriosi , cum sa iti trebuiasca experienta in ceea ce faci de ani de zile . Totul tine doar de nivelul si putinta lor . Atat . Asta pot , asta fac . Nimic altceva . Ce naiba , pai atunci ne trebuie experienta de cate ori iesim din tara , la mersul cu avionul , cu masina sau pe jos .
                    Last edited by FLORIN77; 18 June 2008, 07:49.
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • Daca s-ar vrea fotbal de calitate si daca atmosfera din fotbalul romanesc ar fi alta eu cred ca Lucescu si poate si Boloni ar trebui adusi in tara.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Prin jucatorii pe care i-a convocat Piti Roamania a demonstrat inca o data ca nu are fata de vreun turneu final!! Nu mai luati apararea lui Mutu ca nu a facut nimic nici acum! A avut ceva ocazii? Nu au ce cauta in lot jucatori ca M Niculae, D NIculae, Fl Petre si multi multi altii
                        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                        Comment


                        • DFENS , crezi ca vine Lucecu pe 2-300000 de euro cand el afara este cautat cu milioane ? Nu vezi ca nici parsivul de Boloni nu a venit la Rapid ?
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • Originally posted by FLORIN77 View Post
                            Danciu , Bratu , atacanti mullt mai buni decat Niculae&Niculae . + ca Bratu are viteza celor doi la un loc , cand scapa este moarte curata .

                            Dar cu cine :
                            - Chivu ( din 4 pase spre Mutu , pe toate le-a dat pe pozitie mai rau dacat trecuta = 0 . Cine il vede mare jucator este un mare fraier .
                            - Nicolita ( care e caraghios cand vrea sa dribleze , cu Italia din 18 mingi jucate a pierdut 15 )
                            - Cei doi Niculae = 0 barat
                            - Codrea parca de cateva ori a cautat moneda cu care s-a tras la sorti prin iarba
                            - Piturca : la 1-0 pt Olanda si pt Italia , scoate un atacant si baga tot un atacant ( post pe post ) . Scoteam naiba ambii inchizatori , ce mi-e 1-0 ce mi-e 3-0 si bagam in loc doi jucatori cu profil ofensiv , il mai scoteam si pe al 3 lea mijlocas si aveam 6 oameni cu profil ofensiv la nevoie . Daca Dl Piti ( lasa-ne , lasa-ne ) a jucat la egal , nu i-a spus nimeni ca dincolo conduce Italia .
                            - Dica , sters ca in campionatul trecut .
                            - Petre , are el inima mare dar ce poate face saracul pitic .

                            Singurii din lot care au jucat si sunt de nationala si merita sa joace acolo : Mutu , Lobont , Tamas . In rest toti egali cu 0 .
                            Antrenorul numarul 1 la ora actuala : ANDONE / LUCESCU al mare , pe 2 : REDNIC / LUCESCU al mic/ SABAU .

                            Hai ca m-am enervat destul . Au reusit sa ma faca aseara sa nu ma mai uit la ultimele 15 minute , sa schimb la ceilati .

                            Gaby , nu vreau sa te jignesc dar nu au experienta la turneele finale ? Nu mai cautati scuze , se joaca cumva altceva decat fotbal acolo , este mingea altfel , nu joaca 3/4 din ei in afara tarii ? Pai Olanda nu a avut debutanti in teren , aia cum au putut juca ? Hai sa fim seriosi , cum sa iti trebuiasca experienta in ceea ce faci de ani de zile . Totul tine doar de nivelul si putinta lor . Atat . Asta pot , asta fac . Nimic altceva . Ce naiba , pai atunci ne trebuie experienta de cate ori iesim din tara , la mersul cu avionul , cu masina sau pe jos .

                            FLORIN77 bine punctat
                            Last edited by SUPERCAR; 18 June 2008, 09:17.

                            Comment


                            • Ce sa faci cu Boloni ?? Lasati-l acolo unde este. Parerea mea e ca n-are ce cauta un asa om FARA caracter la nationala.
                              1) a lasat echipa nationala cand ii era mai rau si a plecat la un club care-i dadea bani mai multi , negand totul pana in ultima zi.
                              2) lipsa de caracater cu cei de la Rapid ( spunea clar - NU VIN si basta..Nu..)
                              Ce ma distreaza este faptul ca avem aceleasi opinii despre jucatorii buni din nationala. Dar nu vedeti ca TOTI sunt fundasi si portar?? a pierit tara de varfuri ? De pivoti ? De oameni creativi? Prin asta eram noi recunoscuti inainte , nu prin pase TAMAS direct spre MUTU, care dupa ce se enerveaza - nu mai da pase , nu mai face nimic.

                              A fost un mare noroc ca am acumulat 2 puncte : vb lu Cartu - ptr ca am bagat autobaza in poarta si sanatate.Cand e sa ataci..Hopa..Gigi stop..Ca nu avem cum ;)
                              Numai bine!
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • Is deacord cu ce a spus Florin77, dar zice ca trebuia sa scoata doi inchizatori si sa bage doi mai ofensivi...Pe cine sa bage? In afara de Marica nu avea pe cine. Asta e nivelul nostru, am avut noroc ca am prins pe Italia si Franta intr-o perioada proasta de am reusit sa facem 2 puncte. Acum sa vede-ti pe Italia eu zic ca e favorita la titlu...
                                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google