Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fcm tg. Mures – vaslui - 2
    astra – rapid - X
    dinamo – “u” cluj - 1
    cs mioveni – concordia chiajna - 2
    steaua – fc petrolul - 1
    gaz metan medias – fc otelul galati -1

    Comment


    • Steaua este cea mai buna echipa romaneasca in clasamentul publicat pe luna aprilie de Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului (IFFHS).

      "Ros-albastrii" ocupa locul 82 (131,5 puncte) si au pierdut doua pozitii fata de luna trecuta, insa au devansat Vasluiul, grupare care a coborat sase trepte pana pe 84 (131 puncte).

      Ultima echipa din Top 100 IFFHS este Rapid, pe locul 96, cu 124,5 puncte.

      Celelalte echipe din Liga 1 prezente in top sunt Dinamo (locul 117 - 114,5 puncte), Gaz Metan Medias (137 - 103 puncte), Otelul Galati (323 - 69,5 puncte) si CFR Cluj (388 - 63 puncte).

      Clasamentul IFFHS este condus in continuare de FC Barcelona (367 puncte), podiumul fiind ocupat de Real Madrid (306 puncte0 si Universidad de Chile (304,5 puncte).

      Comment


      • Dinamo Dinamo Dinamo!

        Comment


        • Dinamo Dinamo Dinamo
          Cum era aia cu Brasovul?
          Bine ca vine Niculescu sa va mai dea 3 puncte, ca va sufocati fara gura asta de oxigen.

          Comment


          • Bate dinamo in seara asta sau nu bate?
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Bate dinamo in seara asta sau nu bate?
              Ar fi culmea sa nu bata. Pana si la pronosticuri am pus 1, ca se vede blatul de pe luna, da-o dreaqu!

              Comment


              • Sa-i vedem....Poate fac astia vreo nefacuta. Il joc in picioare pe pecehasi!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Mereu a fost blat intre U si Dinamo dar se termina x sau bate Cluj...nu stiu cum dreacu! Mai stiu eu unii, steOAIA cu steoita buzau......Romica Bunica

                  Comment


                  • Mereu a fost blat intre U si Dinamo dar se termina x sau bate Cluj...nu stiu cum dreacu
                    La ei acasa, bre. Acum, U nu mai are niciun obiectiv, Walter (Buşcă) e de-al vostru, trage tu concluzia.

                    Comment


                    • Ii rupe Niculescu! Augh augh augh!
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • Am inteles, si U Cluj e un fel de Boca Juniors.....adica Dinamo matura pe jos cu steoi, crapizi, Inter Milano, Bayer Leverkusen si nu poate bate o echipa de pluton din Romania. Interesant...

                        Comment


                        • Cu cine sa mature mah? Hahahahahhahahha! 1-3 doua boabe Rusescu si Nila in minutul 90+2.
                          Raus, sunteti slabi!
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Am inteles, si U Cluj e un fel de Boca Juniors.....adica Dinamo matura pe jos cu steoi
                            1-3, gol Nila 90+2
                            Mai taie din ele, da-le dreaqu. Nu vedeti ca va subordoneaza echipe care lupta pentru evitarea retrogradarii?

                            Comment


                            • Completez...

                              Subordoneaza + surclaseaza
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Io cred ca PCH analizeaza acum meciurile viitoare ale Vasluiului, sa vada in ce etapa trec aia peste Dinamo in clasament.
                                Completez: SI AIA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google