Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pch,,hai las-o dre@cului de treaba, ai pus un clip penibil.
    Noi cand ii asteptam pe stelisti in Piata Universitatii cu zecile de mii ,,voi plangeati de ciuda ca nu pupati si voi calificari in EUROPA.

    Asa ca numai pune filme din astea ca e jenant!

    Comment


    • Mariane, tu taci ca nu se compara adunatura de la Univeristate cu ce e acolo.

      Sebi, Dinamo nu are sanse niciodata, dupa mintea multora. Toata lumea spunea ca nu va prinde locul 4 anul asta. Uite ca e lider inca din etapa a doua. Lupta se va da intre noi si CFR, rapid nu are sanse.

      Comment


      • Originally posted by PCH View Post
        Nu ma intereseaza pe mine cum se strice salche.

        La ce meciuri am fost noi.....pai la orice meci jucat de Dinamo in afara tarii au fost mai multi suporteri dinamovisti decat la orice meci jucat de ai vostrii si nu ma lua cu capsunarii, te rog, ala nu e un atu!

        De la deplasari gen Varazdin, Liberec, pana la Manchester, Roma, Nijmegen, Leverkusen, Istanbul, Zilina, Sofia, Moskova, Copenhaga, Lisabona.

        Voi in deplasare doar pentru mancare. Si ca idee, diferenta dintre noi si restul (in special vOI) este urmatoarea:

        "Cand noi faceam coregrafii, voi nu scriati cu 2 de "i"

        Si pentru a invata si tu/voi ceva, priviti aici suporteri. Nu mai exista in Tara Romaneasca asa ceva
        Da' du-te ma la culcare! Du-te ma ca te faci de ras aici cu cei 101 suporteri. Pleaca ma baietel de-aici ca sunteti de ras la nivel de suporter.
        Ai tu tupeu sa vorbesti de Europa cand pe Bernabeu au fost 15.000 de stelisti? Nu ti-e ma jena ma?
        Pai voi cred ca nu sunteti 15.000 in toate deplasarile adunate! Jalnic!

        Ciocu' mic ca esti prea tare-n clanta azi si e frumos afara! Nu te mai agita ca oricum sunteti degeaba! Stai linistit!
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • Au fost 15.000 de capsunari. Dar ce sa facem daca acea clasa sociala reprezinta steaua, ii socotim stelisti.

          Eu iti spun ca tu nu trebuie sa vorbesti despre suporteri, eu spre deosebire de dumneata, stimabile eu1-0yas, am legitimatie de membru al peluzei nord si vreo 8-9 ani de abonament in care nu am lipstit la 3 meciuri. Tu nu stiu daca ai calcat de 3 ori pe vrun stadion. Asa ca mergi cum poti la bricostore ca a bagat mere proaspat culese . Baietel.

          Comment


          • Originally posted by PCH View Post
            Mariane, tu taci ca nu se compara adunatura de la Univeristate cu ce e acolo.

            AAAAA da stiu,,acolo la aeroport era SPUMA SPUMELOR si CREMA dinamovistilor

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Au fost 15.000 de capsunari. Dar ce sa facem daca acea clasa sociala reprezinta steaua, ii socotim stelisti.

              Eu presupun ca tu nu trebuie sa vorbesti cu mine cand vine vorba de suporteri, eu spre deosebire de dumneata, stimabile eu1-0yas, am legitimatie de membru al peluzei nord si vreao 8-9 ani de abonament in care nu am lipstit la 3 meciuri. Tu nu stiu daca ai calcat de 3 ori pe vrun stadion. Asa ca mergi cum poti la bricostore ca a bagat mere proaspat culese . Baietel.
              Auzi tu si cu suporterii aia derbedei sa mergeti cum puteti toti m-ati inteles. Nu faci tu ce vrei aici ca daca te intreb cine a dat goluri in Romania - Argentina 1994 iar cauti pe google. M-ai inteles?
              Ma mir ca nu ti-ai facut legitimatie de membru closetar, era mai fain!!!
              Suporteri de carton!

              Si mai incet cu capsunarii ca nici suporterul dinamovist nu arata a vreun doctor docent, da? Macar oamenii aia s-au dus sa manceasca corect nu sa stea la pomana aici sau sa fure. Nu ti-e rusine?

              Iti dau voie sa-mi spui Eu1-3yas! Stii tu de ce! Copile!
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Prietene, iti spun serios, daca ai chef de balivernat e problema ta. Momentan eu nu am ce discuta cu tine si nu nimeni de aici despre fotbal si despre galerii. Nu am ce, pur si simplu. E distanta prea mare intre mine si voi, gen cea dintre DINAMO si o echipa de tarani...steaua bucuresti.

