Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mister eu nu cred ca sunt de aceeasi parere. Voi si argumenta.
    Jucatorii care-s acum la Steaua au facut treaba in alte parti, da?
    Inafara de Banel pe care-l scoatem din schema.
    Cei pe care i-a adus acum de la Urziceni au fost campioni, da?
    Bun, ce nu le merge la Steaua?
    Ce nu le este bine?

    Lotul ar trebui sa fie si mai valoros acum, nu?

    Eu sunt de parere ca, primul vinovat este latifundiarul (evit sa-i pronunt numele). De ce?
    Este foarte clar, Bilasco, il bagi in teren iar dupa 45 de minute, intri pe la gsptv si spui, Bila e praf, muci, out of order, in vara cumpar 4 atacanti.
    Il pui si pe Galamaz sa joace, asta venit din postura de capitan si campion, un jucator bun care mie-mi place, dupa 20 de minute le mai dai un tel alora si spui, Galamaz afaaaarrrrrraaaaaaaaaa, m-am pacalit, afara, afara, afara. Sa intre Gardos ca-l dau maine!
    Pot continua cu bataia de joc la adresa lui Szekely!!!!

    Pana la urma ajung la concluzia ca la Steaua e cimitir de talente. Se uita si baietii la televizor, se uita nevestele lor, copiii, pai da-te dreacu de nesimtit cu bani ce esti ca i-ai zapacit de creieri.
    Azi ii vand pe 15 milioane de euro si peste 2 zile ii dai afara?????

    Sunt de parere ca baietii nu cred sa mai fie in stare de ceva. Daca gresesc o pasa cred ca se gandesc direct la nebun.
    Sincer, mai bine pe tabela de marcaj ar difuza emisiunile de la gsp, si sa intre fraierul prin minutul 70 in direct la ei, sa le spuna, Bilaaaaaaaaaaaaaaaa afaraaaaaaaaaaaaa, Sorineeeeeee nu-l baga pe Onofrassssss, Szekelyyyyyyyyy -70% din salariu etc etc.

    Al doilea motiv este ca Steaua de vreo cativa ani nu a avut antrenor. Singurul de dupa Oli si Protasov care mi-a mai placut a fost Bergodi. In rest, cu tot respectul pt Hagi, pt Lacatus, Ilie Dumitrescu, sunt cam slabi!
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • Urziceni - Victoria Branesti 2
      FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu 1
      FC Brasov - Astra Ploiesti X
      Steaua - Rapid X
      Gloria - Gaz Metan 2
      U Cluj - Sportul Stud. 1
      FC Vaslui - Timisoara 1
      Otelul - Craiova 1
      Dinamo - CFR Cluj 1

      @Eu4yas stiu ca il iubiti voi pe Oli dar nu prea a avut mari merite pe la voi, a preluat o munca inceputa de Protasov si continuata de Zenga, dupa ce au plecat astia doi el nu a adus nici o modificare, s-a mulat el pe stilul existent, nu a impus un stil al sau, din punctul asta de vedere tot respectul ca nu stricat ceva ce mergea.
      Last edited by yrman; 3 May 2011, 11:14. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Urziceni - Victoria Branesti 1
        FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu 1
        FC Brasov - Astra Ploiesti x
        Steaua - Rapid X
        Gloria - Gaz Metan 1
        U Cluj - Sportul Stud. x
        FC Vaslui - Timisoara x
        Otelul - Craiova 1
        Dinamo - CFR Cluj x
        Skypeeâ„¢

        Comment


        • [QUOTE=Eu4yas;947938]Mister eu nu cred ca sunt de aceeasi parere. Voi si argumenta.
          Jucatorii care-s acum la Steaua au facut treaba in alte parti, da?
          Inafara de Banel pe care-l scoatem din schema.
          Cei pe care i-a adus acum de la Urziceni au fost campioni, da?
          Bun, ce nu le merge la Steaua?
          Ce nu le este bine?

          Lotul ar trebui sa fie si mai valoros acum, nu?

