Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca vrei baraj, du-te la Bicaz, Vidraru, Portile de Fier etc. Nu pupam in urmatoarele 2 turnee de calificare, doar sa vina asa un curent sa uite alte tari fotbalul, sa ne batem cu sanse egale.

    Comment


    • Hahahahaha! La Vidraru ma duc!

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        2-1 la pauza Portugalia, 6-2 la final. Noi luam vreo 8 asa, de la portugheji.

        Croatia a jucat economicos.

        Am vazut meciul. Bosnia a jucat chiar bine, avand in vedere ca au jucat cu un om mai putin. Oricum nu avea nici o importanta pentru ei ca e 1-0 sau 10-0. Daca puneam la socoteala ca au dat gol in inferioritate si au avut vreo 2-3 ocazii mari cand scorul era strans nu putem spune ca s-au facut de ras. La 4-2 s-au taiat si nu au mai jucat mare lucru.
        sigpic

        Comment


        • Pana la urma ramane scorul mare.
          Exemplul meu favorit cand aud de "au jucat bine, dar au pierdut" e urmatorul:
          ITALIA 90', optimi de finala parca, Argentina-Brazilia. Argentina, campioana mondiala, schiopatase in grupa Romaniei, abaia reusind sa se califice de pe locul 3 in grupa.

          Pe scurt, meciul: 3 bare Brazilia, dominare cvasitotala, Argentina nici nu misca, cu tot cu Maradona. Contraatac, pasa Maradona (singura lui faza din meciul ala) si gol Caniggia 9ala cu aburul cocainei in cap si cu pletele in ochi a reusit sa o bage in ate).
          Scorul a ramas 1-0, Argentina ajungand in finala cu Nemtia, jucand execrabil si stricand o finala aflata la discretia nemtilor, chiar de scorul a fost doar 1-0.
          Cine dracu mai stie cat de bine a jucat Brazilia? Poate brazilienii si cu mine.

          Comment


          • Din cate imi aduc aminte in '90 Argentina nu a fost cu noi in grupa. Iar finala a castigat-o Germania printr-un 11m.
            Noi am fost in grupa cu Rusia, Camerun si a 3a echipa nu mi-o mai amintesc, dar sigur nu Argentina.
            Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

            Comment


            • Mario a fost cu noi in grupa. A dat Balint gol!

              1-1 s-a terminat.

              1. Camerun
              2. Romania
              3. Argentina
              4. URSS
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Pai nu aveam alta echipa. Ca am scos capu din grupa si ne-au spulberat visul irlandezii.

                Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Mario Popa View Post
                  Din cate imi aduc aminte in '90 Argentina nu a fost cu noi in grupa. Iar finala a castigat-o Germania printr-un 11m.
                  Noi am fost in grupa cu Rusia, Camerun si a 3a echipa nu mi-o mai amintesc, dar sigur nu Argentina.
                  URSS, Camerun si....hai ca nu e greu, a 3-a echipa chiar Argentina.
                  Dai o bere.

                  Meciul de deschidere a fost Argentina-Camerun 0-1, gol Milla.

                  Pai nu aveam alta echipa. Ca am scos capu din grupa si ne-au spulberat visul irlandezii.
                  Nu ne-au spulberat, jocul l-a dominat Romania.
                  La 11 m a ratat unul de-al vostru.
                  Acelasi care a dat o pasa din margine spre centru, in jumatatea noastra, intr-un meci Romania-Cehoslovacia, dupa o perioada cand n-a mai fost selectionat. Din cauza acelei pase a urmat o interceptie si cehoslovacul n-a putut fi oprit decat prin fault, penalty si scorul final Romania-Cehoslovacia 1-1 dupa ce i-am calcat in picioare tot meciul pe aia.
                  Last edited by mr.K; 18 November 2011, 11:27.

                  Comment


                  • Timofte

                    Am zis ca ne-au spulberat visul... nu altceva ;)

                    Hai sa nu intram iar in polimici dinalea...cu ai vostri vs ai nostrii
                    sigpic

                    Comment


                    • Asta e istorie, nu polemica. De-aia nici nu l-am nominalizat.

                      Cat despre vis, asa e, dar dupa 20 de ani cat nu ne calificasem inainte, era o performanta acceptata de toti ca multumitoare.
                      Pacat, acea echipa putea ajunge sus de tot. La fel si cea din '94. Asa cum a ajuns Bulgaria in semifinale, mama lor de gradinari. De aia ne rad acum in nas, au un loc 4 la mondiale, noi nimic.

                      Comment


                      • Asa e! Si nu se mai bat cu pumnii in PEPT ca au facut si dres....ca in afara de furaciuni si combinatii astia pe aici nu au facut nimic altceva! Sandu si cu Dragomir sa se duca cu apa, cat mai vor sa fure!? Nu vedeti ce mafie....baga tot felul de aglicei in fata sa ii cumpere aia prin vest ca apoi sa faca hemeroizi de cat stau pe bancile de rezerve. Ati mai auzit ceva de Pantilimon? De ce cand juca la Poli era titular la prima reprezentativa la meciul jucat in Franta iar acum cand a ajuns la Manchester City nu mai e....urmeaza teapa, tepelor, Tatarusanu! Si multi altii, cam asa se fac selectiile la noi....defapt la FRF ca eu nu vreau sa fiu asociat cu acea echipa

                        Comment


                        • Macar am ramas in clasamentul FIFA deasupra Insulelor Capului Verde. Oare aia-s canibali? Ca le trimit tot stafful FRF si al Ligii in vizita de lucru.

                          Comment


                          • ce vremuri ...ce fotbal...cand puteam sa batem URSSU si eram egala argentinei lui Maradona
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • Ce vremuri in '94 cand URSS nu mai era si pe Argentina am trimis-o acasa.
                              Fotbalistii aia crescusera intr-un mediu cu multa disciplina.
                              Baietii de acum, tactic nu respecta multe in teren. Altfel, nu-mi explic cu o echipa modesta ca Urziceni a castigat campionatul. Ascultau de antrenor.
                              Antrenorii nu se pot impune deoarece insasi patronii nu le dau credit.
                              Patronii sunt sprijiniti de Sandu, Dragomir si alti politruci.

                              Cred ca un club care ar miza pe un lot de juniori valoros, ar castiga campionatul in cativa ani, daca ar pastra aceeasi formula de joc, fara a juca diversi jucatori impusi de patron/conducere/federatie.

                              Dar in Romania pana si la nivel de juniori s eface echipa cu pustii ai caror parinti conteaza/cotizeaza.
                              Jenant. Daca asa ar face si Ajax, dadeau de mult faliment.

                              Comment


                              • Subscriu....

                                in legatura cu Urziceniu....nu uita ca in anul respectiv au fost foarte multi albitrii straini...un aspect f. important altfel nu aveau nici o sansa
                                Last edited by DISSSEL; 21 November 2011, 15:57. Reason: Automerged Doublepost
                                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                                prost.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google