Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiar ca....astia au luat-o ca steaua interbelica! Prelungesc meciurile pana castiga. Etapa viitoare o sa vedem 160 de minute prelungiri!

    Comment


    • Originally posted by Ivan Marian View Post
      Hai sa punem un pronostic pt ce va fi decis la MASA VERDE ,,legat de meciul dintre CFR si U Cluj:
      1---Se va rejuca partida de la 0-0?
      2---Se va rejuca de la 1-0 pt CFR din minutul 27 ?
      3---Vor castiga cei de la CFR?
      4---Vor castiga cei de la U Cluj?
      5---Ambele echipe vor pierde cu 3-0 ?
      Eu merg pe varianta 1.......
      Originally posted by mr.K View Post
      Nu exista punct in regulament care sa prevada rejucarea. Ar trebui incalcat regulamentul, pentru a se rejuca.
      Eu cred ca meciul va fi 3-0 pentru CFR.
      Si ce ziceai cuscre de PUNCTUL ALA DIN REGULAMENT? Am zis ca se va REINVENTA puntul pt a fi toata lumea multumita!

      Comment


      • Voi uitati un singur lucru...TRAIM IN rOMANIA! Ce e aia lege, regulament?
        Stai ca vine porcea cu tertipuri....castigam la TAS meciurile cu SCVS! ) Numai dupa furat sunt nemernicii....jucatori nu ar cumpara, stadioane, etc!

        Ce-i drept astia de la Vaslui au cam gresit....poate-poate!

        După meciul din tur, vasluienii nu l-au mai inclus în lot pe Constantin timp de 4 partide. Chiar dacă Marius a fost legitimat la LPF, el n-a mai fost folosit în urma unui fax primit de la UEFA. Acolo se specifica foarte clar faptul că gruparea moldavă nu poate transfera jucători liberi de contract, cum devenise Constantin în urma ruperii acordului cu Rapid, ci doar fotbalişti aflaţi la final de contract! O nuanţă pe care şefii Vasluiului n-o luaseră în calcul, dar care i-ar costa victoria contra "cîinilor".

        Otelul Galati - U Cluj 2
        Dinamo - CS Mioveni 1
        Petrolul - Gaz Metan 1
        Concordia - FCM Tg. Mures 1
        Rapid - Pandurii x
        FC Vaslui - Sportul 1
        FC Brasov - Steaua 1
        Ceahlaul - Astra 2
        Last edited by PCH; 12 May 2012, 16:13. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • La cum este ajutata CFR de catre toata lumea, eu cred ca se va introduce prin ordonanta de urgenta un nou alineat in regulament in care sa fie prevazut ca CFR trebuie sa castige toate meciurile la masa Verde cu 5-0 si masa Verde se va redenumi in masa cacanie sa nu se observe cacanarii care stau la acea masa, judecand si adjudecand cine ia campionatul si care e pretul "butonului" cel mare.
          Ar trebui ca la final cupa de campion sa aiba acesta forma: cupa Buton pentru campion
          My ride

          Comment


          • "Vom juca deschis în faţa Stelei, să cîştigăm pentru satisfacţia fanilor. Dacă mi-e teamă de meciul de joi? De ce mi-ar fi?! Jucăm cu Barcelona?!" (Dario Bonetti, antrenor Dinamo)

            Comment


            • s-a trezit "Jose Mourinho" sa compare Steaua cu Barcelona...Intradevar nu suntem Barcelona dar la un moment dat i-am batut si le-am luat Cupa Campionilor de la ei din curte.
              My ride

              Comment


              • Mda...pe vremea cand cea mai avansata tehnologie militara avea ca varf de lance arcul si sageata!

                Comment


                • Din păcate etapa asta am spus pas pronosticurilor deoarece am fost implicat în nişte lucrări la casă şi efectiv nu am avut timp să intru pe reţea. Oricum nu am pierdut nimic. Ceea ce a fost previzibil s-a întâmplat: Dinamo e jale !
                  Acum m-am uitat la Premier League şi am rămas surprins. Mi-ar place să putem povesti pe forum asemenea meciuri de FOOTBALL (nu fotbal sau caterincă de fapt) şi să trăim asemenea emoţii pe final de campionat. deocamdată rămânem cu cooperativa.
                  Steaua - Dinamo 72-0.
                  Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by PCH View Post
                    Mda...pe vremea cand cea mai avansata tehnologie militara avea ca varf de lance arcul si sageata!
                    La fel castiga diverse batalii si Stefan cel Mare si inca se vorbeste despre asta cu mandrie spre deosebire de realizarile coducatorilor de azi...

                    dinamo a castigat vreun trofeu european sau a evoluat in CL?! fie si in timpul in care cea mai evoluata tehnologie militara era prastia?!