                Nu mi-e rusine, ce am spus?? Astia sunt suporterii stelei, taranii, analfabetii. Asta e adevarul. La fel cum e si Dodel, Banel, Lutu, Becali, Fratii, Claudiu Raducanu, etc...

                Suporterii aia de carton se !#$#@$$#@ pe toti gospodarii din tara asta care nu sunt in stare sa scrie corect gramatical un mesaj si fac coregrafii cu baloane si cartoane colorate. Aia e diferenta, dar tu nu ai habar nici pe ce lume traiesti si vorbesti....supozitorule.
                Last edited by PCH; 4 March 2012, 15:04.

                Comment


                • Hai raus! Te mandresti ca ai fost intr-o peluza scarboasa in care se strang anumite ranguri ale societatii.

                  Vai de capul nostru, daca as fi in locul tau nu as spune ca am stat, am facut, am dres....Nu inseamna ca stii fotbal sau ca te pricepi!

                  Peluza aia este mincinoasa si niciodata nu poate reflecta ceva grandios! EVER! Vad ca tu te mandresti insa! Felicitari!
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Normal ca ma mandresc. Ce stii tu despre peluza aia?? Cunosti tu ceva si eu nu?? Sunt foarte receptiv, te ascult, spune ce stii!

                    Ca sunt primii suporeri care au facut coregrafii adevarate, cu mesaje ironice si alte chestii pe care nu am cum sa le discut aici si mai ales cu tine? Asta o stiu, baietel. Nu am ce discuta eu cu oameni care nu stiu cum arata un bilet de fotbal si au tot felul de idei preconcepute despre tot ce inseamna suporter, ultras, galerie. Tu sa discuti despre bambilici, la nivelul ala esti....pana atunci, bine ca ai tv nou si te poti uita linistit cum fac altii spectacol in tribune.
                    Last edited by PCH; 4 March 2012, 15:12.

                    Comment


                    • Tu sa vorbesti cu mine de peluza, fotbal si etc in momentul in care nu stai in fata calculatorului sa folosesti google. Cer scuze ca ma repet.
                      Daca ti-am luat pc-ul te-am desfigurat .

                      Mandreste-te in continuare, cu peluza ta scarboasa. Nu faci altceva decat sa incurajezi prostia, bataia de joc si violenta. Fenomenal ultras a fost perceput total eronat de suporterul de carton. Pt ei nu inseamna altceva decat scuipat, bataia cu jandarmii si injuraturi. Asta este.

                      Ca sa-ti dau un exemplu', prin anii '90 mergeai la stadion si stateai pe locul si randul inscriptionat pe bilet, acum daca mergi si-i spui vreunuia ca e locul tau te ia si la bataie!
                      Tu n-ai de unde sa stii astea pt ca nici nu stiai sa te legi la sireturi.

                      Tu n-ai de unde sa stii ca puteai sa-ti iei familia si sa mergi frumusel sa te delectezi. Acum exista ultras, niste terminati dupa parerea mea si frustrati, ultras ce nu are respect fata de sine daramite de cel de alaturi.
                      Fii mandru, keep going!

                      Nu te lauda ca ai fost asa mult pe stadion, pe mine ma lasa rece sa stii. Daca ai fost acolo si ai injurat, ai rupt scaune si te-ai batut, cu atat mai rau.
                      Nu asta este esentialul!
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • m-am uitat si eu la filmul cu suporterii dinamovisti...un lucru nu am sa-l inteleg niciodata... de ce suporterii dinamovisti trebuie sa-i injure pe cei stelisti si invers. Va spun sincer ca sunt stelist si am sa mor stelist dar niciodata nu am injurat suporterii echipelor adverse la nici un meci si pe nici un stadion indiferent cine ne era adversar.
                        Mi-as dori sa existe atata demnitate sirespect incat la un meci de fotbal suporterii sa-si sustina echipa favorita si sa-si incurajeze echipa facand abstractie de adversar. mi-ar place ca suporterii sa cante 90 minute in tribune pentru echipa si mi-ar place ca acei suporteri sa fie ai stelei....din pacate nu voi vedea acest lucru in aceasta viata....
                        My ride

                        Comment


                        • Sa fiu sincer nici mie nu imi plac fazele de genu', important e sa sustii baietii din teren......hai, strigi de doua ori pe parcursul unui meci si te linistesti.

