Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by valeriuciprian View Post
    Nu e omologat stadionul...dar in Ghencea nu cred ca vom veni...tot in Moldova cred ca vom ramane.
    Jucati la Piatra Neamt.
    Oricum am drum mai scurt de la Iasi la Piatra Neamt decat sa vin pana la Galati.
    La Poli-dinamo mizez pe un egal, ca ajunge Vasluiului in cazul ca ar castiga la Tg. Jiu.
    Nici chiar sa tin cu dinamo, vreti sa-mi inghit limba?
    Presupunand prin absurd ca dinamo ar ajunge in urmatorul mileniu sa joace o finala de Champions League, TOT NU AS TINE CU dINAMO.

    PCH, de la ce ti se trag visele cu finala castigata? Ti-ai pariat deja salarul pe urmatoarele 6 luni si nu iti dau aia banii inapoi pe bilet?


    Originally posted by PCH View Post
    Pai ce e al lui steaua stadionul ala....stadionul ghencea este al statului, al MaPN!

    Felicitari Galati, sper sa faceti o figura frumoasa si sa nu patiti ca urziceni! as vrea o oarecare continuitate!
    Bine ca-i al vostru superbul stadion din groapa.



    BRAVO OTELUL!
    Forza Vaslui!
    Forta Steaua!

    Le-am pus dupa clasament.
    Last edited by mr.K; 16 May 2011, 12:42. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Eu tot nu inteleg ce vrea mr. K sa arate scriind DINAMO cu "D" mic.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Substantivele comune asa se scriu.

        Nu e ala de pus la bicicleta ?

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          Da, sti ce mult sufar ca va batem intr-una, castigam si cupa si ramaneti si in afara europei, plutonierilor ....foarte mult sufar, plang cu muci!
          Mdaaaaaa, sunteti un fel de foc belit . Tu sa vorbesti de europa cand veti fi in stare sa treceti de avantu' screoastea bolboci balti din Turkmenistan!
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Daca'i d'ala de pus la bicicleta, atunci echipa "voastra" este un ciur vechi pe care'i lipita niste hartie colorata. Conform traditiei, odata pe an se umbla cu el din casa'n casa, luminandu'l cu o lanterna. In ultimii ani (mai ales dupa caderea Comunismului) aceasta "traditie" nu prea mai este apreciata. Poate doar in zonele slab culturalizate.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Mai e un sens, pe care l-ai omis:cheastia luminoasa care e pe bolta cereasca.

              Niki zonele slab culturalizate din Romania nu-s chiar precis delimitate.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Mai e un sens, pe care l-ai omis:cheastia luminoasa care e pe bolta cereasca.
                Intr'adevar, dar daca discutam despre "chestia luminoasa" [], scriem cu litere mici, da?!
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Promit sa scriu cu D daca PCH recunoaste ca se moare cand se gandeste la cupa aia din vitrina Stelei.

                  Comment


                  • Patetic, pe mine ma intereseaza doar FC DINAMO! ce cupa? care stea? ceauseilor, huuuuoooooooooo! )

                    in curand o sa vizionati meciurile echipei si la celebra televiziune, AL Jazeera! ....va vinde ala unor irak-ieni! HAHAHAHAHAHAAHA
                    Attached Files
                    Last edited by PCH; 16 May 2011, 13:19.

                    Comment


                    • Tare. O sa avem audienta globala.

                      Comment


                      • Daca revine si Claudiu Raducanu o sa fiti campioni de la inceput!

                        Comment


                        • Nu mai vorbesc de campionat deocamdata, ca-s altii pe val, de pe langa Dunare. Dupa ce vad achizitiile ce se vor face, o sa vad de pot spera sau nu la campionat. Nu ma hazardez ca altii.

                          Comment


                          • Esti sigur?
                            Originally posted by mr.K View Post
                            Un picut de rabdare. Sa ii multumiti lui jiji ca a stricat echipa in ultimii ani. Dar de-acu se desteapta si interesantu' asta si o sa vedeti o alta fata a Stelei.
                            Ne luam mustar cu hrean, ca-i oferta la carfur. Si va dam in orice zi a saptamanii, in orice competitie.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Pai mi-am zis sa ma gandesc mai bine, cand am vazut ca altora nu le convine ziua de disputare a Supercupei, chiar de nu sunt siguri ca vor avea de ce merge acolo.

                              PS: s-au pus deja in vanzare biletele la meciul de Supercupa, cumva? Sa-l rog pe Torje sa-mi ia si mie unul langa el. Spun ca-s prieten cu PCH.

                              Topul unde Steaua stă alături de Milan, Arsenal sau Real! Steliştii, în "walk of fame-ul" fotbalului european.FC Porto, una dintre cele mai în formă echipe din lume, a terminat sezonul fără nicio înfrângere, după ce a învins şi în ultima etapă, în deplasararea de la Martitimo (0-2). Echipa lui Săpunaru devine astfel a doua campioană din istoria fotbalului portughez care termină sezonul fără niciun eşec.

                              Deţinătoarea recordului era Benfica Lisabona, care a reuşit aceeşi performanţă în sezonul 1972-1973. Porto se alătura astfel unui grup de câteva echipe care au reuşit să termine pe primul loc fără să piardă vreun meci, grup din care fac parte, printre altele, Ajax, AC Milan, Arsenal, Benfica, Real Madrid sau Steaua Bucureşti.


                              Când a reuşit Steaua această performanţă:

                              1986/87 Steaua: 25-9-0
                              1987/88 Steaua: 30-4-0
                              1988/89 Steaua: 31-3-0

                              Apare si dinamo pe undeva? macar in mileniul asta, ca atunci spune PCH ca era Ceausescu etc, etc.

                              În acest mileniu, doar cinci campioane au terminat neînvinse: Şahtior (2001-2002), Arsenal (2003-2004), Dinamo Kiev (2006-2007), ŢSKA Sofia (2007-2008) şi Sparta Praga (2009-2010).

                              Nu apare.

                              Ups, Arsenal o fi fost ajutata de premierul Tony Blair, parca ala era atunci.
                              Sau de Regina.
                              Last edited by mr.K; 16 May 2011, 15:16. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Dar chiar nu va e rusine, cum poti sa amintesti si sa aduci in discutie faptul ca steaua a terminat fara infrangere acele campionate! stim cu totii cum si ne e scarba doar cand ne gandim la asta! huuuuuuuooooooooooo!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google