                    Normal ar fi ca si adversarii Stelei sa admita ca noi am avut performante europene si sa fie respectat acest lucru.
                    De exemplu eu admit ca portarul dinamovistilor este mult peste al nostru atat ca jucator cat si din punct de vedere al caracterului. Voi de ce nu puteti admite faptul ca Steaua a avut performante europene in competitii la care voi visati ani de an sa evoluati?!

                    E jenant sa te faci ca nu observi (nu ma refer la tine ci la toti adversarii nostri) lucruri evidente.
                    My ride

                    Comment


                    • Originally posted by Mr.Sebi View Post

                      dinamo a castigat vreun trofeu european sau a evoluat in CL?! fie si in timpul in care cea mai evoluata tehnologie militara era prastia?!.
                      Auci, auci, auci! Si aveam pretentii de la tine!

                      DINAMO A FOST PRIMA ECHIPA a Romaniei care a evoluat in aceasta competitie si tot PRIMA care a jucat semifinala. Sa iti povesteasca mrk si ce echipe mari ale vremii au capitulat la Bucuresti!

                      steaua-Dinamo 0-72!

                      Comment


                      • Si ce ziceai cuscre de PUNCTUL ALA DIN REGULAMENT? Am zis ca se va REINVENTA puntul pt a fi toata lumea multumita!
                        Poate se ajunge la TAS. Ar fi al 3-lea an cu panarama. Mai e vreun campionat cu atatea campioane decise la TAS?

                        Stai ca vine porcea cu tertipuri....castigam la TAS meciurile cu SCVS! ) Numai dupa furat sunt nemernicii....jucatori nu ar cumpara, stadioane, etc!

                        Ce-i drept astia de la Vaslui au cam gresit....poate-poate!
                        Vraja marii!
                        Pe site-ul Tribunalului de Arbitraj Sportiv de la Lausanne sînt prezentate toate cazurile judecate sau care urmează să fie analizate, iar pînă pe 18 iunie nu apare nici o speţă "Dinamo versus FC Vaslui".
                        Oricum, e rusinos ce face Borcea. Se vede ca a luat BAC-ul la 28 de ani, si-atunci cu bani. Vine in tara la derby, cred ca a mai vandut ceva shaorme si a facut rost de bani de bilet.

                        Acţionarul "cîinilor" a plusat: "Decizia se va anunţa în cîteva zile. Ştiu şi cei de la FRF, şi cei de la LPF. Eu nu vorbesc aiurea, mă ştiţi. Aşa că, spartani, nespartani, vom cîştiga 6 puncte, puteţi să le puneţi de acum în clasament".
                        "Lasati-ne sa ne pregatim de Liga Campionilor" nu e deloc aiurea, e FICTIUNE PURA.
                        Toata increderea in ce spune acest om.

                        Vom juca deschis în faţa Stelei, să cîştigăm pentru satisfacţia fanilor. Dacă mi-e teamă de meciul de joi? De ce mi-ar fi?! Jucăm cu Barcelona?!" (Dario Bonetti, antrenor Dinamo)
                        Avand in vedere de la cine a furat-o Dinamo sub domnia lui Boneata, putem spune ca Steaua e Barcelona. Intalneste si el o echipa adevarata.

                        Comment


                        • Stai linistit, ca va ars Boneta si pe ghencea. E singurul care spune lucrurilor pe nume, nu baga jucatorii impusi de impresari, nu ascuta de maestrul Dinu. Nu el e problema, el poate fi salvarea. 72-0 va dam

                          Comment


                          • E singurul care spune lucrurilor pe nume, nu baga jucatorii impusi de impresari,
                            Baga si el ce poate, ca oricum nu prea are ce. Acum mai e si Munteanu pe tusa, parca jucati pe toloaca judeteana. Sunteti de cacao rau de tot, abia astept sa va umilim.
                            Daca il lasam doar pe Chiriches in aparare, tot nu dati gol mah cu pechinezii din atac.

                            Cel mai bun transfer al ultimilor ani Chiriches asta. Superjucator. Sper sa-l mai pastram 2-3 ani.

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Am scapat si de CRApid.
                            Am zis eu ca astia au cate o pauza in rezultate cand le e lumea mai draga. Cred ca acum vor fi 3 egaluri.

                            ..........
                            Ce ziceam de giulesteni s-a adeverit. Astia au nevoie de o pauza de 3 meciuri dupa niste victorii, musai sa aiba 3 infrangeri sau 3 egaluri.
                            Last edited by mr.K; 14 May 2012, 10:05. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Abia astept sa vina joi... FIERB!

                              Comment


                              • Dupa ziua de joi nu mai scoti capul in lume.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google