          .................................................. .....QUOTE]

          Au facut treaba in alte parti, dar in prezent NU FAC.
          Normal ca il padrone ii demotiveaza si demoralizeaza. Dar si opincile astea de jucatori se dau peste cap sa-l contrazica prin evolutii.

          Onofras-ratangiu din 3 metri, baga in ate 1 din 5.
          Brandan-uita mingea
          Szekely- moamaaa, ce bun eram cand jucam la Otelul.
          Surdu- fuge cu parul in ochi si cade de obicei dincolo de linia de tusa, mort
          Banel-no coment, atat poate, si-a atins varful carierei
          Bilasco-da, e chiar muci daca nu are 3 mijlocasi in spate, aproape de el, sa-l sustina sau care sa-i centreze mingea exact pe cap. Om de contraatac si cam atat, exact ce juca Urziceni. Niciodata om de atac clasic, moare mingea langa el.
          Bicfalvi-asta de cand s-a tuns, joaca si mai prost. Atat stie: sa dea la gioale.
          Tatarusanu-prea necopt, interventii bune pana da rasol, un fel de Zapata 2 in perioada buna. La M.U. Van der Saar a venit la o varsta, n-am incredere in pusti portari minune, exceptie Casillas la Madrid.

          Cam astia ma deranjeaza.
          Din vara vreau sa vina: Tibi Balan, Moraes si Van Persie.
          Si Boloni antrenor. Sau macar Protasov.
          Last edited by mr.K; 3 May 2011, 12:28.

          Comment


          • Originally posted by yrman View Post
            ....................

            @Eu4yas stiu ca il iubiti voi pe Oli dar nu prea a avut mari merite pe la voi, a preluat o munca inceputa de Protasov si continuata de Zenga, dupa ce au plecat astia doi el nu a adus nici o modificare, s-a mulat el pe stilul existent, nu a impus un stil al sau, din punctul asta de vedere tot respectul ca nu stricat ceva ce mergea.
            Pe langa faptul ca nu a stricat poate a mai si plusat, totusi el i-a antrenat atunci, el le-a dat incredere plus ca a reusit sa se descurce cu terifiantul asta de patron. Uite asa cum facea el, il pacalea, il mintea, se descurca in vreun fel anume, reusea sa faca liniste.

            Acum vad chesii de genul: "alo, patroane, ma lasi sa-l bag pe Dica? te rog eu sa nu te superi ca te-ntreb dar s-au accidentat toti!"


            Originally posted by mr.K View Post

            Au facut treaba in alte parti, dar in prezent NU FAC.
            Normal ca il padrone ii demotiveaza si demoralizeaza. Dar si opincile astea de jucatori se dau peste cap sa-l contrazica prin evolutii.

            Onofras-ratangiu din 3 metri, baga in ate 1 din 5.
            Brandan-uita mingea
            Szekely- moamaaa, ce bun eram cand jucam la Otelul.
            Surdu- fuge cu parul in ochi si cade de obicei dincolo de linia de tusa, mort
            Banel-no coment, atat poate, si-a atins varful carierei
            Bilasco-da, e chiar muci daca nu are 3 mijlocasi in spate, aproape de el, sa-l sustina sau care sa-i centreze mingea exact pe cap. Om de contraatac si cam atat, exact ce juca Urziceni. Niciodata om de atac clasic, moare mingea langa el.
            Bicfalvi-asta de cand s-a tuns, joaca si mai prost. Atat stie: sa dea la gioale.
            Tatarusanu-prea necopt, interventii bune pana da rasol, un fel de Zapata 2 in perioada buna. La M.U. Van der Saar a venit la o varsta, n-am incredere in pusti portari minune, exceptie Casillas la Madrid.

            Cam astia ma deranjeaza.
            Din vara vreau sa vina: Tibi Balan, Moraes si Van Persie.
            Si Boloni antrenor. Sau macar Protasov.
            Uite eu te-ntreb cum mama dreacu la Urziceni si alte echipe la care-au fost au putut?
            Nu crezi ca este din cauza psihicului?
            Nu crezi ca din cauza capcaunului nu mai sunt astia in stare s-o bage-n poarta?
            Ca o paranteza, Surdu s-a dus un an la Brasov si-a dat o caruta de goluri, este? Pai acolo ce-avea? Se lipea mingea de el?

