Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebuie am zis si eu ....dar sa vedem ce iese)))
    Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
    prost.

    Comment


    • Originally posted by Champion View Post
      l ai dat in gat acum) e caine sub acoperire
      Caine ce esti!

      Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by CataFOF View Post
        la ultimul meci trebuie 2 , mare greseala din partea voastra.
        Am facut doua bilete la pariuri: unul scor corect (3-0) si altul pauza/final 1/1.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • http://blogsport.gsp.ro/geambasu/201...tigat-derbyul/ superb articolul, pur adevar

          Comment


          • Originally posted by Eu4yas View Post
            Dinamo - Steaua 2 - 0
            Asta cred că vroiai să scrii şi de aceea te-am corectat.
            ...... Nu ai pentru ce !
            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
            sigpic

            Comment


            • Căutaţi un sens pentru marele derby de luni seară? O noimă în viitorul acestor meciuri care compun povestea fotbalului românesc? Le veţi găsi în rezultatele grupelor de copii şi juniori. Dinamo domină copios. La toate categoriile de vîrstă, pe teren propriu şi pe teren străin. Nu este nici întîmplare, nici pronie cerească. Este un sistem în stare de funcţionare. Care produce. Cu antrenori care îşi fac treaba şi cu scouteri care chiar se ocupă să caute. Mda, privit de aproape, tabloul nu mai pare la fel de idilic. Există şi pe acolo interese, privilegiaţi pe bază de taţi. Totuşi, aşa imperfect, viitorul lui Dinamo se construieşte.

              Cel al Stelei a fost îngheţat de obtuzitatea patronului. Au supravieţuit exact grupele impuse de regulament pentru participarea în campionat. Steaua juvenilă arată ca un spital care merge doar cu personalul de gardă.
              Dinamo a cîştigat derbyul pentru nişte ani de aici înainte. Indiferent de rezultatul meciului pe care îl va fluiera Balaj. Dinamo a cîştigat acel derby “nespectaculos” al cărui rezultat nu se vede imediat pe tabelă.

              Asta ca un rezumat la articolul din GSP pus de colegul champion! Cam asa stau lucrurile! Imi pare rau pentru steaua, plang cu muci!

              Ca sa fie treaba treaba si sa nu mai scrie lumea pe aici doar pentru numarul de posturi punem realitatea pe tava (le dam cu paine de la infiintare), noi venim cu cifre ei vin cu....nimic

              Total ultimii 10 ani (campionat):
              20 de meciuri, 10 victorii Dinamo, 6 egaluri, 4 victorii Steaua.

              Total ultimii 5 ani (campionat):
              10 meciuri, 7 victorii Dinamo, 2 egaluri, 1 victorie Steaua

              Total meciuri pe Ghencea în ultimii 10 ani (campionat):
              10 meciuri, 4 victorii Dinamo, 4 egaluri, 2 victorii Steaua.

              Total meciuri pe Ghencea in ultimii 5 ani (campionat):
              5 meciuri, 2 victorii Dinamo, 2 egaluri, 1 victorie Steaua.

              ® ® ®

              Deci, in ultimii 10 ani, Dinamo are de 2.5 (250%) ori mai multe victorii împotriva Stelei, decât are Steaua împotriva lui Dinamo.

              ÃŽn ultimii 10 ani, Dinamo a câştigat, pe Ghencea, de 2 ori (200%) mai multe meciuri în faţa Stelei, decât a câştigat Steaua în faţa lui Dinamo.

              ÃŽn ultimii 5 ani, Dinamo are de 7 ori (700%) mai multe victorii în faţa Stelei, decât are Steaua în faţa lui Dinamo. Tot în ultimii 5 ani, Dinamo are de 2 ori mai multe victorii pe Ghencea, în faţa Stelei, decât are Steaua în faţa lui Dinamo.

              Dacă facem calculul pe ultimii 5 ani, Steaua a câştigat un meci din 10 (10%), în faţa lui Dinamo. ÃŽn ultimii 10 ani (2001-2011), Steaua a câştigat, în medie, un meci din 5 (20%), în faţa lui Dinamo.

              Ca sa fie treaba treaba si sa nu mai scrie lumea pe aici doar pentru numarul de posturi punem realitatea pe tava (le dam cu paine de la infiintare), noi venim cu cifre ei vin cu....nimic

              Total ultimii 10 ani (campionat):
              20 de meciuri, 10 victorii Dinamo, 6 egaluri, 4 victorii Steaua.
              [B]
              ]Total ultimii 5 ani (campionat):
              10 meciuri, 7 victorii Dinamo, 2 egaluri, 1 victorie Steaua

              Total meciuri pe Ghencea în ultimii 10 ani (campionat):
              10 meciuri, 4 victorii Dinamo, 4 egaluri, 2 victorii Steaua.

              Total meciuri pe Ghencea in ultimii 5 ani (campionat):
              5 meciuri, 2 victorii Dinamo, 2 egaluri, 1 victorie Steaua.
              Last edited by darksid3; 5 December 2011, 00:45. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • )) cineva sa ii scrie lui borcea ,baiatul asta merita o prima...la dreapta zic eu)))
                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                prost.

                Comment


                • Impresionată statistică. Multe Victorii, exact ca Ştefan cel Mare (poate de acolo şi denumirea stadionului). Problema e însă şi faptul că Dinamo nu a profitat din victoriile cu Steaua. Nu poţi trăi numai din victoriile cu Steaua. Dinamo nu are realizări profesionale. Prefer ca Steaua să piardă toate meciurile cu Dinamo dar să joace în competiţii în care contează cu adevărat. Atunci va exista un derby adevărat când cele două vor atinge performanţe asemănătoare şi în Europa (ex: Milan - Inter, Barca - Real, MU - Chelsea, Kiev - Doneţk) dar Dinamo - Steaua, WTF ?!
                  Best regards
                  Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                  sigpic

                  Comment


                  • Deoarece nu am pus pronosticuri saptamana asta,( lipsa net), am sa dau doar pentru marele derby de Romania, DINAMO - STEAUA = 1 solist. Forza DINAMO!!!!!!!!

                    Comment


                    • dinamo dinamo dinamo dinamo

                      Comment


                      • Maaaaaa!!!

                        Multumesc lui Gozmin dar chiar nu era cazul! Ramane pronostic 2 cu un zambet larg!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Niki B View Post
                          Am facut doua bilete la pariuri: unul scor corect (3-0) si altul pauza/final 1/1.
                          Cristi, ai citit, da?!
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Ai pierdut banii!
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Niki, fiecare face ce vrea cu banii lui.

                              Comment


                              • Normal, ii inmulteste.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google