                          Comment


                          • Originally posted by dani p View Post
                            Pe ce stadioane am fost noi? Tu sti scurt la minte rau (adica uituc, sa nu intelegi gresit) Pai spune unde ati fost voi? Spune...
                            La meciul cu "Shalke" cum i zici tu, au fost destui suporteri, nu neaparat din galerie, dar erau suporteri stelisti. Ca sa fiu suporter stelist, trebuie sa fiu neaparat din galerie? Ai vazut ca la nevoie tot stadionul e galerie la steaua.
                            Pana una alta Steaua e peste voi si la media spectatorilor, si la performante europene, si interne.
                            Nu mai ma contrazic cu tine azi, ca e duminica, ca voi inca sunteti sub socul a 20000 de spectatori, dintre care jumate femei neplatitoare de bilet.
                            Si asa ca sa sti si tu, se scrie "Schalke" nu "Shalke" dar asta e scuzabil la voi, invatati si voi numele echipelor cand mai cresteti.
                            pai si mioveniu are media mai buna decat dinamo )))))))))))))

                            Originally posted by Sebi_NT View Post
                            m-am uitat si eu la filmul cu suporterii dinamovisti...un lucru nu am sa-l inteleg niciodata... de ce suporterii dinamovisti trebuie sa-i injure pe cei stelisti si invers. Va spun sincer ca sunt stelist si am sa mor stelist dar niciodata nu am injurat suporterii echipelor adverse la nici un meci si pe nici un stadion indiferent cine ne era adversar.
                            Mi-as dori sa existe atata demnitate sirespect incat la un meci de fotbal suporterii sa-si sustina echipa favorita si sa-si incurajeze echipa facand abstractie de adversar. mi-ar place ca suporterii sa cante 90 minute in tribune pentru echipa si mi-ar place ca acei suporteri sa fie ai stelei....din pacate nu voi vedea acest lucru in aceasta viata....
                            nu stim noi deshtea))),noi suntem doar fani gospodari....stim doar sa cantam sa aplaudam etc...de' civilizatie simpla de la tara.
                            ...adevaratii suporteri sunt cei care stiu sa injure pe ceilalti 90 de minute fara sa se repete sa ajunce spre ei cu ce le pica in mana si sa nu uitam ca nu poti sa fii suporter pana nu ai batut cel putin un jandarm si un stelist))))
                            Last edited by DISSSEL; 4 March 2012, 17:22. Reason: Automerged Doublepost
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • Originally posted by Eu4yas View Post
                              Tu n-ai de unde sa stii ca puteai sa-ti iei familia si sa mergi frumusel sa te delectezi. Acum exista ultras, niste terminati dupa parerea mea si frustrati, ultras ce nu are respect fata de sine daramite de cel de alaturi.
                              Fii mandru, keep going!

                              Nu te lauda ca ai fost asa mult pe stadion, pe mine ma lasa rece sa stii. Daca ai fost acolo si ai injurat, ai rupt scaune si te-ai batut, cu atat mai rau.
                              Nu asta este esentialul!
                              Originally posted by DISSSEL View Post
                              nu stim noi deshtea))),noi suntem doar fani gospodari....stim doar sa cantam sa aplaudam etc...de' civilizatie simpla de la tara.
                              ...adevaratii suporteri sunt cei care stiu sa injure pe ceilalti 90 de minute fara sa se repete sa ajunce spre ei cu ce le pica in mana si sa nu uitam ca nu poti sa fii suporter pana nu ai batut cel putin un jandarm si un stelist))))
                              UNDE DAU LIKE la ce am subliniat ??????????????? Sa va duceti fratilor in continuare la stadion si daca vreodata si odata veti veni de acolo cu capul spart poate veti realiza ce inseamna sa fiti GOSPODARI acasa cu berea si cu alune/covrigei in fata TV-ului !!

                              Bafta in continuare la injurat si la mascarit pe stadioane si mai ales la batut adversarii cu scaune in cap !!! Stai ca apare si omolgul tau CHAMPION care incepe sa INJURE MASCAT pe aici,,ca el asa stie sa se manifeste pe forum si mai mult ca sigur si in viata reala de zi cu zi!

                              Ps,,daca va mai incepe sa injure MASCAT SI CU PERDEA, sa mor eu daca nu dau report la toti moderatoriii pana se plictisesc de mine si ori baneaza pe cel ce injura ori inchide si acest thread!
                              Last edited by Ivan Marian; 4 March 2012, 17:48.

                              Comment


                              • aloooo, traficantii de muci? aloooo...pisoiasi? cine e mai pe primul loc?

                                frustratilor)))


                                PS : marfa rau stadionul inalt !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google