            Cred ca pestele de la cap se-mpute!

            Exclude-l si pe Bicfalvi, e praf de la natura!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Unde bre a dat Surdu o caruta de goluri la Brasov? A dat fix 8 goluri mari si late.
              Daca te referi la sezonul 2008-2009, cat a fost imprumutat acolo de Steaua..

              PS: incepe sa-mi placa Tanase. Ii trebuie inca unul pe partea lui, de aceeasi factura tehnica.

              Cu Balan si Moraes la mijloc, in pressing, se rezolva sustinerea atacului. Mai trebuie un inchizator de valoarea lui Rotariu, pe vremuri..............ehei....
              Last edited by mr.K; 3 May 2011, 12:47.

              Comment


              • Oricum mai multe decat la Steaua, de-aia l-au si adus inapoi nu? Ca acolo vezi doamne a mers bine!


                La Steaua sunt ceva de genul, Tanase la 500, Surdu la 700, Bilasco la 300.

                Mistere, da Dica 2 goluri acum, si-l vad pe pac pac la televizor, a dat 2 goluri? Dica? Incetineste jocul! Sa plece!

                Pai da-l ma incolo de handi ce este!
                Last edited by Eu4yas; 3 May 2011, 12:49.
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Culmea ca la Steaua tot 8 goluri a marcat Surdu, inainte de a fi imprumutat la Brasov.
                  Intr-o bucata din sezonul 2007.
                  Surdu e un atacant ce marcheaza putine goluri.
                  Intre 2001–2005 la FC Braşov in 66 de meciuri a marcat 18 goluri, iar intre 2005–2007 la CFR Cluj in 51 de meciuri a marcat de 16 ori.

                  Alo, astia de la dinamo, nu vreti inca un stelist sa-l puneti la colectie? Vi-l dam pe Surdu.

                  Comment


                  • Va salut pe toti,indiferent cu cine tineti!

                    Urziceni - Victoria Branesti x
                    FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu 2
                    FC Brasov - Astra Ploiesti 1
                    Steaua - Rapid x
                    Gloria - Gaz Metan 2
                    U Cluj - Sportul Stud. 1
                    FC Vaslui - Timisoara 1
                    Otelul - Craiova 1
                    Dinamo - CFR Cluj 2

                    Hai Steluta,hai ca poti !

                    Comment


                    • Urziceni - Victoria Branesti 2
                      FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu 1
                      FC Brasov - Astra Ploiesti 1
                      Steaua - Rapid 2
                      Gloria - Gaz Metan 1
                      U Cluj - Sportul Stud. 1
                      FC Vaslui - Timisoara X
                      Otelul - Craiova 1
                      Dinamo - CFR Cluj 1
                      Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

                      Comment


                      • Eu cred asa: Jijica ar fi in stare sa le dea haine confectionate din bancnote de 500 de euro daca astia ar da niste amarate de goluri.
                        Jucatorii nu trebuie doar laudati, eu unul n-am sa laud vreodata vreun jmecher ca Mutu care bate penalty scarita. Numai Maradona era sigur pe procedeu. Prefer penalty batut gen Papin, tare, pe jos, exact langa bara.
                        Ultima oara a gresit Jijica cand s-a luat de Dica. Da, a pus asta latul, a fost usor (oare???), dar altii se pun de-a latul cu totul si nu o baga in poarta.
                        Dica, asa lent cum zice patronul, e cu 2 clase peste restul lotului. Brandan, Surdu, Banel sunt ca o moara care macina degeaba gazonul pana dau de pamant. Astia pierd mingi intr-o veselie. Cooperativa Munca in zadar.

                        Comment


                        • Salut

                          Urziceni - Victoria Branesti x
                          FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu 2
                          FC Brasov - Astra Ploiesti 1
                          Steaua - Rapid x
                          Gloria - Gaz Metan 2
                          U Cluj - Sportul Stud. 1
                          FC Vaslui - Timisoara x
                          Otelul - Craiova 1
                          Dinamo - CFR Cluj 1

                          Comment


                          • Pai vezi, imi place cand spui de Dica ceea ce spui.

                            Iti mai spun o alta chestie. Bine, presupunem ca eu sunt patron da? Pana la inceperea pregatirii imi fac echipa. Ok.
                            Pleaca echipa in pregatire, incepe campionatul.
                            Ce-as face eu.

                            As spune asa, bai, chiar daca joaca prost sunt ai mei, eu mi-am dat acceptul, cu ei am plecat la drum, lasa-i in masa ca nu mai am ce face.
                            Daca sunt praf, m-am intepat, dar ma-ntep decat o data frate.

                            Dar,

                            sa presupunem ca ei sunt praf, cu toate ca nu cred c-or fi toti, ce sa fac eu????? Sa mai ies in pauze la tv sa le mai spun de fiecare data ca-s gloabe frate??????
                            Pai domnul care sta la casa la vreo 15 minute de mine in acest moment face asta de 5 Ani!
                            NU, n-as face asta, trebuie sa existe o solutie prin care sa-i stimulez nu? Nu sa dau in ei intr-una, culmea, chiar si cand marcheaza, sa le spun ca, "bah, tu degeaba ai marcat, oricum te dau afara".
                            Pai mai oameni, cum se mai duce baiatu' ala la antrenament? Ce tragere mai are?

                            Nu, eu nu gandesc asa, mi-am luat teapa, bun, ma descurc cu ei ca altfel n-am ce face, ii stimulez cat pot, poate din rahat iese si brici nu?, daca vad ca pana-n iarna nu merge ne strangem mainile si ne luam la revedere.

                            Dar asa cand luam gol in minutul 2 si-n minutul 2 si 17 secunde suntem la gsp, pai ce-am facut?
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Tocmai pt. ca gandesti asa, de'aia nu esti milionar in euro...


                              Ti'am citit si posturile de mai sus, suntem pe aceeasi lungime de unda, iti dau dreptate 100%, DAR, ciobanasul nu o sa gandeasca nici macar asemanator cu tine, niciodata. De ce? Pt. ca are bani, si avand bani merge pe ideea "eu te'am facut, eu te omor" sau "eu dau banii, eu comand".
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Originally posted by Eu4yas View Post
                                ................Pai domnul care sta la casa la vreo 15 minute de mine in acest moment face asta de 5 Ani!
                                ...........
                                Stai in Pipera?

                                Treci pe la Jiji diseara si comunica-i te rog sa-l ia pe Tibi Balan. Dau o bere. Balan nu e teapa, a jucat peste tot bine. Chiar si neplatit la Sportul, tot pune osul.

                                Acum vorbind serios, Jji face ce fac toti machidonii, aduna toate neamurile in jur, ca se pricep ori nu la procesul tehnologic al fabricii respective si-i pune sefi de departamente. Mai aduce 2-3 priceputi d epe undeva si vrea sa aiba a 2-a zi rezultate. Gandeste cu inima. De aia nu va fi niciodata mare conducator.
                                El e genul care te intreaba cat vrei ca s alucrezi pentru el si tu ceri 1000 de euro. El zice: io iti dau 2000 de euro si faci cum zic eu. Pai daca tu iei dublu, normal ca faci ce vrea el.
                                Iar jucatorii, da-i in pana mea, la caruta de bani castigata n-au decat sa suporte ce zice seful. Doar nu-i critica la victorii. Noi n-avem sefi? Ai mei intr-o vreme ma luau in balon ca sunt bune rezultatele dar de ce numai atat. Asa si cu fotbaliatorii, a dat Dica cu latul, data viitoare sa puna mana sa o dea in vinclu de 25 de metri.
                                Last edited by mr.K; 3 May 2011, 16:18.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google